Kongresi Ndërkombëtar për Trajnimin në E-Mësim - Konferenca Chamilo

Jam shumë i lumtur sepse do të jem i pranishëm si pjesëmarrës në Konferenca Chamilo Lima 2017, e cila do të bëhet nga 06 në 08 Dhjetor në Lima, ngjarje që do të jetë organizuar nga Shoqata Evropiane e Chamilo dhe kompania kryesore e projektit Chamilo LMS, BeezNest, dhe audienca e synuar e të cilit janë sipërmarrësit, drejtuesit, menaxherët, promovuesit dhe konsulentët nga fusha të ndryshme që lidhen me Trajnimin, Edukimin, Teknologjinë, Burimet Njerëzore dhe E-mësimin në Amerika Latine dhe Evropa.

Çfarë është Chamilo LMS?

Çamilo është një platformë e-mësimit elektronik me burim të lirë, të hapur, të zhvilluar nga Yannick paralajmërues që ofron mjete mbështetëse për mësimin / mësimdhënien në një mjedis arsimor virtual (Internet) për t'u përdorur në klasa ballë për ballë, gjysmë ballë për ballë dhe / ose virtuale.

Zhvillimi, azhurnimi dhe mbështetja e Chamilo LMS drejtohet nga Shoqata Chamilo, e cila është një organizatë jofitimprurëse e themeluar në Evropë që promovon, mbron dhe shpërndan softuer falas dhe falas në të gjithë botën. Me punën e tij, ai ka lejuar që Chamilo të ketë më shumë se 17 milion përdoruesMë shumë se vendet e 182 dhe ka qenë të përkthyera në më shumë se 46 gjuhë me rreth 42000 implementime të njohura gjerësisht si Kampusi Virtual.

Çfarë është Konferenca Chamilo?

Konferenca e Çamilos o Chamilo Me është një ngjarje ndërkombëtare krijuar për profesionistë të përfshirë në e-mësim, të cilët punojnë me teknologji të reja të aplikuara në arsim dhe trajnim në Amerikë dhe Evropë. Në këtë ngjarje, themeluesit, zhvilluesit dhe drejtuesit e Platformës E-learning të Chamilo LMS marrin pjesë dhe ndajnë personalisht me grupin e përdoruesve që implementojnë dhe përfitojnë nga kjo platformë, duke u bërë një ngjarje e pasur me shkëmbimin e ideve, njohurive, përparimeve dhe përvojat.

Ngjarja përbëhet nga Sesione Konferencash, Punëtori, Provime Çertifikimi, Sesione Rrjeti dhe Raundi i Biznesit midis të pranishmëve, ekspozuesve dhe kompanive sponsorizuese nga Spanja, Belgjika, Kosta Rika, Kolumbia, Peru, Argjentina, Kili, Guatemala, El Salvador, Bolivi dhe Meksika.

Konferenca Chamilo Lima 2017

Ata që duan të specializohen në mësimin elektronik, ndajnë me një komunitet të gjerë ekspertësh, konsulentësh, zhvilluesish dhe me vetë themeluesin e Chamilo (Përveç që janë në gjendje të bashkohen me disa nga komuniteti desdelinux), ata mund të marrin pjesë në Kongresin e 3-të Ndërkombëtar të E-mësimit në Lima - Peru, për këtë munden Regjistrohuni këtu ose thjesht mund të kontaktoni chamilocon@chamilo.org | Eventos@beeznest.com ose shkoni në faqen e internetit të ngjarjes http://con.chamilo.org.

Mënyra më e mirë për të parë atë që na pret në Konferencën Chamilo Lima 2017 është me videot e Konferencës së Chamilo Cartagena 2016

Epo, asgjë, mbetet vetëm të shpresojmë se do ta shohim njëri-tjetrin në këtë ngjarje madhështore që vërtitet rreth Chamilo, e cila jam i sigurt se do të na lejojë të konsolidojmë njohuritë në e-mësimin, përveç që do të na tregojë një perspektivë të qartë të fushës së softuerit të Lirë në një biznes, nivel publik dhe komunitetit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.