Tipecatcher: instaloni me lehtësi shkronja nga Google Web Fonts

Web Fonts Google është një direktori e fuqishme online, që përmban lloje të shumta, të destinuara për përdorues të rregullt, si dhe artistë dhe zhvillues. Falë Typecatcher ne mund ta përdorim atë dhe instaloni çinstaloni i ri fonts shumë lehtë.


Përdorimi i tij është aq i thjeshtë sa zgjedhja e një shkronje dhe klikimi i butonit të shkarkimit. Kjo do të shkarkohet dhe instalohet në kompjuter, gjë që do t'i lejojë përdoruesit të zgjedhë fontin në aplikacione të ndryshme.

Çinstalimi i një shkronje është aq i thjeshtë sa të klikosh butonin Uninstall Font, i cili çinstalon dhe e heq atë nga kompjuteri.

Duke klikuar në një shkronjë, ajo tregon fontin me fraza të paracaktuara dhe me një madhësi të paracaktuar, aspekti i fundit mund të ndryshohet lehtësisht përmes kutisë së madhësisë (në dispozicion në shiritin e veglave).

instalim

Në Ubuntu dhe derivatet:

sudo add-apt-depo ppa: andrewsomething / typecatcher
sudo apt-get freskimin e
sudo apt-get instaloni modelin tipik

Shënim: shkronjat shkarkohen në fon / .fonte / tipshkrues

Burimi: Iloveubuntu


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   mansanken dijo

  Aplikim shumë i mirë dhe është shumë i lehtë për t’u përdorur

 2.   mansanken dijo

  Njerëzit Unë ju them se ky aplikacion i shkëlqyeshëm nuk po funksionon mirë, përpiqem të instaloj ndonjë font dhe më thotë që nuk jam i lidhur, a mund të më ndihmojë dikush? jam une apo po shkon keq?

 3.   mansanken dijo

  Unë kam një problem me këtë aplikacion, a mund të më ndihmoni, kjo shfaqet dhe nuk më lë të shoh asgjë tjetër

 4.   Xavier dijo

  Një aplikacion i mirë! Nga rruga, është gjithashtu në dispozicion për t'u instaluar në Arch Linux nga depoja AUR.

 5.   Filip Filipi dijo

  Aplikim i shkëlqyeshëm, do të duhet të provohet.

  Tani, do të ishte mrekullueshme nëse do të lejohej të shtoni direktori të tjera të shkronjave, si Open Font Library ose Dafont për shembull.