Veloren: lojë video me burim të hapur frymëzuar nga Cube World

Veloren

Veloren është mjaft interesant titulli i lojërave video me burim të hapur. Shtë i bazuar në Cube World, me një stil shumë karakteristik të botës së hapur që kombinon gjithashtu një temë RPG. Completelyshtë plotësisht falas dhe është i pajtueshëm me Windows, Linux dhe macOS,

Pikërisht në versionin e tij të fundit për tani, është shtuar mbështetja për sistemin operativ të Apple. Dhe siç mund ta imagjinoni nga grafikët e saj, nuk ka nevojë për disa burime shumë e fuqishme për të lëvizur. Në këtë rast, mund të funksionojë mirë me çdo GPU që mbështet OpenGL 3.2 ose më të lartë, 4 GB RAM, një CPU me shumë bërthama dhe 2 GB hapësirë ​​të lirë në diskun tuaj të ngurtë.

Lojë video është zhvilluar duke përdorur Gjuhë ndryshku, e cila po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar për të shkruar projekte softuerësh. Ata kanë shikuar tek Cube World dhe Legend of Zelda: Breath of the Wild për frymëzim.

Për momentin është në një fazë mjaft të hershme të zhvillimit, me versionet 0.x siç mund ta shihni. Prandaj, ka akoma shumë për të përmirësuar, megjithëse tashmë është funksionale dhe mund ta provoni.

Në botimin e fundit ka disa përmirësime interesante si një sistem muzikor, një mini-hartë e përmirësuar që mund të zmadhoni dhe rrotulloheni, gërma dhe çelësa të rregullueshëm, cilësime gama, efekte të reja zanore, animacion i ri sulmues, sistem i kontrollit të armëve, përmirësime të mbështetjes së gamepad, etj

Për të gjitha këto karakteristika, Veloren është bërë një nga titujt e lojërat më premtuese video me burim të hapur ndër të gjitha aktualisht ekzistuese. E vërteta është se duket shumë mirë, dhe ju mund ta shihni vetë se çfarë mund të bëni me këtë lojë. Çfarë mund të humbni? Freeshtë falas, prandaj ju ftoj ta provoni në distro-në tuaj të preferuar… Gjithashtu, pakoja peshon vetëm rreth 99,9 MB dhe është e disponueshme për Linux 64-bit.

Për të shkarkuar - Falas Veloren


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Gregory ros dijo

    Nuk mund ta trajtoj atë stil grafik, thjesht i shikon ato dhe më bën të çmendem, pa marrë parasysh se cila është loja.