Verë Dx, ose si ta instaloni DirectX duke përdorur Verë

Verë Dx Shtë një instalues ​​i ngjashëm me winetricks, e cila ju lejon të instaloni DirectX përmes verës. Më në fund do të jeni në gjendje përdorni Verë për të drejtuar të gjitha lojëra dhe programe që kërkojnë DirectX!

DirectX në Ubuntu 11.04

Mos harroni se përshpejtimi d3d, tekstet, pikseli, etj. Varen nga faktorë të tillë si karta juaj e videos dhe versioni i Verërave që po përdorni.

Për më shumë informacion vizitoni faqen e Wine, ku ato ju tregojnë pajtueshmërinë dhe statusin e secilit komponent.

instalim

1. - Shkarko Verë Dx.

2. - Pjesën tjetër të shpjegimit (disi të gjerë), mund ta gjeni në Blog zyrtar i verës Dx. Gjithashtu, po ju lë këtë video në mënyrë që të shihni se si ta bëni (me një version të parapërgatitur).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Matias dijo

  Linku?

 2.   Viani dijo

  lidhja nuk po funksionon më, ju mund ta ngarkoni në një server ju lutem

 3.   Nicolas dijo

  lidhja nuk ekziston më.

  1.    le të përdorim linux dijo

   Sapo kam kontrolluar të gjitha lidhjet dhe ato funksionojnë mirë.
   Ndoshta ishte diçka momentale.
   Gëzuar! Paul.

 4.   xhonathan dijo

  Po përpiqem të gjej një manual për të ekzekutuar directx në linux dhe të jem në gjendje të luaj lojëra me windows. Por ky postim nuk më ndihmoi shumë, unë e di vetëm se vera është e nevojshme për ta bërë atë. Kam hasur në një artikull interesant për këtë temë. Unë kam bërë çdo hap dhe ai ka bërë mrekulli për mua. Unë do t'ju lë udhëzuesin dhe url-në për të hyrë dhe për të pasur DirectX tuaj në sistemin tuaj linux. https://www.descargardirectx.com/descargar-e-instalar-directx-en-linux/