AjudaLinux! Version 0.2.0!

Sot jam këtu për t'ju treguar aplikimin tim të fundit, AjudaLinux! Siç mund ta keni nxjerrë, ai është një program që ofron informacion të dobishëm për përdoruesin fillestar.

Aktualisht vetëm për Debian dhe derivatet (formati .deb) dhe përdor bibliotekat e Karkaleca deti 3. Unë kam përgatitur një instalues ​​automatik në rast se jeni dembel për të shkruar komandat.

Me këtë projekt synoj të krijoj diçka që bashkon komunitetin e Nga Linux. Ju mund të më dërgoni të gjitha sugjerimet dhe mendimet në rogergm70 në gmail dot com.

Shkarkoj

Epo ju lë instaluesin dhe disa kapje. Ju mund ta shkarkoni instaluesin nga Desdelinux Paste:

Shkarkoni AjudaLinux!

Jepini të ekzekutojë lejet dhe ekzekutojeni. Mos harroni të ekzekutoni me lejet e rrënjës.

Kap

Duke filluar AjudaLinux!

Duke filluar AjudaLinux!

Informacion rreth APT

Informacion rreth APT

Mjedise desktop dhe GNOME

Mjedise desktop dhe GNOME

Shpërndarjet dhe Linux Mint

Shpërndarjet dhe Linux Mint


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   elav dijo

  Interesante ky aplikacion. Mund të zgjerohet shumë dhe të bëhet një mjet i shkëlqyeshëm i të mësuarit. 😉

 2.   Seachello dijo

  Më duket interesante, veçanërisht për kompjuterat me lidhje të ngadalta ose direkt pa lidhje. Por a nuk do të ishte e dobishme ta bësh atë në internet në formatin wiki (ose një format tjetër)? Ndoshta ai tashmë ekziston (si hark, shumë i plotë).

  Në çdo rast duket shumë elegante!

 3.   Noktuido dijo

  Unë shoh shumë punë pas aplikacionit. A po e bëni atë vetëm? duhet të jetë rraskapitëse duke mbledhur kaq shumë informacione.

  1.    Rogergm70 dijo

   Dy miq më ndihmojnë por zakonisht e zhvilloj vetë.

 4.   Raidel celma dijo

  Kur e instaloj në linux Mint më jep një gabim në varësitë e gambas3.

  Në të vërtetë do të doja të kisha një ndihmë si kjo, nëse mund të më ndihmoni do t'ju falënderoj.

  Shumë falemnderit.

  shënim: Posta merr vetëm kombëtare

  1.    Rogergm70 dijo

   Duket se paketa Gambas 16 nuk gjendet në depot e Linux Mint 3

 5.   Raidel celma dijo

  Më dha një gabim duke e instaluar në Linux Mint me varësitë.

  Kjo ndihmë do të ishte shumë e dobishme për mua pasi jam duke bërë hapat e mi të parë.

  Ju faleminderit.

  Shënim: Posta është kombëtare.

  1.    Rogergm70 dijo
   1.    Rogergm70 dijo

    Nga rruga më mirë dërgoni ato tek unë rgras@megasystems.esy.es

 6.   F3niX dijo

  Mmmm, e vërteta do të ishte më mirë një aplikacion me QWebView dhe se përmbajtja që dëshironi të tregoni është e formatuar në html, kështu që do të ishte shumë më e lehtë të shtoni informacione në aplikacion vetëm për të parë aplikacionin jashtë linje, më duket se të gjitha ato widget nuk shohin asgjë « Profesionistë ". Por të mira në një çështje të shijes ngjyrat.

  të fala

 7.   Joaquin dijo

  Kontribut i mirë!

 8.   eliotime3000 dijo

  Me fjalë të tjera: njeriu kryesor për bedelët.

  Mbi të gjitha, çdo ndihmë do të bëjë. Unë do ta instaloj për aq kohë sa kompjuteri im i vjetër nuk arrin të dalë në shitje (pasi do ta përdor atë për timen) grua e vjeter nëna).

 9.   linkaevolucioni dijo

  Ide shumë e mirë dhe interesante. Dje instalova Kubuntu në Netbook, u dashurova me KDE dhe kërkova informacione për këtë mjedis, gjeta këtë faqe në internet dy orë më parë dhe nuk mund të ndaloj së lexuari botime. E pabesueshme ajo që bënë ata !!! Unë tashmë jam një tifoz i «FromLinux» u .uu