Video: Duke treguar progresin e temës së re për DesdeLinux

Pershendetje te gjitheve. Kam punuar për propozime të reja për temën e blogut për një kohë të gjatë, gjithmonë duke kërkuar që versionet e mëvonshme të jenë më të thjeshtë, më të thjeshtë dhe të përcjellin një përvojë më të mirë te përdoruesi që na viziton.

Kjo është arsyeja pse unë bëra një të vogël Screencast në mënyrë që ata të mund të shohin idetë që unë kam për dizajnin e ri dhe natyrisht që ata të më ofrojnë mendimin e tyre, kriteret, sugjerimet ose kritikat përmes komenteve.

edhe Unë kam krijuar një temë në forumin tonë për këtë qëllim. Pa zhurmë të mëtejshme, ju lë videon, të cilën mund ta shihni 10 minuta me FromLinux drejtpërdrejt:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

45 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Canales dijo

  Vlerësohet përpjekja për të vazhduar përmirësimin e komunitetit.

  Vazhdoni të ndani! një përqafim për të gjithë.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit… ^ _ ^

 2.   Raphael Mardechai dijo

  Më pëlqen, edhe pse dizajni aktual nuk duket i keq, mbase tashmë ka nevojë për një ndërrim të fytyrës.
  Dizajn dhe ide të shkëlqyera,
  Përshëndetje.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit ..

 3.   juanra20 dijo

  Më pëlqen që dizajni i ardhshëm të jetë i bukur dhe me opsionet që duhen

 4.   diazepani dijo

  edhe mua me pelqen

 5.   edu dijo

  Unë bashkohem në falënderimet, me të vërtetë shumë mirë të di që pas gjithë kësaj ka njerëz shumë të shqetësuar për të gjitha detajet.

 6.   Cronos dijo

  Ata janë padyshim ndryshime precize, ato janë të shkëlqyera.
  Ndjenjë të mirë.

 7.   edgar.kchaz dijo

  Subjekti është shumë i mirë, më pëlqen shumë, e konsideroj si një ide të mirë të organizoj seksionet e projektit në këtë mënyrë ... por diçka që gjithmonë e ndieja se po mungonte është një «sirtar historik», ndonjëherë do të doja të shihja çfarë është botuar, të themi, 1 muaj më parë dhe unë mendoj se në cilën faqe është dhe shfletoj shumë (Unë e di që mund ta kërkoj atë me fjalë kyçe, por gjithsesi, është vetëm një sugjerim).

  Punë të mbarë elav. Po pres i emocionuar.

  1.    Raphael Mardechai dijo

   Pikërisht, mendoj se do të duhet vetëm të vendosin një "Arkiv" të widget-it që WordPress ka, i organizon ato sipas viteve dhe muajve.

 8.   lubuntu dijo

  Goodshtë mirë të organizosh gjëra, por është pak në katror për shijen time; dhe kjo ngjyrë e kuqe duket shumë e trishtuar me blunë, por ndryshimet në sfond për sa i përket organizimit janë shumë të mira.

 9.   Yoyo dijo

  Po duket shkëlqyeshëm, dhe një video e mirë nga rruga.
  Pse keni një theks kuban? LOL

  1.    i gjallë dijo

   Shikoni, jam përpjekur ta zhdukë theksin tim, por nuk do të zhduket

   1.    nosferatuxx dijo

    Ai që është Kuban është Kuban .. Djali ju e dini .. !! (Me respekt)
    Përshëndetje nga Meksika.! 🙂

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     hahahaha Unë kurrë nuk kam dëgjuar elav (dhe shpresoj të mos dëgjoj) të flasë ashtu ...

   2.    eliotime3000 dijo

    Unë kam një theks peruan (nga lindja) dhe spanjisht (nga shaka).

    Sidoqoftë, a e keni përdorur RecordMyDesktop?

    1.    anonim dijo

     Ju keni gjërat spanjolle, por si «posero». xD

     1.    eliotime3000 dijo

      Unë do ta merrja atë koment si po, për sa kohë që ju tregoni fytyrën tuaj (ah, mirë, ju nuk e bëni).

     2.    anonim dijo

      Aha, çfarëdo që të dëshironi, por kjo nuk do të thotë që jeni një poser. xD

     3.    eliotime3000 dijo

      @anonim:

      ¿Pozeri, une Unë nuk mendoj kështu.

      Gjithashtu, a jeni ju @curarage?

     4.    anonim dijo

      Ke dështuar këtë herë posero, fat më të mirë herën tjetër.

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Le të flasim për atë që diskutohet në fjalë. Me fjalë të tjera, askujt nuk i intereson nëse personi X ose Y është 'paraqitës' apo çfarëdo tjetër, këtu po flasim për propozimin e temës për DesdeLinux, apo jo?


     5.    eliotime3000 dijo

      Për të përjashtuar nëse është thjesht një këndim ose flakë, ju lutemi përgjigjuni pse thotë "posero" (nëse përgjigja është e vlefshme, ju e postoni; nëse jo, ju e fshini këtë bisedë).

 10.   Transferimi dijo

  Më pëlqen më mirë dizajni aktual. Nuk e shoh pse të ndryshoj. Aplikoni përmbajtje më të mirë nuk është sfida.
  të fala

  1.    i gjallë dijo

   Njeri, sepse nuk mund të jetojmë në të kaluarën, dhe ka funksionalitete të reja që duhet të zbatohen. 😉

   1.    robert dijo

    dizajn shum i mir !!! Une pelqej. 😉

   2.    eliotime3000 dijo

    Epo, kam vërejtur se (jo për qejf ndryshova Opera-n time të vjetër 12.16 për markën e re Debian Iceweasel).

 11.   fsluger dijo

  Plas, video e shkëlqyeshme ... punë e shkëlqyeshme.
  Unë zakonisht vizitoj faqen, megjithëse zakonisht nuk komentoj shumë, por do të doja të bëja disa sugjerime ose komente të vogla:
  - Seksioni i theksuar që shfaqet me të kuqe: Po në lidhje me një ngjyrë tjetër që fton përdoruesin të hyjë, ose të klikojë? Unë mendoj se ngjyra e kuqe zakonisht ka një domethënie kufizuese, dhe nganjëherë kur pashë videon më dha ndjesinë se nuk bëhej fjalë për pikat kryesore, por që diçka nuk shkonte me profilin tënd: sepse fotoja jote u shfaq dhe kështu me radhë ... Ndoshta një ngjyrë tjetër jep një ndjesi më të mirë ...
  - Seksioni i komenteve: i shkëlqyeshëm.
  - Kërkuesi: nuk është e nevojshme.
  - Sugjerim: Ndërsa shoh që keni edhe dy projekte të tjera kushtuar FirefoxOS dhe Android… Po në lidhje me shtimin e një lidhje që na fton të njohim dhe vizitojmë projektet? Unë mendoj se në të ardhmen, nëse ata vazhdojnë të rriten në mënyrën që do të bëjnë, ata do të duhet ta riorganizojnë pak këtë: mbase krijojnë një lloj faqeje vetëm për projektin tuaj në përgjithësi dhe, nga atje, prisni projekte: FromLinux, FromAndroid, FromFirefoxOs.
  - Një sugjerim tjetër: Do të ishte mirë nëse mund të ndërmerrni projektin e krijimit të një reviste në Flipboard. Unë nuk kam parë ndonjë nga ato në Linux, dhe me të vërtetë është shumë bukur.

  Epo, ato janë sugjerimet dhe komentet e mia. Faleminderit për gjithë punën dhe durimin që keni për ne

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit për sugjerimet .. Do të marr parasysh gjithçka që do të më thuash

 12.   dagatët dijo

  Me pelqen.

  A keni provuar si duket me shkronjën Inconsolata? është për terminal, shumë mirë.
  Ajo që nuk më bindi është se ata do të përdorin fontin Ubuntu nëse nuk e keqkuptoj, por le të shohim se si.

 13.   eliotime3000 dijo

  Siç thashë në forum: Itshtë fantastike !!!

  E vërteta është se ishte koha që faqja e kishte atë ndryshim, por kjo më jep një ndjenjë që tema është përmirësuar me temën më të mirë që keni pasur përpara se të bashkohej me UsemosLinux.

  Urime për ndryshimin.

 14.   Kornizat dijo

  punë shumë e mirë shoku.

 15.   korb291286 dijo

  Më pëlqen shumë ky shabllon dhe modeli i ri, gjithmonë kam dashur të kem një të tillë por mendoj se do të më duhet ta jap një të studiuar sepse të bësh këtë lloj pune nga e para nëse ke nevojë për njohuri ... respektet e mia elav ... ... ... pershendetje

 16.   Rasputin dijo

  Hej burra!, Unë ju admiroj, si veproni për të krijuar këto gjëra? Unë përdor fishekzjarre për të bërë shabllonin tim dhe pastaj e përfundoj me dreamweaver. Unë do të doja të bëja diçka të ngjashme në linux, sepse shoh se gjëra të mira mund të bëhen në këtë sistem operativ si në dritare.
  Unë pres përgjigjen tuaj, përshëndetje.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Uff, DrewamWeaver? ... jo jo, jo shaka, këtu ne bëjmë gjëra në kod të pastër, në fund ato programe futin kodin e plehrave dhe shumë gjëra që nuk janë të nevojshme.

 17.   lecovi dijo

  Shume mire!! Unë e dua dizajnin e ri.

  Meqenëse po pyes veten ... çfarë përdorni për të shfaqur në ekran? Më pëlqeu që ka edhe kapjen e kamerës suaj

  Përshëndetje!

  1.    eliotime3000 dijo

   Le të shohim nëse kam kohë për të bërë transmetime ekrani nga netbook-u im.

 18.   Jorge dijo

  Shkëlqyeshëm Unë e dua këtë blog, unë kam për të lëvizur në Windows për disa çështje akademike, por unë jam ende duke shkuar për të boot dyfishtë me Xubuntu

 19.   hola dijo

  Më pëlqen dizajni shumë i mirë dhe gjithashtu komentoj se theksi juaj gjithashtu më kënaq: p mënyra juaj e të folurit është e shkëlqyeshme dhe kombinohet me një administrator të mirë

 20.   Jusef dijo

  Më pëlqente si do të dukej .. !!

 21.   clow_eriol dijo

  Më pëlqen organizimi i kategorive

 22.   adeplus dijo

  Linja estetike ruhet (me disa ndryshime shumë të suksesshme) dhe qasjet dhe informacionet përkatëse riorganizohen.

  Duket si një sukses. Një nga bloget më të mirë që njoh: pikë referimi për përmbajtjen dhe gjithashtu për dizajnin.

 23.   algave dijo

  Punë e shkëlqyeshme që keni bërë me blogun:]

 24.   hpardo dijo

  Ndryshime shumë të mira, vetëm ngjyra e kuqe nuk më bind, provoni një ton tjetër ... tastiera gjithmonë më duket se i pëlqen jeshile (teksti) e zezë (sfond).
  Përshëndetje dhe faleminderit shumë për përpjekjen për të mirëmbajtur këtë Blog që personalisht më ka ndihmuar shumë.

 25.   Mark Escobedo dijo

  Unë kam qenë gjithmonë i idesë që shkronjat e mira e bëjnë një dizajn të mirë edhe më të bukur. Ajo është duke qenë luksoze. Fat i mirë dhe blog i mirë