Video zyrtare anonime pas mbylljes së Megaupload

Kjo është videoja zyrtare e Anonymous me titra në Spanjisht e krijuar pas mbylljes së Megaupload dhe sulmimit të serverave amerikanë:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alba dijo

  Epo, Anonët atëherë duken sikur po shkojnë me gjithçka dhe pastaj ata plasin, siç bëhet e qartë nga disa që pushtuan faqet e Televisa dhe TV Azteca (kompani televizive në vendin tim), por unë mendoj se kur ata duan, këto Anons bëjnë pune mire

  Thjesht duhet të presim dhe të shohim se çfarë do të ndodhë, sepse SOPA është akoma gjallë dhe ndërsa përfshihemi në të, ACTA po ndodh në shumë vende për të parë nëse aprovohet.

  1.    Guxim dijo

   Më në fund është një vajzë që nuk e lë artikullin vetëm

 2.   touser dijo

  Para se të kalojmë as supë, as tub ose qumësht, këtu në Spanjë ne tashmë kemi miratuar ligjin sinde, censura është tashmë këtu

  Faqet që kishin lidhje me "kulturën" po modifikohen, për të hequr ato lidhje, për të shmangur këtë ligj absurd

  «Ata» po fitojnë ndeshjen në Spanjë

  ka alternativa, si faqet e qepës duke përdorur tor

  (mesazhi i postuar me tor)

  Për fat të mirë ne jemi në 2012, duke marrë parasysh pozicionin tonë në univers, herët a vonë do të vijë dita kur do të evoluojmë mendërisht si specie, dhe gjithçka do të shkojë për mirë

  të menduarit pozitiv, mendja pozitive, e ardhmja pozitive, është një ushtrim që duhet të bëjmë të gjithë për ta bërë atë të funksionojë

  1.    utopike dijo

   Jam shume dakord me ato qe thua ti. Por mos harroni se ajo që mendon pozitivisht dhe mendja kontribuon me të vërtetë është veprim pozitiv.

   Dhe do të jetë në veprim pozitiv aty ku qëndron ndryshimi drejt asaj të ardhme pozitive.

   E ardhmja do të jetë ajo që bëjmë sot ...

 3.   Lucas Matthias dijo

  Video shumë e mirë Guximi.