Webapps: Faqet më të mira alternative të postave elektronike të vitit 2019

Webapps: Klientë alternative të postës elektronike

Webapps: Klientë alternative të postës elektronike

Sot, praktikisht çdo qytetar që lidhet me Web (Internet) ka një llogari email (e-mail) nën një shërbim falas ose të paguar në internet për të qenë në gjendje të merrni ose dërgoni korrespondencën e nevojshme personale ose të punës elektronike, ose të identifikoheni në shërbimet tuaja të mundshme të mediave sociale ose shërbime të tjera.

Shumë pak hyjnë në postën elektronike të tyre aktualisht nën përdorimin e klientëve desktop, dhe shumë për arsye të ndryshme tentojnë gjithnjë e më shumë të përpiqen të mos përdorin shërbime falas në internet ose postë tradicionale me pagesë (Gmail - Hotmail - Yahoo - ICloud) për gjëra të rëndësishme për arsye të ndryshme, të cilat shpesh lidhen me çështjen e sigurisë dhe privatësinë.

paraqitje

Në këtë postim do të përpiqemi të përmendim disa nga klientët më të mirë të shërbimit të postës elektronike në internet, të jetë në gjendje të sigurojë një listë të mirë, një burim të shkëlqyeshëm të informacionit të azhurnuar dhe cilësor, në mënyrë që kushdo që interesohet për temën e tyre t'i njohë ato dhe të zbulojë se çfarë i bën ata një alternativë të shkëlqyeshme për t'u përdorur.

Prandaj, shërbimet e diskutuara këtu do të synojnë të lejojnë secilën nga palët e interesuara të zgjedhin lirisht më të mirën, duke kontrolluar aftësitë, tiparet dhe mjetet e tij të ofruara, domethënë ai që i përshtatet më mirë nevojave tuaja individuale.

Zyra Postare Webapps: Hyrje

 

Aplikime dhe Shërbime në Ueb

Le të kujtojmë se Aplikimet në Ueb (Webapps / Webware) dhe Shërbimet e Uebit ose SaaS (Softueri si Shërbim / Softueri si Shërbim) po fitojnë më shumë popullaritetSidomos tani që hyrja në internet me bandë të gjerë është më e përhapur dhe e arritshme për më shumë njerëz, dhe shumë nuk kërkojnë të shkarkojnë ose instalojnë asgjë për të filluar përdorimin e tyre, ju thjesht duhet të hapni një shfletues dhe t'i përdorni ato në internet.

Dhe se ato na lejojnë të kursejmë hapësirë ​​në diskun e ngurtë dhe të jemi në gjendje të punojmë me skedarë në internet nga çdo pajisje fikse ose mobile dhe nga kudo tjetër, shmangia e përdorimit të pajisjeve të ruajtjes ose probleme për shkak të konflikteve të përputhshmërisë për shkak të përdorimit të Sistemeve të ndryshme Operative, ose për shkak të azhurnimit / korrigjimit të aplikacionit / shërbimit janë disa nga përparësitë e shumta të Aplikimeve dhe Shërbimeve të Uebit.

Për të ditur më shumë rreth Webapps mund të lexojmë botimin tonë të vjetër në lidhjen vijuese «Debati: Program i Lirë dhe GNU / Linux plus Aplikime dhe Shërbime Ueb»Ose në lidhjen e jashtme vijuese«Webapps: Shërbimet Cloud".

Klientët e Postës

Fairshtë e drejtë të kujtojmë se megjithëse aktualisht përdorimi intensiv i teknologjisë mobile dhe ndërfaqeve të bazuara në internet priren të privojnë komoditetin dhe sigurinë që Zbatimet e Desktopit shpesh ofrojnë në lidhje me Postën Elektronike, të tilla si përdorimi i lehtë i postës elektronike jashtë linje, një gamë më e madhe e shtesave (shtojcave) me integrimin dhe / ose pajtueshmërinë me mjete të tjera të desktopit të zyrës ose biznesit.

Dhe që megjithëse ka shumë mundësi shumë-platformëshe ose ekskluzive të disponueshme për GNU / Linux për sa i përket klientëve të postës elektronike falas dhe me burim të hapur, ajo që është pa dyshim në internet është moda.

Posto Webapps: Përmbajtja

përmbajtje

Ndër faqet më të njohura të Web Mail Webapps / SaaS të përdorura si alternativa ndaj atyre tradicionale ne kemi si më poshtë:

 1. nga Anonymous
 2. Email anoymous
 3. AOL
 4. Email i përkohshëm
 5. FastMail
 6. GMX
 7. Hushmail
 8. Inbox
 9. postë
 10. Menaxher
 11. Hap Kutinë e Postës
 12. Proton Mail
 13. Dërgoni një email anonim
 14. Tutanota
 15. Zoho

Correos Webapps: Përfundim

Përfundim

Pa dyshim, posta elektronike sot, pavarësisht nga format e shumta elektronike dhe të internetit të komunikimit, vazhdon të jetë një mjet shumë i popullarizuar i komunikimit midis të gjitha llojeve të përdoruesve ekzistues., pasi që sot ende na lejon të menaxhojmë një sasi të madhe informacioni në një mënyrë shumë komode dhe të organizuar.

Dhe qoftë përmes një Aplikacioni Desktop, një Webapps ose një SaaS, ai na ndihmon të komunikojmë me të tjerët dhe të menaxhojmë një pjesë të mirë të informacionit tonë të përditshëm, të rëndësishëm ose të kohës së lirë. Dhe nëse është falas dhe / ose falas, me pagesë dhe / ose pronësi, si në çdo fushë të fushës teknologjike, gjëja e rëndësishme është që garanton nivele të mira të përdorshmërisë, disponueshmërisë, funksionalitetit, privatësisë dhe sigurisë.

Nëse keni më shumë pyetje në lidhje me këtë temë, unë ju rekomandoj që të lexoni letrën e punës në lidhje me të gjetur në këtë lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.