A ju kërkon WordPress emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin për tu azhurnuar? Zgjidhja

Interesante kjo këshillë që gjeta ketu ku na tregon një zgjidhje kur duhet të përditësojmë shtojcat, temat ose vetë bazën e të dhënave tona WordPress dhe na kërkon emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin.

Wordpress_Auth

Kjo mund të jetë e dobishme për një çështje sigurie, por nëse duam ta shmangim atë, gjithçka që duhet të bëjmë është të shtojmë në skedar wp-config.php linjat:

define ('FS_METHOD', 'direkt'); define ('FS_CHMOD_DIR', 0777); define ('FS_CHMOD_FILE', 0777);

Dhe kjo është ajo


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   eliotime3000 dijo

  Këshillë e mirë, megjithëse më pëlqente hyrja e detyrueshme në WordPress (kështu që nuk e humbas zakonin e përdorimit të root për çështje "të rëndësishme" në GNU / Linux).

 2.   Nader dijo

  Ose mund të bëni gjithashtu një mashtrim dhe ta vendosni pronarin në www-data ose ta vendosni përdoruesin tuaj në atë grup.

  Dhe nëse jeni në një pritje të përbashkët, tërhiquni.

 3.   Nader dijo

  Unë duhet të kem ofenduar dikë për të fshirë një koment pa qëllim të keq

  1.    Nader dijo

   Faljet e mia, nuk u duk, tani po

 4.   Wilmer dijo

  Unë kam kërkuar për dy ditë për zgjidhjen e këtij problemi dhe falë zgjidhjes suaj kam vazhduar të krijoj faqen e internetit që duhet të bëj, ju faleminderit shumë!

 5.   Anonimo dijo

  Kontribut i madh! Faleminderit shumë dhe vazhdoni kështu!

 6.   Juan Carlos dijo

  Faleminderit shumë për këtë artikull. Zgjidhur problemin për mua

 7.   Yoiler Diaz La Rosa dijo

  Postim i mirë 100% funksional