WP Smush, shtojca më e mirë për të kompresuar imazhet

La kompresimi i imazhit ju lejon të përshpejtoni performancën e blogut dhe të përmirësoni pozicionimin e SEO, pasi Google filloi të vendosë me përparësi faqet që ofruan një përvojë më të mirë të përdoruesit për një kohë të gjatë për shkak të shpejtësisë dhe përshtatjes së tyre me pajisjet mobile dhe në këtë pikë, shtojca WP Smush Mund t’ju ​​ndihmojë shumë gjatë procesit, pasi ka mjete të përparuara të kompresimit për të lehtësuar sitin pa humbur asnjë pikë cilësie në foto.

WP Smush, shtojca më e mirë për të kompresuar imazhet

WP Smush Falas, Karakteristikat e versionit falas

WP Smush është një shtojcë falas plotësisht funksionale për optimizimin e imazhit kjo do t'ju lejojë të kurseni shumë kohë dhe përpjekje gjatë procesit, sepse përmes kësaj shtojce ju nuk keni nevojë të përdorni mjete të jashtme ose programe redaktimi, duke qenë në gjendje të rregulloni fotot tuaja nga i njëjti panel WordPress ndërsa i ngarkoni ato pa pasur nevojë të konfiguroni asgjë, thjesht duhet të instaloni dhe aktivizoni shtojcën, konfiguroni cilësimet vetëm një herë dhe WP Smush do të kujdeset për gjithçka kur të ngarkoni fotot tuaja pa kujtuar as që është instaluar. Këto janë disa nga përparësitë e tij.

Rregullimi i madhësisë

Me WP Smush mund të rregulloni madhësinë e fotove tuaja në mënyrë që ato të ndryshohen automatikisht ndërsa i ngarkoni, thjesht duhet të specifikoni matjet standarde që ju nevojiten në panelin e cilësimeve dhe shtojca do të kujdeset për pjesën tjetër, duke i zbatuar ato sa herë që i ngarkoni.

Kompresim më i lartë pa humbje të cilësisë

La kompresim i avancuar WP Smush Vastshtë jashtëzakonisht superiore se ajo e shtojcave të tjera pa humbje të cilësisë, duke qenë në gjendje të zvogëlojë madhësinë e një fotoje deri në 80% të peshës së saj pa ndikuar në pamjen e saj.

Statistikat e hollësishme

Me shtojcën WP Smush, ju do të jeni në gjendje të konsultoheni me statistika të hollësishme të kompresimit në çdo kohë për të njohur përqindjen e saktë të kompresimit në secilën imazh dhe kështu të arrini një monitorim më efikas të bibliotekës multimediale të faqes tuaj.

WP Smush Pro, veçori të përparuara të versionit premium

Për përdoruesit më kërkues, WP Smush ka një version premium në të cilin zbatohen edhe parametra më të përparuar për të përfituar sa më shumë nga imazhet pa ndërhyrë në cilësinë e tyre, si dhe një përmbledhje shtesë të funksioneve të përparuara siç janë ato të detajuara më poshtë. vazhdim.

Kompresim më efikas

Me WP Smush Pro kapaciteti i kompresimit zgjerohet deri në 10 herë në krahasim me versionin falas pa një humbje të dukshme të cilësisë që zbatohet gradualisht në disa kalime.

Kompresimi në imazhet ekzistuese

Versioni premium i shtojcës ju lejon të aplikoni parametrat e vendosur të kompresimit në të gjitha imazhet ekzistuese, veçanërisht duke përmirësuar performancën e faqes në drejtim të pozicionimit në internet.

Imazhe rezervë origjinale

WP Smush Pro do të ruajë një kopje rezervë të imazheve origjinale në serverat e saj për t'i rivendosur ato në çdo kohë ose për t'i marrë ato si një rezervë në rast humbjeje ose aksidenti.

Hummingbird

Hummingbird është një mjet i përfshirë në versionin premium të shtojcës që vepron si një plotësues i aplikacionit Google Speed ​​Speed ​​që monitoron kohën e ngarkimit të një faqe në internet duke analizuar pikat për të përmirësuar për një funksionim më të mirë të faqes.

Më shumë se 100 shtesa premium

Me blerjen e anëtarësimit pro, zhvilluesit e shtojcave do të sigurojnë akses në tregun e tyre privat të shtojcave dhe aplikacioneve premium që përfshin më shumë se 100 shtojca pro dhe një përmbledhje të gjerë të shablloneve për WordPress dhe shërbime të tjera.

Asistencë 24 orë

Përvetësimi WP Smush Pro Ju do të keni ndihmë 24H në shërbimin e mbështetjes teknike për çdo pyetje ose pyetje në lidhje me funksionimin e shtojcës dhe zgjidhjen e shpejtë të incidenteve që mund të lindin duke dërguar bileta.

Përditësime falas

Me versionin pro të shtojcës ju do të keni mundësi të përdorni azhurnime të reja duke përfituar nga përmirësimet e prezantuara nga zhvilluesit që do të rrisin shpejtësinë dhe performancën e blogut tuaj.

Siç do ta shihni, ka shumë avantazhet e WP Smush nëse doni të vini bast seriozisht në blogun tuaj dhe të përmirësoni performancën dhe funksionalitetin e tij përballë motorëve të kërkimit. Ju mund ta shkarkoni versionin falas në kjo lidhje ose përfitoni nga tiparet premium të tij duke klikuar KETU.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.