DwarfCorp: Bëhuni një kapitalist i egër në një botë fantazie

Sot takova një lojë zbavitëse dhe brilante për linux të quajtur Xhuxh Corp, ku bëhesh ti Menaxher i një ndërmarrje të fuqishme, i cili synon të eksplorojë dhe shfrytëzojë territore të reja. Si menaxher ju duhet të bëni gjithçka që është e mundur për të mirëmbajtur kompaninë dhe për të rritur fitimet, kështu që do të duhet shndërrohen në një kapitalist të egër të vërtetë për të shkuar shumë larg.

Kjo lojë e varësisë nuk është aspak e re, ajo arriti kulmin në 2013 falë një raundi financimi në kickstarterku zhvilluesit e saj arritën të mbledhin më shumë se 45000 dollarë. Disa ditë më parë ata bënë përmirësime të këndshme, kështu që ne do të kemi qasje në një lojë strategjike argëtuese dhe të azhurnuar që mund ta luani në çdo shpërndarje Linux.

Xhuxh Corp

Xhuxh Corp

Çfarë është DwarfCorp?

Isshtë një lojë strategjie plotësisht me burim të hapur 3D, krijuar nga Lojëra plotësisht të Ndershme,  në të cilën ju drejtoni një koloni të xhuxhëve të pamëshirshëm kapitalist për të zbuluar toka të reja dhe për t'i shfrytëzuar ato për të gjeneruar pasuri.

Si menaxher i organizatës, ju duhet të merrni vendndodhjen më të mirë për të grumbulluar pasuri, atëherë duhet të dërgoni një grup hulumtuesish xhuxh në një tullumbace. Nga atje, varet nga ju që të siguroheni se xhuxhët tuaj mbijetojnë aq kohë sa të minojnë për arin dhe gurët e çmuar. lojë strategjie

Los enanos deben cavar profundamente en la tierra para descubrir gemas raras y minerales, y enviarlos de vuelta a la patria en un globo o barco. Ju duhet të kujdeseni për mbrojtjen tu colonia de los Elfos y demás mostruos, con muros, trampas y mercenarios, además, es tu tarea promover a tus empleados cuando realizan un buen trabajo, o darles una bofetada si se descuidan. elfos

Dutyshtë detyra juaj të zotëroni artin e zejtarisë së mirë të xhuxhëve. Zbulimi i parashikimeve përmes hulumtimeve magjike, mësimi rreth farave të bimëve, si dhe kënaqësia kur kolonia juaj rritet dhe lulëzon. Lojërat Linux

En este competitivo juego, deberás diseñar el logotipo y esquema de color de tu empresa, de igual manera, debes estar al tanto de las acciones de la empresa y se tus competidores. Vale la pena destacar que debes tener un control total del pago de tus enanos, por lo que tienes que hacer lo posible para pagarle la menor cantidad de dinero, pero evitando que estos se disgusten y dejen de trabajar.

Dwarfcorp se juega desde una perspectiva de flotación libre. El juego tiene lugar tanto por encima como por debajo de la tierra, lo que lo convierte en un verdadero juego de estrategia 3D en tiempo real. Ka pasazhe të shumta, shkretëtira, fusha të zjarrta deri në male me dëborë.

Ne mund të kemi një vizion më të mirë të kësaj loje të shkëlqyeshme, duke parë videot zyrtare të mëposhtme:

Si të shijoni DwarfCorp?

Për të shijuar këtë lojë emocionuese, thjesht shkarkoni versioni i fundit që korrespondon me arkitekturën tuaj: DwarfCorp_FNA_linux32.tar o DwarfCorp_FNA_linux_64.tar.

Tjetra duhet të zbërthejmë paketën përkatëse dhe të ekzekutojmë skedarin ./DwarfCorpFNA.bin.x86./DwarfCorpFNA.bin.x64 sipas arkitekturës së saj.

Menjëherë do të hyni në një botë magjike, ku vetëm kapitalistët më dinakë dhe të egër mund të fitojnë.

Përfundime rreth DwarfCorp

Xhuxh Corp Isshtë një lojë interesante dhe argëtuese që ndërthur një komplot mjaft të diskutueshëm me grafikë mjaft të pranueshëm dhe një lojë që do të befasojë më shumë se shumë. Dashamirët e strategjisë dhe biznesit, me siguri do të shijojmë shumë orë në këtë lojë që arrin të magjeps ndërsa futeni në tiparet e saj.

Ekzekutimi i tij i lehtë, pak kërkesë për kërkesa, komplot i mirë dhe grafikë të kujdesshëm e bëjnë atë një nga lojëra për linux Kam shijuar më së shumti gjatë vitit të fundit. Ju ftoj ta provoni dhe të lini përshtypjet tuaja për të.

Për më shumë informacion në lidhje me DwarfCorphttp mund të vizitoni ato faqen zyrtare të internetit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos Montealegre dijo

  Përshëndetje, hardhucë. Faleminderit shumë për ndarjen e kësaj loje. Unë thjesht kam një pyetje, kur e ekzekutoj terminali më dërgon mesazhin e mëposhtëm dhe do të doja të dija nëse ka ndonjë mënyrë për të zgjidhur ato gabime që shfaqen atje sepse kur jam në platformën e lojës shkon shumë ngadalë pavarësisht largimit nga grafika sa më ulët që të jetë e mundur.

  carlos @ carlos-GeForce6100PM-M2: ~ / Desktop / DwarfCorp $ ./DwarfCorpFNA.bin.x86
  Pajisja IGLD: Pajisja OpenGLD
  Pajisja OpenGL: Galium 0.4 në NV4C
  Drejtuesi OpenGL: 2.1 Tabela 12.0.6
  Shitësi i OpenGL: nouveau
  Profili i MojoShader: glsl120
  EXT_swap_control_tear nuk mbështetet. Rikthehuni te VSync standard.
  EXT_swap_control_tear nuk mbështetet. Rikthehuni te VSync standard.

  Faleminderit shumë, unë do të jem i vëmendshëm ndaj përgjigjes tuaj.

  1.    namkai dijo

   Unë isha në gjendje ta ekzekutoja atë duke ekzekutuar këto komanda:
   chmod + x DwarfCorp.sh
   chmod + x DwarfCorpFNA.bin.x86_64
   ./ DwarfCorp.sh