Xmoto: Një lojë Addictive për GNU / Linux

Edhe pse nuk jam nga ata që e kalojnë ditën duke luajtur, ka raste kur kaloj disa minuta për të pastruar (dhe madje edhe orë) në lojëra të caktuara në të cilat mund të instalojmë GNU / Linux.

Njëri prej tyre është XMoto, një lojë shumë e thjeshtë që konsiston në kontrollimin e një djaloshi -te gome do te thosha- mbi një MotoCross në nivele që shkojnë nga shumë e lehtë në të pamundurën. Loja ka disa opsione konfigurimi dhe Regjistrimet që ne arrijmë mund të publikohen në internet. Objektivi është të arrijmë qëllimin duke mbledhur një sërë objektesh që i gjejmë gjatë rrugës në kohën më të shkurtër të mundshme. Dua të them, asgjë për të shkruar në shtëpi, por më besoni: Engancha !!!

Në imazhin që fillon këtë postim, unë po përpiqesha të arrija gropën duke u kthyer prapa për të përdorur gomën e pasme

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Lidhjet? Epo, pasi nuk e provoj, bëhem i varur

  1.    Eduari 2 dijo

   Unë kam instaluar Regnum Online 😀 një MMORPG Argjentinas që më e mira që ka është lufta mbretëri vs mbretëri. e vetmja lojë që kam tani. Xmoto me kalimin e kohës bëhet disi e lodhshme.

 2.   Trembëdhjetë dijo

  Unë kurrë nuk kam qenë shumë i gozhduar ndaj videolojërave (gati do ta mbyllja listën time me "Prince" nga ms-dos, "Mario" 1 dhe 3, "Zelda ocarina of time" nga Snes, "Crash", "Alice-McGee- "," Angrybirds "," Secret Maryo Chronicles "," Hedgewars "dhe ndoshta disa që më kanë munguar), megjithatë, Xmoto ishte afër hyrjes në atë listë. Mbaj mend që arrita rekordin në një nga skenarët që zgjati vetëm 3 ditë, hehe. Por shumicën e atyre që u përpoqa t'i kaloja, nuk munda t'ia dilja. Përveç kësaj, ka kaq shumë skenarë (dhe më shumë shtohen çdo herë) sa që nuk ka asnjë mënyrë të përpiqesh të kalosh nëpër to, heh.

  Unë tashmë doja ta instaloja përsëri

  të fala

  1.    elav <° Linux dijo

   Hahahaha .. Ka disa skenarë ku duhet të aplikoni logjikën, por në të tjerët, edhe duke e zbatuar atë mund t'i kaloni .. Si do ta bëjnë këtë?

   1.    Trembëdhjetë dijo

    Po, ka disa skenarë që janë strategjikë, por ato "pothuajse të pamundura" janë:

    a) ato në të cilat gishtat "taur" dhe një tastierë pianoje (ja) janë të nevojshme për të mbajtur biçikletën, pa asnjë ndryshim, në 27.0013º (ja) në tokë për shumë, shumë, shumë sekonda;

    b) ata që duket se së pari regjistrojnë një lëvizje kaotike dhe arbitrare të motorit (dhe për të njëjtën arsye, të papërsëritshme), dhe pastaj vendosin kufijtë dhe pengesat e skenës, ha.

    Përshëndetje.

    1.    Guxim dijo

     Shikoni nëse mund të kaloni mirë

     1.    Guxim dijo

      Shko etiketo mut

 3.   Hairosv dijo

  Kjo lojë është e vjetër, e kam luajtur vite më parë në windows.