Gjeni nëse mund të përdorni Unity 3D me Compiz

Truk i shkëlqyeshëm që na tregon Andrew në Webupd8 për të zbuluar nëse mund të vrapojmë Uniteti 3D përdorim Compiz në kompjuterin tonë.

Nëse jeni përdorues i Ubuntu 11.04 y 11.10, hapni një terminal dhe shkruani:

/usr/lib/nux/unity_support_test -p

Dhe nëse futen brenda "Unity 3D mbështetur" un "Po" atëherë ata mund ta përdorin atë. Unë ju lë imazhin se si do të dukej ky operacion.

Gjithashtu një mundësi tjetër do të ishte shikoni nëse ju Hardware është vërtetuar nga Kanonik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.