Z. Robot: një seri Geek që nuk dëshironi ta humbisni

Filloj duke thënë se shpresoj të mos lëshoj asnjë Spoiler, të paktën jo qëllimisht XD.

### Çfarë është z. Robot

Disa ditë më parë një mik rekomandoi ** z. Robot **, një seri e lansuar nga ** Rrjeti USA USA **, dhe që prek një temë tashmë të mbuluar në seri dhe filma të tjerë, por me një pikë diferenciale: ** gjithçka është më realiste **. Kam menduar të pres edhe pak për të bërë një gjykim personal, por nuk mund ta mbaja atë.

Produktet televizive të qeshura po dalin akoma për ata prej nesh që njohin disa Shkenca Kompjuterike dhe dinë më shumë se një sistem operativ. E kam fjalën për ato seri ose filma ku ** Hackers me emrin e gabuar **, hyjnë në rrjetet e FBI ose NSA në 2 sekonda, duke përdorur Sisteme Operative të dyshimta me Softuer edhe më të dyshimtë, dhe ku Miu është një periferik jo-ekzistues, Ata bëjnë gjithçka tastiera, duke lëshuar 20 dritare të rastësishme dhe duke treguar gjithmonë ato që interesohen të shohin ... E pabesueshme !!!

### Detaje që bëjnë diferencën

Në Z. Robot, të paktën në episodin e parë që ata lëshuan, nuk është kështu dhe ka detaje që tërheqin shumë vëmendje. Protagonisti ynë, Rami malek, i cili luan shumë mirë personazhin (i quajtur Eliot) nga këndvështrimi im, është një "Haker" natën (diçka si Vigilante) dhe një ekspert i Sigurisë gjatë ditës.

Ai nuk bën hak për para, por sepse mendon se diçka nuk është në rregull në këtë botë. Ai ka probleme në lidhje me njerëzit e tjerë përveç Anxhelës, dhe kjo marrëdhënie midis njerëzve përmes një mënyre virtuale ose fizike, është një temë që shihet mjaft si kritikë. Por le të shkojmë te pjesa që do të na pëlqejë më shumë.

MrRobot10

MrRobot12

Në të gjithë kompjuterët e tij ai përdor ** GNU / Linux ** me ** GNOME **, dhe kjo përmendet në kapitull, dhe nuk po e them, ju mund ta shihni në imazhet e mëposhtme:

MrRobot4

MrRobot3

Serverat duket se përdorin ** Unix ** ose diçka nga familja ** BSD **. Unë e them këtë nga komandat që tregohen, që megjithëse nuk janë të vështira për t'u kuptuar, ne mund të shohim se ato nuk janë ato që përdoren në Linux, megjithëse natyrisht, ato mund të shpiken. Gjatë dialogut, nganjëherë përdoren terma të njohur dhe mjaft teknikë, të tilla si: Sulmet DDos, Mohimi i Shërbimeve, Rootkits,… Etj

MrRobot5

MrRobot9

MrRobot8

MrRobot7

MrRobot6

Z. Robot

Elliot nuk ka një profil në ** Facebook ** sepse nuk i pëlqen, por ajo ka ** Instagram **, dhe të dyja i përdor ato si një mjet kërkimi. Si një detaj tjetër mund të shohim se kur shfletoni Facebook ose ** GMail **, përkundër faktit se ndërfaqet janë shumë të ngjashme me ato që njohim, ka ndryshime të vogla në dizajn ose ato heqin elemente dalluese si logot dhe të tjerët. Sigurisht, nëse bëjmë një pauzë mund të shohim që në GMail për shembull, postat elektronike në hyrje kanë ndonjë lidhje me komplotin ose karakterin që ata hakojnë.

MrRobot1

MrRobot11

Ai ka një celular (qartë me Android) dhe nuk është serial tipik Hackers që hyjnë në llogaritë e të tjerëve me magji, në pika të ndryshme në kapitullin e parë do të shohim se si ai përdor ** Inxhinieri Sociale **.

Përtej pjesës teknologjike, ekziston pika shoqërore, vështrimi kritik. Z. Robot ka një skenar të përpunuar shumë mirë, i cili prek çështje shumë aktuale dhe shprehet nga protagonisti në disa raste. Pa dashur të përparojnë shumë, ata do të shohin mendimin tuaj të qartë ndaj Steve Jobs, Blackberry ose kompanive të mëdha të teknologjisë. Mund të shihet në këtë kapitull, për shembull, që drejtuesit e lartë nuk përdorin GNU / Linux, por hej, shikoni vetë.

Z. Robot premton, dhe nëse pjesët e tjera të kapitujve janë të tillë së pari, padyshim që do të jetë një nga seritë e mia të preferuara. Unë e rekomandoj atë për ju.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

69 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Brutiko dijo

  Pasi pashë postimin, sapo e shkarkova ... tani kërkoni titra në Spanjisht.

  Ata thonë se seriali nuk duket aspak keq.

  1.    elav dijo

   Në nëntituj.es ju e gjeni atë

   1.    Alberto dijo

    Titrat janë të avancuara 🙁 Unë i kam shkarkuar veçmas por nuk di si t’i përdor 😮, sa i ngathët, a e dini se si funksionon?

   2.    u shpartallua dijo

    Para se të mund të shkulje tempon e titrave me subtitleeditor ose me gnome-subtitle ose me modifikuesin e titrave vendas për KDE që tani nuk e mbaj mend emrin e tij, por për ca kohë këtu, thotë që një kodek mungon dhe asnjë nga këto programe Itshtë përdorur për të sinkronizuar, nëse dikush di ndonjë që ju lejon të shihni videon gjatë sinkronizimit, informojini.

    Merci.

   3.    Charlie-Brown dijo

    Përdorni lojtarin Smplayer që ju lejon të sinkronizoni titrat, përpara ose prapa, pa pasur nevojë të redaktoni ato.

   4.    Karlisle dijo

    I kam në sinkronizim të përsosur, do të të jap lidhjen në mega
    https://mega.co.nz/#!m5hFhKYZ!wWjb55UQuzCjcsjHYHf-v9wzBpf2Kw1De7VQZNx7kHw

  2.    Kevlar555 dijo

   Ekziston një kanal IRC në freenode.net #mrrobot për të diskutuar serinë, qartë në anglisht. Ju ftoj pasi sot ata transmetojnë episodin e dytë. Dhe ju lutem, lidhuni me IRC nga terminali, me shkronja të gjelbra në një sfond të zi

   1.    dbillyx dijo

    Ekziston një kanal në tv për ta parë atë .. ose prisni që ai të ngarkohet në torrent ... meqenëse në cilën orë transmetimi duhet të futet saktësisht në atë kohë në irc ...

 2.   Percaff_TI99 dijo

  Kjo seri është vërtet e mirë, pasi siç thoni ju nuk ka vertigo ose konzola tre-dimensionale - në stilin e vazhdueshëm ose filmin Swordfish - dhe shumë të tjerë, në këtë gjithçka zhvillohet pothuajse në kohë reale. Kap nga fillimi. Sa keq që duhet të presësh deri më 24 qershor për kapitullin tjetër.

  Sa i përket komandave të terminalit, unë kam provuar disa prej tyre në terminal pa sukses xD, megjithatë përdorimi i 'ps' është mjaft i zakonshëm, përdorimi i tubave të shumtë.

  Ajo që nuk munda ta përcaktoj është se cilin terminal po përdor ai në imazhin 5 -është eterm- por dua të them atë ndërfaqe-, unë tashmë e kam parë në filmin 'Fuqia e pestë' për Julian Assange që ata e përdorin atë gjatë gjithë kohës. Duket si ndërfaqja 'Htop' por pa F9 = Kill, përveç nëse ka ndonjë mënyrë për të futur terminalin në 'Htop'; në fuqinë e pestë mendoj se ka edhe 'mc' me një terminal brenda, as unë nuk mund ta arrija.

  Unë kisha bërë një fragment të vogël video ku pak më shumë se 2 minuta ku është vetëm biseda në desktop -img. 3 dhe 4- Unë e pashë atë pjesë shumë qesharake dhe do ta dërgoja tek ju, por shoh që nuk do të vendosni asgjë në video.

  Unë jam i hipnotizuar nga ky lloj seriali ose filmash, sa më realiste aq më mirë sigurisht.
  Përshëndetje.

  1.    elav dijo

   Unë kisha bërë një fragment të vogël video ku pak më shumë se 2 minuta ku është vetëm biseda në desktop -img. 3 dhe 4- Unë e pashë atë pjesë shumë qesharake dhe do ta dërgoja tek ju, por shoh që nuk do të vendosni asgjë në video.

   Mund të vihet, por mbase disa e shohin si Prishës .. Le ta shohin njerëzit, sepse ajo pjesë e dialogut është shumë interesante, që natyrisht, unë nuk do ta përmend hahaha ..

 3.   Rolo dijo

  A e di dikush emrin e programit për të djegur cd / dvd që ai përdor ????, (nuk është më brazier ose k3b)

  1.    Yeezus dijo

   Isshtë vetëm një ndërfaqe e krijuar.

  2.    dbillyx dijo

   Lexon prodhuesin e CD-ve dhe googling del një prodhues i DVD-ve diçka e ngjashme, por që unë imagjinoj ndryshime me ndërfaqen e gnome dhe përveç kësaj është një krijues i CD-ve diçka e ngjashme me prodhuesin që gjendet në google ...

  3.    blonfu dijo

   Epo, unë do të vija bast në K3b, edhe pse paksa i modifikuar. Duket pak a shumë si ajo në të vërtetë, më shumë se çdo program tjetër i djegies së DVD-ve që di të paktën.

 4.   Francisco dijo

  Një kapitull i mirë i parë nëse ata dinë ta marrin serialin mirë do të jetë e mirë pyetja e vetme që mbetet është që ata ta presin atë sepse "nuk plotëson vlerësimet e audiencës" të imponuara nga rrjeti televiziv, ne shpresojmë që ata të mos e anulojnë atë

  1.    dbillyx dijo

   Nëse ata vendosin ta ngarkojnë atë për të piratuar ose goditur dhe parë statistikat e shkarkimit ... do të vlente më shumë sesa një audiencë televizive, edhe pse pa harruar koston ose fitimet që mblidhen më shumë në TV sesa në një torrent

   1.    Yeezus dijo

    Epo, sipas të dhënave, ajo ka pasur shumë shkarkime në torrente, kështu që për të luftuar piraterinë ata e kanë ngarkuar atë në kanalin e tyre në YouTube legalisht dhe në HD të plotë.

    1.    Manuel de la Fuente dijo

     Kur lexova komentin tuaj, shkova ta kërkoj në YouTube, u kënaqa kur pashë se ishte e vërtetë dhe akoma më shumë kur pashë se ata ngarkuan një version me titra, por më pas kur u përpoqa ta riprodhoja, gjeta këtë mesazh:

     Personi që ngarkoi këtë video nuk e lejoi atë të jetë në dispozicion në vendin tënd.
     Na vjen keq.

     Mñeh, fillim i mirë por është e qartë se ata ende nuk e kanë kuptuar atë.

     Asgjë nga ndonjë VPN nuk mund të rregullojë, megjithëse shpresoj në ditën kur ata e kuptojnë që kufizimet [gjeografike ose praktikisht çdo lloj tjetër] dëmtojnë vetëm veten e tyre në vend që t'u sjellin dobi.

     Unë gjithashtu lë lidhjet këtu më poshtë për ata që janë të interesuar:

     Pa titra: https://www.youtube.com/watch?v=JpxvvnWvffM
     Me titra: https://www.youtube.com/watch?v=VkFqE2wYFfk

     Nga rruga, në komente ata thonë se vetëm episodi i parë do të jetë në YouTube, atëherë vetëm disa klipe dhe intervista do të ngarkohen. 🙁

 5.   vaco dijo

  Po. Premton këtë seri. Më pëlqeu i gjithë skenari dhe personazhet, do të shohim se si evoluon në kapitujt vijues.
  Shikoni këtë faqe. Të na argëtojë me zotin robot.
  http://www.whoismrrobot.com

  1.    John dijo

   A nuk do të jetë si Rambo 2 ku njerëzit e këqij janë hacks në stilin Snowden dhe Assage?

  2.    SIL dijo

   Përshëndetje Waco. Faleminderit për raportimin e faqes në internet whoismrrobot.com Unë me të vërtetë mendova se ishte e mrekullueshme!
   Unë fillova me fsociety për të kryer Testin. Në fund po hyja në komandat e mëposhtme. Pyetja është nëse Testi gjendet vetëm në komandën e parë, pasi që të tjerët i vëzhgova se ofrojnë vetëm informacion. Nuk është e qartë për mua.
   E vlerësoj që më thua diçka. Të fala!

 6.   Charlie-Brown dijo

  Le të shohim kur të vini në shtëpi ta ndani, mos u tregoni egoist ...

 7.   Ujk dijo

  E kam në dhomën e gjumit, pikërisht sepse komentet janë shumë pozitive. Sigurisht, kam lexuar edhe komente të shkëlqyera për Marvel Daredevil dhe e kam shumë të vështirë për tu tretur - megjithëse tashmë e di që është një temë tjetër. Imagjinoj se mund ta kombinoj me Hanibalin, hehe.

  1.    eliotime3000 dijo

   Kam parë kapitujt e parë të Marvel's Dardevil në Netflix, dhe e vërteta është se funksionon shumë më mirë sesa filmi, i cili deri tani jep një pakënaqësi të detyruar të skenarit.

   Lidhur me këtë serial, do ta shoh sapo të dalë në Netflix ose në një kanal televiziv.

   1.    Ujk dijo

    Unë kam parë 5 ose 6 kapituj të serialit, por nuk e di, më duket se lëngon në shumë mënyra, që komplotet janë të ndara me përmbajtje të panevojshme. Unë shikoj një seri grumbulli tani, me shumë veprim, po, por për mua nuk mjafton. Sigurisht që kjo është çështje shijeje; Unë, për shembull, e dua Hanibalin për kapitujt e tij plot ëndërrime, mashtrime dhe shije të hollë artistike, hehe.

 8.   dbillyx dijo

  Sapo pashë zotin Robot. Mendimi im është ... mendimi im është identik me shumicën e njerëzve që dinë se çfarë dua të them ... automatizoni apo jo?

 9.   Rrëshqitje dijo

  Më e mira në minutat e fundit kur studion, është shikimi i 4chan. Kam parë kapitullin e parë seri shumë të mira dhe të shkëlqyera, megjithëse është e vërtetë që ata mund të vendosin edhe më shumë teknikë.

 10.   Giskard dijo

  Jo keq, megjithëse është si Matrica pa efekte speciale dhe pak Dexter. Le të shohim se çfarë përmban kapitulli i 2-të.

 11.   nosferatuxx dijo

  mmm
  Seriali pikturon mirë ... A do të këshillohen nga Kevin Mitnick apo nga Mark Zukerberg?

  Disa nga ju A e dini se ekziston edhe seria kibernetike CSI .. ??? është si 3 sezone.

  1.    eliotime3000 dijo

   Në Amerikën Latine, kanali AXN po kalon sezonin e parë të SCI: Cyber, megjithëse e vërteta është se kur ata rikrijojnë softuerin e PC-ve, ata e bëjnë atë shumë të trilluar.

   Vetëm në filmin «Rrjeti Social» ka gjithashtu ato lloj skenash, megjithëse ata praktikisht kanë treguar versionet e para të KDE dhe Mozilla SeaMonkey (me logon Iceweasel për të shmangur fërkimet me themelin Mozilla).

  2.    dbillyx dijo

   3 sezone? Pra, versioni i dubluar në spanjisht përveç që është sezoni 1 është një sezon i kaluar?

 12.   Yeezus dijo

  Rekomandohet plotësisht! është siç thotë elav një nga seritë që nuk e ekzagjeron me teknikat ose ndërfaqet, unë mund ta imagjinoj elavin të kërcejë nga gëzimi kur dëgjon për KDE-në e tij të dashur.

  1.    eliotime3000 dijo

   Në të vërtetë, gjëja KDE është një aluzion i shkëlqyeshëm, megjithëse për momentin, pajisja ime e PC nuk është në gjendje të ekzekutojë atë ndërfaqe (do të pres derisa të jetë mjaft e qëndrueshme për të qenë në gjendje ta shijoj atë në masën më të plotë).

   1.    Rrëshqitje dijo

    Ju keni provuar me porteus, manjaro ose wifislax ata kanë versione shumë të lehta të kde që unë i kam vendosur në 510mb ram (në këtë rast porteus)

 13.   Jorge dijo

  Sot filloj ta shoh faleminderit

 14.   eliotime3000 dijo

  Seriale të mira, megjithëse ato që kanë parë në të vërtetë janë episodi pilot të vetë serialit, i cili do të dalë në treg për 3 ditë, dhe deri më 27 maj, episodi pilot u transmetua në shumë shërbime online VOD (dyshoj se Netflix ka botuar këtë episod pilot me titra në Amerikën Latine).

  Ajo që më bën përshtypje është emri i episodeve që janë dhënë këtë seri, të cilat i referohen formateve më të njohura të videove në internet.

 15.   Sergio S dijo

  Shumë mirë kapitulli i parë. Nuk mbaj mend në cilin blog tjetër kam lexuar në lidhje me këtë seri dhe me prekje e kam shkarkuar atë. Aktori kryesor është shumë i rëndësishëm, rolin që ai e bën vërtet mirë.
  Unë mendoj se ato kombinojnë një sasi të mjaftueshme të teknikave me situata që mund të interesojnë të gjithë ata që shikojnë seritë pa qenë aq teknik. Imagjinoj se do të ketë kapituj më të përqendruar në teknikë dhe të tjerë më pak. Unë kam besim në seri sepse ata kanë studiuar mirë programet dhe sistemin operativ që duhet të përdorin për të shoqëruar ideologjinë e protagonistit dhe është gjithashtu mjaft aktuale që njerëzit e shqetësuar për privatësinë dhe sigurinë e tyre gradualisht po kalojnë në softuer të lirë.
  Mbetet të shihet nëse ata arrijnë ta sjellin serialin gjatë gjithë sezonit në të njëjtin nivel me pilotin.

  Dhe kjo më kujtoi një serial tjetër, të cilin sapo po e shikoja të plotë muajin e kaluar: Ndal dhe Kap zjarrin. E vërteta më zhgënjeu. Duke shmangur spoilerët, doja të përfitoja nga rasti të komentoja se sa keq përfundoi duke qenë. Filloi relativisht mirë, me absolutisht asnjë teknik, përveç fjalëve të hedhura në ajër, por ndërsa kapitujt shkuan, e gjithë komploti u bë një roman i vogël i Yankee. Në vend që të ishte një serial në lidhje me "revolucionin e pc", ajo përfundoi duke folur rreth "si mund ta heq jetën e partnerit tim". 2 kapitujt e fundit i pashë përpara për të ditur se si përfundoi sezoni: SHUMY I KEQ
  E pa dikush edhe atë? Ata nuk humbin asgjë.

 16.   dbillyx dijo

  Unë u them atyre që kanë probleme me titra, në kickass ekziston një version me titra të integruar, kështu që ata nuk do të shqetësojnë kërkimin ose sinkronizimin. Do ta vendosja lidhjen por nuk e di nëse do të lejohet.

  1.    elav dijo

   Në fakt, në subtitulos.es ka disa që varen nga redaktimi i videos.

   1.    dbillyx dijo

    Për atë arsye gjetja e saj e ngulitur në video do të hiqte kohën shtesë kur i kërkoja veçmas ... ajo që gjeta është 567 mb hdtv .avi. Vendimi i disa prej mënyrave se si ata duan ta kenë atë për ta ruajtur atë në hard drive.

 17.   Vetëm geek dijo

  Një serial tjetër i jashtëzakonshëm informatikë për të parë dhe ndezur zjarrin Cath
  www youtube com / watch? v = vG5Q8ei3PBg

  1.    Elmer foo dijo

   Ndal dhe merr flakë, më pëlqen, gjynah që gjithmonë më zë gjumi dhe shoh titrat 3 ose katër herë. në këtë shtëpi ju filloni të shikoni seri shumë vonë në 1 të mëngjesit

  2.    Karlisle dijo

   Sezoni i dytë supozohet të dalë këtë verë, apo jo ??

 18.   Juan Pablo dijo

  Nuk është për asgjë, por "USA Network" është një nga zinxhirët më konservatorë në vend që persekuton Assange dhe Snowden, nuk mendoj se është shumë transparente të thuhet.

  Nëse dua të di se si janë Hackers, shoh një intervistë me Assange, nuk do të shihja kurrë një film Yankee, i njëjti që i persekuton.

  1.    dbillyx dijo

   Unë kam imagjinuar që gjatë sezonit të parë ata duan të shkojnë pak nga pak duke dhënë një ide të gabuar ose në rastin e tyre idenë që u përshtatet më shumë dhe duke bërë diçka indirekt kundër hakerave ose në një mënyrë për t'iu referuar dëborës ... por është diçka Çfarë imagjinoj ... do të presim të shohim se çfarë do të ndodhë ... ajo që po pyes është, nëse ky do të ishte një episod pilot, kapitulli 01 do të ketë disa skena të reja ...

   1.    Percaff_TI99 dijo

    Nga sa kuptoj se skenari kryesor ishte konceptuar për një film, i cili nuk u bë dhe përfundoi duke u bërë ky serial.

    Kapitulli pilot është ky, zgjat rreth 1 orë e minuta pa reklama, kur ato zakonisht duhet të zgjasin rreth 43 minuta. Janë edhe 9 kapituj të tjerë - siç kam lexuar në wiki-

    Pershendetje mik (pilot)
    Një dhe zero
    Rregulloj
    Daemonët
    shfrytëzon
    Udhëtar i guximshëm
    Shiko mallin
    Mirroring
    Me te bardhe
    Dita zero

 19.   dbillyx dijo

  Unë do të hedh një vështrim tjetër në serial dhe më i qetë pa emocione që nga fillimi, dhe mund të shkruaj diçka në blogun tim, megjithëse nuk jam aq kritik i mirë, por diçka do të dalë ... Pyes veten nëse ky është ndonjë skenar i veçantë apo a do të bazohen në diçka ... padyshim duke bërë ndryshime ....

 20.   Koratsuki dijo

  +100 për serialin, më pëlqen komploti [nëse nuk ndryshon ...]

 21.   dago dijo

  Duke marrë pyetjen e kompjuterit, a merr dikush ndonjë luftë deja vu club?

 22.   gaston_pdu dijo

  Shpresoj të jetë të paktën aq i mirë sa The IT Crowd. Të fala!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Kjo është komike, por për sa i përket gjërave teknike nuk ka shumë hehe

   1.    eliotime3000 dijo

    IT Crowd në sezonet e tij të fundit u dallua për të bërë shaka në lidhje me teknologji të caktuara (të tilla si Windows Vista), por më në fund arrin të jetë gazmore.

 23.   Jonathan Diaz dijo

  Shok, e vetmja gjë që bëre ishte ta bëje të kërkonte në internet për kapitujt e tjerë si i çmendur, por unë zbulova se ata do të lëshojnë 7 kapitujt e ardhshëm nga 1 korriku, kjo seri e shkëlqyeshme e komandave të tilla si chmod, grep, etj shfaqen në terminali i tij! !! një serial i shkëlqyeshëm që shpresoj t'ju japë një drejtim të mirë dhe të mos bëjë një klikim të gjërave rreth piraterisë !!! Faleminderit!!

 24.   Tirso Junior dijo

  Shtë një serial që duhet patjetër ta shikoj

 25.   Calo dijo

  Kur do të dalë kapitulli i dytë? ... Ka shumë kohë që kur ka dalë kapitulli i parë.

  1.    elav dijo

   1 korrik

 26.   gazpa dijo

  faleminderit për temën http://cinemavf.org/serie/mr-robot.html

 27.   eneas_e dijo

  Nëse jeni të interesuar të ndiqni këtë seri (dhe të tjerët në përgjithësi), unë rekomandoj komunitetin http://www.subadictos.net/foros/showthread.php?t=39762
  Unë jam regjistruar prej vitesh, është një vend shumë i mirë për të kërkuar dhe gjetur atë që duam të shohim dhe me titra.
  Perqafo!

 28.   Flora dijo

  Adorei o blog dhe foi a melhor matéria da seri que eu li ate agora! Parabenet.

 29.   is1394 dijo

  Ashtë një serial shumë interesant, më pëlqen.
  A e di dikush se çfarë teme përdorni në kompjuterin tuaj? Dihet që përdor Gnome por kjo nuk është pamja vendase e Gnome dhe në të vërtetë duket mjaft bukur

 30.   dbillyx dijo

  Pyes veten nëse ka një forum / debat mbi këtë temë në desdelinux, për këtë seri ...

  1.    elav dijo

   Nuk mendoj kështu, por mund të krijohet, në Cybercafe ..

   1.    dbillyx dijo

    Ndodh që unë të regjistrohem në forum dhe pikërisht atje në kafenenë kibernetike hapa një temë në lidhje me serinë, megjithëse mendoj se mendimi im është i ndryshëm pasi pashë kapitujt e tjerë xD

 31.   raul dijo

  Seriali filloi mirë dhe ka ardhur në rënie, mbase ka surpriza apo kthesa që nuk janë kuptuar ende, le të shohim. Ajo që më dukej qesharake është faqja, whoismrrobot. Opsionet e menusë Grub, Debian dhe konsolës, tregtari po, por më pëlqeu.

  1.    dbillyx dijo

   Për ata që janë regjistruar në faqe, çdo të Mërkurë ata dërgojnë një poster promovues ... xD

 32.   Bitl0 dijo

  Përshëndetje miq, nuk e di kush tjetër e ndjek serialin, por sa të mirë janë episodet 8 dhe 9. vërtet një serial i jashtëzakonshëm, jo ​​tipik Protagonist i Mirë & Protagonist i Keq

  1.    dbillyx dijo

   http://foro.desdelinux.net/viewtopic.php?id=4463 këtu po shkruajmë disa gjëra në lidhje me serinë ... nëse kapitulli 8 dhe 9 do të ishin wtf ...

 33.   Fabian kesler dijo

  E pabesueshme .. Unë sapo publikova një koment dhe pastaj duke parë të tuat shoh se sa pikë kemi të përbashkët .. padyshim që autorët e dinë se kujt po i tregojnë ... Unë do t'ua kaloj ty .. që po bën mirë Pershendetje

  Për ju që patë lindjen e regjistruesve CD SCSI, ose për ju që ndryshuat tezen tuaj ato 4 megabajt memorje për 8 në mënyrë që të mund të ekzekutojë Windows 3.1, për ju që rrënjosni celularin tuaj dhe nxirrni mutat që vijnë nga fabrika , ose për ju që keni përdorur ndonjëherë njohuritë tuaja dixhitale për të bërë drejtësi, ose për ju që e dini pse një virus hyri në kompjuter që ju rregulluat edhe pse ai nuk ju tregon nga turpi dhe ju heshtni në mënyrë që të mos e bëni atë të ndjehet keq , ose për ju e dini se çfarë do të thotë, NESE >> ATENHERE, SUDO, Linux, IRC (Mirc…), Ping, Duartrokitje, BruteForceMethod, COMMAND.COM, Autoexec.bat… ose për ju që keni ruajtur kompjuterin e mikut tuaj duke hyrë në DOS dhe rikuperimi i regjistrimit me dorë, ose për ju që shihni me dorëheqje se si normalisht përdoret revolucioni dixhital që kemi jetuar 20 vjet më parë, ose për ju që sa herë që shihni filma me tema të dramës kibernetike ishin softueri dhe teknikat e përdorura fshehurazi joreale, e paarritshme ose mbizotëruese ju jeni didaktik, ose për ju që të qëndroni nëse është e nevojshme deri në orën 5 të mëngjesit në mënyrë që gjëja e mallkuar të fillojë përsëri, dhe më në fund të fillojë ndërsa shihni rrezet e para të diellit të shfaqen ... Nëse jeni një nga ata, atëherë kjo seri do të ketë diçka ose shumë prej jush, dhe e mira është që ajo të mos qëndrojë vetëm në gjithçka që sapo ju thashë.

 34.   kaçurrela dijo

  në popcorntime mund të shihni të gjithë kapitujt e titruar. ju mund të shkarkoni versionin e komunitetit me burim të hapur dhe ta përdorni nga rrjeti tor në https://khggyjxwn5hnc4ns.onion.to/Padyshim që ta shkarkoni do t'ju duhet shfletuesi tor por ky për linux kështu që ... shijojeni