Десктоп за Cryptowatch: Апликација за следење на глобалниот пазар на крипто

Десктоп за Cryptowatch: Апликација за следење на глобалниот пазар на крипто

Десктоп за Cryptowatch: Апликација за следење на глобалниот пазар на крипто

Денес, уште еднаш, ќе влеземе во полето на Мундо ДеФи (Децентрализирано финансирање: Финансиски екосистем со отворен извор). И од таа причина, ќе разговараме за друга интересна и корисна апликација наречена "Десктоп за крипточасовници".

„Десктоп за Cryptowatch“, во основа е десктоп интерфејс на мрежата на истиот креатор, наречен „Крипточар“. Така што, неговите корисници можат да ги уживаат локално сите информативни придобивки од тоа и можат следете го глобалниот пазар на крипто од нивните Оперативни системи GNU / Linux и други.

Пазари и CoinTop: 2 апликации за GUI и CLI за следење на криптовалутите

Пазари и CoinTop: 2 апликации за GUI и CLI за следење на криптовалутите

Како и обично, ќе си дозволиме да се потсетиме и да понудиме корисни информации поврзани со темата, односно ставете ги на располагање на заинтересираните страни, линкови до поврзани претходни објави со актуелната тема. Така што, доколку е потребно, тие можат да го прошират своето знаење за оваа област:

Пазари е графичка апликација за кориснички интерфејс која работи како тракер за акции, валути и криптовалути. Додека, CoinTop е брза и лесна апликација за интерактивен терминал за кориснички интерфејс (CLI) за следење на крипто-валути. Пазари и Cointop: 2 апликации за GUI и CLI за следење на криптовалутите

Поврзана статија:
Пазари и Cointop: 2 апликации за GUI и CLI за следење на криптовалутите

Поврзана статија:
BINANCE: Како да ја инсталирате апликацијата Binance Desktop на Linux?
Поврзана статија:
DeFi: Децентрализирани финансии, финансиски екосистем со отворен извор

Десктоп за Cryptowatch: Крипто пазари во реално време

Десктоп за Cryptowatch: Крипто пазари во реално време

Што е веб -страницата Cryptowatch?

Крипточач е многу популарна веб-страница која нуди А. графички и оперативни терминални услуги за пазари за криптовалути. Со цел да им обезбеди на своите корисници, а моќен интерфејс за скенирање на цените на крипто-средствата, анализирајте ги движењата на крипто пазарот и тргувајте во сите поголеми размена на страници (размена). Крипточач е сопственост на Кеса Кракен.

Што е апликација Cryptowatch Desktop?

„Десктоп за Cryptowatch“ е крос-платформска апликација за работна површина развиен за да им овозможи на своите корисници, локално од нивните компјутери, да градат свои контролни табли, на таков начин што тие можат да работат во реално време и следете го глобалниот пазар на крипто од ваш интерес.

Покрај тоа, вреди да се напомене дека и според зборовите на нејзините развивачи:

"Корисниците на „Десктоп за Cryptowatch“ Тие ќе забележат дека апликацијата е поодговорна и поефикасна во однос на ресурсите во споредба со типичните веб-базирани алтернативи достапни денес. Десктопот е напишан на 'Рѓа, користејќи ја рамката GUI инспирирана од Елим. Користењето на 'рѓа му овозможи на нашиот тим да создаде апликација за повеќе платформи оптимизирана за мала потрошувачка на процесор и меморија, висока стапка на рамка и стабилност."

карактеристики

Во моментов, „Cryptowatch Desktop“ Оди за својата стабилна верзија 0.3.2 и ги има следниве карактеристики:

 • Нуди одлично прилагодување на дизајнот на интерфејсот: Што овозможува прилагодување на системот на панели да го дели екранот за информации со најпосакуваното или најпотребното, како што се графикони со цени, книги за нарачки, извори на време и продажба, меѓу другите елементи.
 • Тоа е многу лесна, брза и мала потрошувачка: Што му дава одлични перформанси и избегнува прекумерна употреба на ИТ-ресурси (RAM, процесор), избегнувајќи прегревање на користени уреди, притоа прикажувајќи голема количина на информации за пазарот. Со други зборови, тој е дизајниран да работи цел ден без принудување компјутер.
 • Има добра способност да ги персонализира панелите за информации: Откако интерфејсот е прилагоден со посакуваните панели за информации, овие може да се прилагодат и за да одговараат на вашите корисници, благодарение на растечката листа на опции и поставки.
 • Вклучува одлична глобална поврзаност: Благодарение на универзалната компатибилност со сите центри интегрирани во Cryptowatch, преку единствена врска со мала латентност.

Преземање, инсталација, употреба и слики од екранот

Ослободување од одговорност

За да ја преземете, мора да пристапите до вашата официјален дел од „Десктоп за Cryptowatch“ во рамките на веб-страницата на „Крипточар“. Во него, тие во моментов се нудат пакети за инсталери во формат Дебијан (.deb) y компресиран (. zip).

Во оваа можност, ќе го искористиме форматот Дебијан (.deb) и ние ќе го инсталираме на вообичаено Одговори (во живо и инсталирана слика) обичај именуван Чуда ГНУ / Линукс која се заснова на MX Linux. И тоа е веќе оптимизирано за Дигитално рударство на крипто средства, следејќи ги многу препораки, повикани се оние вклучени во нашата публикација «Претворете го вашиот GNU / Linux во оперативен систем погоден за дигитално рударство».

Инсталација

Веќе ја преземав пакет. "деб" (за нашиот практичен случај) можеме да го инсталираме вашиот тековна верзија 0.3.2 користејќи ја командата „Дпкг“ o „Апт“ како што следи:

«sudo apt install ./Descargas/cryptowatch-x86_64-debian-linux-gnu.deb»

«sudo dpkg -i Descargas/cryptowatch-x86_64-debian-linux-gnu.deb»

Користете

Веќе инсталиран, „Десктоп за Cryptowatch“ може да се помине низ Мени за апликации од неговите GNU / Linux ниско, барајќи го истиот со исто име: „Десктоп за Cryptowatch“. И, за да дознаете повеќе за неговото работење и потенцијал, можете да пристапите до неговите Упатство за корисник на Интернет.

Снимки на екранот

Работна површина на Cryptowatch: Слика од екранот 1

Работна површина на Cryptowatch: Слика од екранот 2

Работна површина на Cryptowatch: Слика од екранот 3

Работна површина на Cryptowatch: Слика од екранот 4

Работна површина на Cryptowatch: Слика од екранот 5

Работна површина на Cryptowatch: Слика од екранот 6

повеќе информации

За повеќе информации во врска со ова бесплатна апликација, која не е ниту бесплатна ниту отворена, но тоа може да биде многу корисно за loversубителите на крипто валута, можете да ги посетите следниве 2 врски:

 1. Kraken - работна површина на Cryptowatch
 2. Блог за Cryptowatch - Што има ново во верзијата 0.3?

Општа слика за заклучоци на статии

Заклучок

Се надеваме на ова "корисен мал пост" на «Cryptowatch», интересен и корисен Апликација за работна површина (GUI) создадени за оние страствени корисници на Светот на DeFi, конкретно оние кои од ден на ден трговец (тргуваат) различни Криптовалути од деловна активност и треба да го следат глобалниот пазар на крипто во реално време; е од голем интерес и корисност, за целата «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» и од голем придонес кон дифузијата на прекрасниот, гигантски и растечки еко-систем на апликации на «GNU/Linux».

Засега, ако ви се допадна ова publicación, Не запирај споделете го со други, на вашите омилени веб-страници, канали, групи или заедници на социјални мрежи или системи за пораки, по можност бесплатни, отворени и / или побезбедни како ТелеграмаСигналМастодон или друг од Федерален, по можност.

И запомнете да ја посетите нашата почетна страница на «Од Линукс» за да истражите повеќе новости, како и да се придружите на нашиот официјален канал на Телеграма од DesdeLinuxДодека, за повеќе информации, можете да ја посетите која било Интернет библиотека како ОпенЛибра y JedIT, за пристап и читање на дигитални книги (PDF) на оваа тема или други.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   вртоглав сандовал dijo

  одлично користев cointop, а потоа го сменив системот и изгубив трага за тоа во тоа време немав инсталатор за деби, благодарам за придонесите, честитки и благослови

  1.    Инсталирајте пост на Linux dijo

   Поздрав, Еди. Ви благодариме за вашиот коментар И да, CoinTop е одличен и одлично се надополнува со пазарите. Успеси и многу благослови и за вас.