Достапно вино 1.9.23 со поддршка за Myst V: End of Ages

Преку RSS на Вино дознавме дека верзијата е сега достапна за преземање Вино 1.9.23 на оваа одлична апликација, која е опремена со подобрувања во поддршката за многу апликации, како и корекции во некои проблеми пријавени од заедницата.

Оваа нова верзија за одржување е резултат на скоро 2 недели развој, во кој тимот ги насочи своите цели кон додавање поддршка за игри како што се Myst V: End of Ages, Startopia, World of Warcraft меѓу другите. вино

 Вино 1.9.23 Карактеристики

 • Додадена е HID автобуска поддршка за новиот оперативен систем на Apple macOS Сиера 10.12.
 • Додадена е поддршка за фонтови во боја во Direct2D.
 • Дополнителни формати на бои во Direct3D.
 • Деинсталирајте поправки во имплементацијата на Windows MSI.
 • Подобрен е инсталерот на www.cryptopro.ru.
 • Подобрувања и поправки на разни апликации и игри на Виндоус.
 • Додадена е поддршка за Myst V: End of Ages, Sonic Heroes 1.0, Startopia, World of Warcraft, Unturned, Colin McRae Rally 2005, Titan Souls Demo (Steam), Legend of Grimrock 2, Final Fantasy XI, Flame in the Flood, Into the Stars, The Исчезнување на Итан Картер Редукс, StarCraft II 3.6.0, Форест: Терминал, Кодно име Панцери: Втора фаза, Луда 2 и игра Соник Утопија, меѓу другите.
 • Подобрувања во Паметен секач 1.9.4, MDDClone, Superbase, Temper, iMule, GPSTrack, Cisco IP комуникатор 7.0.4.0, Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2010, PCSX2 1.4.0, Wordpad и S3CC921.

Како да преземете Вино 1.9.23?

Изворите на вино 1.9.23 можете да ги преземете од тука:

 http://dl.winehq.org/wine/source/1.9/wine-1.9.23.tar.bz2
 http://mirrors.ibiblio.org/wine/source/1.9/wine-1.9.23.tar.bz2

Бинарни пакети за различни дистрибуции ќе бидат достапни на:

 http://www.winehq.org/download

Да се ​​ажурира или не да се ажурира на Вино 1.9.23?

Најдобро е да ја ажурирате верзијата 1.9.23, особено за оние кои сакаат да ги користат апликациите и игрите што ги споменавме погоре. Важно е да се напомене дека пакетите со вино обично се ажурираат брзо во складиштата на повеќето дистрибуции, па нивното ажурирање може да биде автоматско наскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   hector dijo

  добро како да го инсталирам

  1.    Луиги торо dijo

   Може да го преземете катранот и потоа да го инсталирате следејќи го ова упатство https://blog.desdelinux.net/tutorial-instalar-paquetes-tar-gz-y-tar-bz2/

 2.   федерико dijo

  Поздрав Луиџис !!!
  Извинете што ги искористив коментарите за да ве прашам дали ги добивте моите последни пораки.