Запознајте го Xfce во длабочина со ваша помош

Многупати се убиваме барајќи информации на Интернет, кога навистина ги имаме на располагање на нашиот компјутер, иако во многу случаи, ни треба преведувач

Можеме да најдеме многу корисна содржина во Форум Xfce или во твоето Страници што водат до, но ако сакаме да ги знаеме сите компоненти на Xfce, како тие работат и некои трикови, отвораме прелистувач и ставаме:

file:///usr/share/doc/xfce4-utils/html/C/index.html

Се разбира, сè е на англиски јазик, но тоа вклучува и слики за подобро разбирање што се случува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос-Хфце dijo

  Одлично. Ви благодарам многу на Елав за сè што споделувате со нас за Xfce. Се надевам дека ако префрлите работна површина во иднина, не престанувајте да споделувате информации за Xfce.

  1.    елав <° Linux dijo

   Мислам дека таа иднина не е многу близу. Со брзината по која одиме, Gnome нема да биде опција за мене, ниту KDE. Значи ... ќе го има Xfce некое време

 2.   олексис dijo

  За дополнително разјаснување на прашањето, ве поканувам на следното истражување: http://tt.desdelinux.net/index.php/main/poll/cf23fbd3-9c4a-41c4-b3ee-20a9e3372a85 (и така започнете со XFCE

  Честитки!

 3.   елбуенгеорх dijo

  Неодамна го пробав Xubuntu 11.10 и по малку мачка, морам да кажам дека го сакав, сепак, перформансите барем во таа дистрибуција немаа потрошувачка на ресурси, многу слични на Ubuntu 11.10 со Gnome-shell, па затоа решив повторно да го инсталирам Ubuntu без повеќе или повеќе. Претпоставувам дека користењето на тестирањето на Дебијан како основа треба да биде многу полесно. Не го користев Дебијан одамна, па не можев да бидам сигурен.

  Патем, тие прават добра работа на овој блог.

  1.    Карлос-Хфце dijo

   Имам LMDE со Xfce и се заубив. Со нетрпение ја очекувам следната верзија на Xfce и неговото соодветно ажурирање во LMDE.

   1.    елав <° Linux dijo

    За следната верзија ќе мора да почекате неколку месеци. Тие велат дека ќе излезе на 15 јануари 2012 година.