Пареа: Мои препорачани игри.

Снимка на екранот на Counter Strike: Извор

Па, по една сезона користејќи Steam, мислам дека е време да објавам список со игри што според мене вреди да се купат за оние од нас кои го користат клиентот за GNU / Linux.
Без понатамошно одложување почнувам.

Пола живот:

Како би можело да биде поинаку, започнавме со највисоката игра VALVe, Half Life.
Во оваа одлична игра ја преземаме улогата на Гордон Фримен кој откако преживеа експлозија за време на експеримент, што отвора портал кон друг авион, така што најопасните суштества ги напаѓаат лабораториите на Црна Меса. Гордон ќе се обиде да ја достигне површината и да ги спаси работниците додека се бори со суштествата на другиот авион и војската кои се обидуваат да спречат некој да замине по секоја цена, барем жив.
Цена: 7.99

Контра штрајк: Извор:

Што ќе кажам за Counter Strike во овој момент, една од најиграните игри на Интернет и дека заедно со Half Life и Portal е еден од накитот на VALVe.
Во оваа игра ние сме дел од антитерористичкиот или терористичкиот кор што се обидува да го убие противничкиот тим, или се обидува да спаси заложници, да постави и да експлодира бомба, итн. Игра за да си поминете убаво, особено ако можете да играте преку LAN мрежа (какви сеќавања во сајбер игра со колегите)
Цена: 14.99

Шампиони од Регнум:

Champions of Regnum е MMORGP создаден од аргентинско студио. Во него можеме да избереме помеѓу три кралства, расите што го населуваат и класата да започнеме во авантурата исполнувајќи ги мисиите што ни се доделени, убивајќи чудовишта и борејќи се против непријателските кралства во воената зона освојувајќи тврдини.
Играта е бесплатна, но можеме да собереме разни пакувања што ни даваат предмети или да купуваме кристали со вистински пари за да купиме премиум артикли во играта.

Тимска тврдина 2:

Уште една од theвездените игри на VALVe и мрежните игри.
Во оваа игра можеме да избереме тим и да избереме помеѓу различните класи на располагање, секоја со своето оружје и карактеристики. Играта е бесплатна, но има продавница каде што можеме да купиме разни предмети за да го опремиме нашиот војник.

Победи Азар:

Бит Азард може да изгледа дека е само уште еден стрелец на брод, но не е. Во Beat Hazars, секој екран е различен, бидејќи го генерира секој екран врз основа на музиката што ја избираме, без разлика дали е таа што доаѓа со играта или ја користи нашата омилена музика.
Игра за поминување на времето и предлагање предизвици.
Цена: 6.99

И, ова се моите препораки до денес бидејќи има игри кои сè уште не се појавиле или не сум можел да ги тестирам (тој нема пари да купи сè што сака)

Ве оставам со врски до страниците во продавницата, до мојот профил (во случај да сакате да ме додадете) и до групата за шпанска Линукс, така што сите што сакате да бидете дел од оваа група за оние кои користиме клиентот на Линукс, кој зборува шпански.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

41 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хјууга_Неџи dijo

  Јас не ја гледам DOTA 2 thing CounterStrike… .. добро

  1.    пандев92 dijo

   Pfffu колку си тежок со p ... dota, има многу подобри игри што треба да се пренесат претходно, една од нив е COUNTER GO и Left for dead, исто така, би сакал да видам некое пристаниште на игри како f1 2012, што е за mac, затоа мора да користите opengl, не треба да биде тешко да се пренесе.

   1.    еХ-МДрвро dijo

    Па, Ф1 би бил фантастичен, играм и Нечистотија и зошто да не ни сонувам ГРИД :-), би сакал игри со автомобили на линукс, некои може да се полнат со вино но не е исто ...

  2.    Јован dijo

   може да пробате Heroes of Newart (мислам дека така е напишано) е идентично со Dota, но го нема на Steam, само го инсталирате, бесплатно е ...

 2.   xxmlud dijo

  Тие даваат доста понуди на Steam, би чекал да извадат и да искористат предноста при купувањето
  Со почит

 3.   Полупроди dijo

  Освен оние споменати во записот, би додал, светот на гуо и трината 2, одлични игри кои работат совршено на Linux, исто така по ниска цена.

 4.   elruiz1993 година dijo

  Како што би сакал Порталот и Порталот 2 да ги пренесат на Linux, ќе мора да чекаме во тишина

 5.   коделаб dijo

  Би сакал да знам дали некој од посетителите на оваа веб-страница редовно игра Team Fortress 2, колку добро се изведува со Linux верзијата на клиентот Steam, бидејќи тоа е навистина лошо за мене (во мојот случај и со истите спецификации има нема точка за споредба помеѓу една и друга платформа).

  Честитка.

  коделаб

 6.   рама dijo

  сите приватни и платени игри, каква добра препорака !!!!

  кога го прочитав насловот, си реков „... издувам друга што ќе препорача бесплатни и бесплатни игри како што се урбан терор 4.2, отворена арена, вонземјанска арена, непријателска територија на Волфенштајн, итн итн ....“ но за среќа погрешив !!!!

  зборувајќи за слободен софтвер веќе ме расипа половина

  1.    нано dijo

   Дали ќе бидете трол или само идиот? Ова е единствениот коментар што го дадов, но ако имате расипан слободен софтвер и темата… Зошто по ѓаволите, прочитате статија во блогот на Линукс и Слободен софтвер. и дали користите Debian и бесплатна верзија на Firefox?

   Контрапродуктивно? Тролео? Не можам да разберам чуден сарказам поради текстовите?

   Не знам.

   1.    роло dijo

    Ниту едното, ниту другото, само што ме растажува да морам да ги гледам овие типови написи на блог како овој, каде, освен ако не грешам, се охрабрува употребата на слободен софтвер.
    Не сакав да бидам груб, издавајќи некој вид експлозивно, затоа решив да користам сарказам (ако навредам некого од кој ќе се извинам), за да го искажам моето незадоволство од овие типови написи кои на крајот, директно или индиректно, поттикнуваат употреба на софтвер комерцијален на линукс.
    Мислам дека не е лошо што пареа поддржува Linux, но мислам дека не е правилно да се рекламираат неговите сопствени и платени игри, бидејќи тие имаат доволно пари да направат свое рекламирање.
    Пари што меѓу многу одлични игри ги немаат оние што прават отворена ера, урбан терор, nexuiz, 0ad, fligtheard, warmux, wesnoth, warzone2100. Но, за жал за овие, промотивните статии во блок-линусеровите, се малку како вода во пустина.

   2.    пандев92 dijo

    Човеку, јас користев сарказам, но тие игри не напредуваа во однос на пријателството и графиката со години, што е веќе заморно ... зошто да не се користи графички мотор како единство или други што се пренесени во opengl? наместо да го следиме кукакот. или како што е напишано.

 7.   Калевин dijo

  Добро е што ги именувавте Шампионите од Регнум, навистина одличен MMORGP RvR, со многу динамична инвазија и преземање на тврдини системи, тотално препорачани!

  1.    Ритман dijo

   И, како е напредокот без да потрошите пари на тоа? Бидејќи има многу Free2play што бидејќи не плаќате, нема што да правите и пропуштате многу работи.

 8.   anon dijo

  Здраво, прашање, симнав игра за десктоп linuxmint верзија 14 XCFE и не ги извршуваше игрите, па не е толку добра пареата?
  некаков совет ?.

 9.   Дух dijo

  Игра која мислам дека многумина веќе ја испробаа, а која е достапна и на Steam, е Бастион. Тоа е многу курадо и забавно. Многу добар избор. Во моментов е 14.99 американски долари, но тие имаат тенденција да го ставаат на продажба често. Друга добра игра, исто така, е Shank 2, која е во продажба, 3.39 долари. На здравје

 10.   кик1н dijo

  Ви препорачувам:
  Diablo III
  Старкрафт 2
  Бојното поле 3
  Тивок рид 1-8
  Метална опрема Gear Solid 4
  Call of Duty Black Ops 2
  Ефект на маса 1-3
  Fall Out 3 и Newу Вегас.
  Команди и освој.
  итн итн.

  1.    последен нов dijo

   откриен трол.
   смеење на глас

   Имам CS: Source, и HL2DM, TF2 го преземаше, но мрзлив е да завршам со преземање xD
   Купив Cubemen, забавна мала игра за само 1.24 УСД, го купив Бастион на eBay со промо од 15.00 УСД бесплатно од PayPal, клуч за пареа. Бастионот е забавен.
   Чекајќи HL2 и портал, исто така, за друга компанија, освен VALVe, да ја направат својата верзија на Linux за нивните игри.

   Се надеваме дека МЕТРО ПОСЛЕДНА СВЕТЛИНА излегува за LINUX, безбедно купување

   1.    кик1н dijo

    Sorал ми е што не користите победа или дали?
    Хехехехехехе

    Na in linux не го користам за играње игри, не гледам слоевит за тоа.

    1.    alberto dijo

     „Слоевит“ сигурно не

     1.    кик1н dijo

      Хехехехе, се шегувам, зборовите ги нема.
      обучен

 11.   исто dijo

  Дали некој знае дали Spiral Knights веќе може да се инсталира преку Steam?

 12.   карлинукс dijo

  Не знам како не можете да ги ставите „The Cave“ и „Serious Sam 3“, ние сме најдобри, ако цената е малку поскапа од онаа што сте ја поставиле.

  1.    пандев92 dijo

   Не можам ни да го стартувам сериозниот сем со intel на linux, има 40000 XNUMX чудни бои и текстури xD, но на победа ... точно е, се надевам дека intel devs ќе го решат!

 13.   Виножито-мува dijo

  Долго време без да се прочита синопсис за Полуживот 1 ... какви сеќавања xD

 14.   edo dijo

  Во случај на полуживот, го преземам за прозорци и го пуштам низ вино (работи одлично), и затоа не ги плаќам 8-те долари што вреди, можеби не помогна да се размножи донесувањето игри во Linux, но не е моја вина направете го тоа лесно да се добие

 15.   винсук dijo

  Треба да се вклучи побрзо од светлината: -С

 16.   Време за авантура dijo

  Здраво, ви оставам забавна веб-страница полна со игри со авантуристичко време со Фин и akeејк http://www.juegosfinnyjake.com