Хумор: Елав VS KZKG ^ Гаара

Не е тајна тука на страницата дека јас и елав разговаравме неколку пати за сè, полемиката ...

Смелост и ТБРГ

Да бидам смел Многу е вообичаено секогаш да се наоѓам во проблем да најдам за што да напишам на овој блог ...

Debian vs извршен директор

Некој ми ја објасни шегата затоа што не ја разбирам борбата на извршниот директор против Linux, но сликата ...

Бесплатен метал

Нашиот бесплатен метал

Сакам да ви претставам страница за која знам дека многумина од вас ќе бидат фасцинирани исто како и јас me.

Среќен Ден на жената

Во Деделинукс не сакаме да го пропуштиме овој ден, кој е посветен на најубавото живо суштество што ...

Фонт за нане дух

Mint Spirit, новиот тип на букви дизајниран за оперативниот систем Linux Mint Debian Edition, сега е достапен за ...

Во одржување

Форумот на Синчелинукс не работи

Со големо жалење мора да информираме дека нашиот официјален форум е моментално прекинат и не ги знаеме вистинските причини за кои ...

Игри за терминалот

Кога мислиме на терминали, команди, текст, скрипти, комунални услуги за програмери и ... честопати доаѓаат на ум.

78 позадини во чест на Анонимус и 4кан

Оние што ја посетуваат / ја посетуваат оваа страница, многумина мора да бидат запознаени со Анонимусите, што прават, што претставуваат. Јас го знам ова ...

РангирањеLinux.com Офлајн

RankingLinux.com, таа страница што, како што покажува и нејзиното име, е Рангирање на страници / блогови поврзани со Linux, од вчера ...

Тестирање на цимет

Вчера го инсталирав Archlinux за да направам неколку тестови со неколку пакети и во нив, тоа вклучува тестирање на цимет. ДО…

Дозволи и права во Linux

  Колкумина од нас имаа потреба да „ограничат пристап“ до датотеките содржани во одреден директориум / папка или ...

Ајде да разговараме за цимет.

Ајде да разговараме за цимет, прилично ново работно место за работната површина, всушност, мислам дека е најновата што ја имаме внатре ...

Синчелинукс не сака СУПА

Нашата страница не се карактеризира со зборување за прашања поврзани со политиката или владите, но во овој случај, правиме ...

Објавен FreeBSD 9.0

Им донесувам одлични вести на loversубителите на БСД (бидејќи не само што човекот живее на ГНУ / Линукс), а тоа е дека ...

Linux е ѓаволски

Другарот ахдецз на форумот објавува интересна приказна за Линукс и за тоа како работи. Сигурно ќе ви се допадне ...

Хумор: Вистината за Виндоус

Пред некое време видов неколку смешни слики за Хасефроч и ќе ги оставам тука. Пред сè, тие се однесуваат на нивните ...

Firefox нема да умре ...

Сега стотици блогови ја повторуваат веста дека Гугл го затвори договорот со Мозила, и кои ...

Во одржување

Доживувајќи промени

Во моментов се обидуваме да се интегрираме во Google+, како и Facebook, се извинуваме за какви било аномалии на страницата ...

Разглед на TuxGuitar

Toе разгледаме програма TuxGuitar. TuxGuitar е програма од Аргентина, се користи за читање, играње ...

Убанту грешка # 1

Дали знаете што имаше грешка # 1 Убунту? Сигурен сум дека многумина не го ни замислуваат, ниту ќе знаат ...

Збогум Firefox, здраво Хром

Ова е еден од оние написи што излегуваат кога мотивацијата и ентузијазмот ќе завладеат кога имате нешто ново ...

Ask.debian.net е обновен

Сите сме слушнале или прочитале за Ask Ubuntu или Ask Fedora, но Debian има и своја страница за прашања:

Зошто корисниците на GNOME го сакаат Xfce?

Интересна статија со скриени намери (многу пламени јазици) објавена во Барапунто, базирана на оваа друга (на англиски). Цитирам буквално: Тие сметаат во The ...

Ние сме посебни

Секој корисник на ГНУ / Линукс треба да застане пред огледалото и без нарцисоидни предрасуди, без оглед на фигурата и изгледот, ...

Човечкото тело со HTML и PHP

Интересен е овој инфографик што детално го опишува човечкото тело напишано со HTML и PHP. Да не го пропуштам !!! Не се сеќавам каде ...

Зошто користам GNU / Linux?

Сакам да споделам со вас преку овој напис кои се вистинските причини зошто правам повеќе од 5 ...

Почивај во мир Стив sобс

Сакан од многумина, мразен од другите и оставајќи неоспорен аманет во историјата на технологијата, тој се збогува со ...