<º Игри: Верминијанска стапица

Денес ви ја донесувам последната игра на великанот Локомалито: Верминијанска стапица.
Во оваа игра, вашиот вселенски модул беше принуден да изврши итно слетување на планетата Верминијан, во кој живеат големи инсекти. Нашата мисија е да ги завршиме ордите со нашите придружници во надеж дека ќе пристигне брод за спасување.
Оваа игра може да ја играат најмногу 4 лица (2 со тастатура и 2 со контролери) и потсетува на игри како Битскиот град (NES / Famicom) или на филмот Ѕвезда Troopers.
Тој е достапен за Windows, GNU / Linux, OS X и Ouya и неговото преземање, како и обично во неговите дела, е слободен.
Без сомнение, се соочуваме со уште една одлична игра на Локомалито.

Ве оставам следно со А. Игра направено од мене (Извинете за квалитетот на видеото, резолуцијата на играта е мала.):

Страница за игри и преземања

Ако користите Archlinux или Manjaro, можете да го инсталирате од AUR користејќи го пакетот верминијан-стапица

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Танракс dijo

  Па, играта изгледа зависност. Ако имав на Интернет, тоа ќе беше млеко.

 2.   елиотим3000 dijo

  Оваа игра е спектакуларна. Да видиме дали можам да ја истребувам таа чума.

 3.   Оскар dijo

  Првото нешто да ви честитам за оваа одлична работа. Играта е само ГОЛЕМА! Ме потсетува многу на мојот Amstrad CPC 128 kb, има огромна игра и е многу зависен !!! Звучи и кул. НАВИСТИНА ОДЛИЧНА РАБОТА!

  Единственото нешто што леваците како мене не се малку тешки со свиткани раце на тастатурата хахаха ... големо здраво!

  1.    елиотим3000 dijo

   Јас сум левак и немам проблеми со тастатурата или контролите.

 4.   Azazel dijo

  Убава игра со песна, благодарам што ја споделивте со сите.

 5.   Жоакин dijo

  Ви благодарам! Изгледа одлично. Навистина изгледа зависно и ме потсетува на Битскиот град исто така.

 6.   колаче dijo

  [ ~ ] : verminian-trap
  ./runner: error while loading shared libraries: libopenal.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

  1.    колаче dijo

   Ова е она што ми се појавува кога ќе се обидам да го водам: С.

   1.    елиотим3000 dijo

    Утре пробам посмирено. За сега, завршувам со ажурирање на Виндоус Виста (денес е благословен вторник за лепенки).