Променете го Amarok Splash за друг

Пред неколку дена наш читател (нано) ми постави неколку прашања во врска со KDE, предлози за вежби за што би можел да направам KDE, ова е еден од нив

АмарокТој играч за KDE кој го имаше (според мене, се разбира) својот врв и славен момент пред извесно време, сè уште има многу следбеници и обожаватели. Сега ќе видиме како да направиме нешто толку едноставно, но истовремено и нешто што многумина го сакаат: Променете го Amarok Splash.

Otherе го ставиме ова друго:

Па ... еве ги чекорите.

1. Отворете терминал, напишете го следново и притиснете [Внесете]:
wget https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/amarok-splash.jpg && cp amarok-splash.jpg /usr/share/apps/amarok/images/splash_screen.jpg

2. Ова ќе ја побара вашата лозинка, напишете ја и притиснете [Внесете] уште еднаш.
3. ПОДГОТВЕНИ !!!

Сега може да се отвори Амарок, ќе видите дека Splash е различен one

Ако сакате да ставите некоја друга наместо онаа што ви ја покажувам, треба само да ја копирате во папката / usr / share / apps / amarok / images / со името "splash_screen.jpg«, На таков начин што тие го заменуваат или заменуваат оној што постои со тоа име.

Плискот што ви го покажувам е дело на рикардоривау л, голема благодарност до него за оваа работа

Ништо друго
Со почит

П.С: За повеќе прскање за Амарок тука можете да пребарувате: Splash Amarok на KDE-Look.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Храброст dijo

  Ја симнувам таа аниме позадина и гледам дали тој компјутер не ми дава газ да го ставам Арх

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Она што го барате е оправдување да користите Windows HAHA.

 2.   Храброст dijo

  http://kde-look.org/content/show.php/Grey+Amarok+Splash?content=69586

  Господа администратори, сакате да го носам ова нели?

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   ХАХАХАХАХ Тоа воопшто не е лошо, нехеххе ... што, јас не го користам Амарок, ме троши буквално повеќе од двојно од тоа што го троши Климентин, Амарок за мене е мртов и закопан

   1.    Храброст dijo

    Не сакам емо, благодарам

 3.   труко dijo

  Убаво е, но јас го користам ова http://kde-look.org/content/show.php/RedHead+Amarok?content=128491

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   леле што не го познаваше, тој е доста кул

 4.   Лувидс dijo

  Многу убав, ќе го оставам твоето за некое време барем хехе

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Благодарам
   Ја користам оваа можност да ви се заблагодарам за сите РТ што ги правите .. навистина, многу ви благодарам за тоа

 5.   leo dijo

  Тенкс