Разберете ги иконите за лиценца

Секојдневно наоѓаме на страниците, разни икони кои се однесуваат на лиценцата под која е содржината на тие страници, но ... многу пати, не знаеме ниту што значи секоја икона за ова.

Од моја страна, јас ја разбирам барем непарната икона ... но само нејасна идеја.

Еве две слики кои ќе ви помогнат да ја разберете оваа симбологија:

 

Се надевам дека беше корисно

Со почит


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   рен dijo

  Ви благодарам што ми се допадна придонесот, ќе ги зачувам. 😉

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   Благодарам, вистината е дека да, тој помага 😀

  2.    Трејс dijo

   Idem

 2.   Арес dijo

  „Направените измени мора да бидат објавени“

  Ми се чини дека како што е напишано може да доведе до конфузија. Може да се модифицира и никој ништо да не присилува; но ако ќе го дистрибуирате кодот со вашите измени, тогаш кодот и модификациите мора да бидат објавени. Некој ме исправи ако не сум во право.