Ubuntu 12.04 Прецизен водич за инсталација на панголин

Убунту 12.04, најпопуларната дистрибуција на GNU / Linux, беше објавена пред само неколку дена и Висенте Понс, следбеник од блогот и уредникот на Списанието Либрефера, подготви одлична водич за инсталација, кој многу нежно одлучи сподели со сите нас. Благодарам Висенте!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пинеда dijo

  Ubunto 12.4 излезе на улица на 26 април. Би сакал да знам колку финалната верзија на Ubuntu 12.4 веќе е преземена

 2.   Вилсон Аројаве dijo

  Имав проблеми со грубот при стартување и со видео проблемите со компизорот; ова ме натера да се откажам од ажурирањето што го вратив во ubuntu 10.04, што е постабилно. Проблемот со грубот е присутен уште од верзијата 11.04; Отсекогаш морав да инсталирам grub прилагодувач за да поправам двојно подигање со Windows 7

 3.   Диего dijo

  Видеото не работи

 4.   Данте dijo

  МММ не ми се допадна, бидејќи Убунту 11.04 го напуштив за Федора и со ова дистрибуција сакав да и дадам уште една шанса, но тоа навистина не ме убедува, ќе се вратам во Федора и се радувам на 26 Федора 17. Поздрав колеги

 5.   Ајде да користиме Linux dijo

  Здраво Диего! Да работи ... Пробав неколку пати и може да се види без проблеми.
  Можеби вашата интернет-врска е лоша, вие стоите зад заштитен allид или прокси што го блокира YouTube или едноставно користите додаток што го блокира видеото.
  На здравје! Павле.