0 н.е .: бесплатен клон на ерата на империите

Играта АД 0 Издаден е под лиценцата GPL, а неговите уметнички дела се лиценцирани според CC-BY-SA. Тоа е игра на стратегија во реално време Историска тематика со импресивна пинта. Е мултиплатформа и 3Д, и е составен од 150.000 редови на C ++ код, напишан за повеќе од 9 години на развој.

Инсталација

1. Додадете ги складиштата на PlayDeb. Најлесен начин да го направите ова е со инсталирање на овој пакет.

2. Инсталирајте го пакетот 0ad.

sudo apt-get update
sudo apt-get инсталирај 0ad


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   мансанкен dijo

  Се обидов да го инсталирам и кога ќе ја ставам командата sudo apt-get install 0ad ми кажува Пакетот 0ad не можеше да се лоцира, можете да ми кажете што можам да направам за ова

 2.   Преглед на нацрт за опаѓање на косата dijo

  Ова е прв пат да посетам овде. Најдов многу интересни информации на вашиот блог. благодарам

 3.   Ајде да користиме Linux dijo

  Можеби нема пакет за верзијата на ubuntu што ја користите. 🙁

 4.   Ајде да користиме Linux dijo

  Мило ми е што овој блог е корисен за вас!
  Прегратка! Павле.

 5.   xabelperezlx dijo

  Ваквите вести се многу важни, бидејќи игрите се слаба точка на linux.
  http://planetopensource.blogspot.com/