FromLinux е номиниран за Отворените награди 2017 како најдобар блог

Со задоволство го објавувам тоа Од Линукс е номиниран во Отворени награди 2017 година како Најдобар блогКако и во другите награди за кои сме номинирани, поддршката од нашите читатели е од суштинско значење за да бидеме добитници.

Номинацијата за Отворени награди 2017 година, продолжува да ја препознава добрата работа направена подолго време од Александар (KZKG ^ Гаара)Ернесто Акоста (елав), Пабло Кастањино (Да го искористиме Линукс), Федерико (Фико), Нано и целата заедница што ја сочинува Од Линукс. На ист начин, го добиваме како уште еден глас на доверба во овој голем проект, за кој работиме секојдневно и правиме големи напори, така што ќе трае со текот на времето.

Кои се Отворените награди 2017?

На Отворени награди Тие беа создадени со цел јавно признавање на компании, администрации, личности и заедници кои создаваат, поддржуваат и промовираат одлични решенија со технологии со отворен код и слободен софтвер.

Отворените награди ги признаваат и наградуваат проектите и иницијативите со отворен извор што најмногу се истакнаа во последната година, промовираат комуникација и јавна свест на компаниите, проектите и администрациите кои учествуваат во доделувањето на наградите и ја ценат работата извршена од сите нив.

Ова е второ издание на овие важни награди, кои се тесно поврзани со Отвореното експо, кое е еден од најголемите настани околу отворениот извор и слободниот софтвер во светот на шпански јазик

Како да гласате за FromLinux?

За да му помогнете на DesdeLinux да победи како Најдобар медиум или блог, само треба да отидете на следниот линк: Гласајте за DesdeLinux, дајте да гласате, внесете го вашето име, презиме и е-пошта, последно и многу важно, Мора да ја потврдите е-поштата што ви ја испраќаат на внесената е-пошта за да го потврдите вашиот глас, во спротивно вашиот глас нема да се смета.

Отворени награди

Гласајте за DesdeLinux на Отворените награди

Категории на отворените награди 2017 година

Награди Отворени награди 2017 година тие се поделени во 3 големи делови Професионалец, социјална (Каде што учествува DesdeLinux) y Откровение

Професионалец

 • Најдобар давател на услуги / решенија
 • Најдобар случај на успех во компанијата и / или јавната администрација
 • Најдобра дигитална трансформација: Голема компанија
 • Најдобра дигитална трансформација: МСП

социјална

 • Најдобар проект во Транспарентност, граѓанско учество и отворена влада
 • Најдобар проект за големи податоци и / или отворен податок
 • Најдобра технолошка заедница
 • Најдобар медиум или блог

Откровение

 • Најиновативна платформа / проект
 • Најдобар стартување
 • Најдобро решение во облак
 • Најдобра АПЛ

Распоред на Отворените награди 2017 година

На Отворени награди 2017 година Тие имаат долг распоред што завршува со голема гала на Отворено експо, каде што се собираат добар број loversубители на бесплатни технологии, компании, блогери, спонзори, програмери, хакери. Деталниот распоред на наградите е следен:

 • Период на запишување - 23 февруари до 17 март
  Можете да се регистрирате во категоријата што најдобро ги дефинира вашите производи или услуги.
 • Период на гласање - 21 март до 30 април
  Во овој период, народното гласање е отворено за сите регистрирани компании. Охрабрете ги своите следбеници и контакти дека со нивните гласови можете да бидете во „првите пет“ од вашата категорија.
 • Период на разгледување - од 3 до 31 мај
  На 30 април популарниот период на гласање се затвора и жирито ќе има рок од 1 месец за последната расправа.
 • Средба со жирито - 1 јуни
  На истиот ден од Галата, пред доделувањето на наградите, жирито ќе го одржи последниот состанок, од кој ќе излезат победниците на натпреварот.
 • Гала за испорака - 1 јуни
  Во него ќе бидат објавени победниците од секоја категорија. Петте избрани од секоја категорија ќе можат да го претстават својот проект пред јавноста на Отворено Експо 1 и жирито на 2017 јуни, преку чекор на лифт *   на галата на наградите Отворени награди во 2017 година.

Ние сметаме на вашиот глас и помагаме во ширењето на нашата кандидатура! ..


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Omar dijo

  Подготвени! тие ја имаат мојата поддршка ...

 2.   Gerardo dijo

  Уште еден глас, да победиме.

 3.   Sergio dijo

  Одете гомна… смеејќи се.
  ОТВОРЕНО каде што се продава со отворено ... и мрежа без ssl.
  Смеење, ајде.
  И не зборувам за звучниците, дали тие можат да бараат вистински професионалци? Немојте да бидете измамени, ова е деловна активност што четворица од нив ја основаа под знамето на OpenSource и работата на другите.

 4.   Валерија Мендез dijo

  Само што служев дека да не беше овој блог, немаше да се осмелам да го инсталирам Arch Linux, а момче ли се за loveубив во него в:

 5.   Хавиер dijo

  Подготвени, гласајте ги сега ... Среќно.
  Поздрав.

 6.   Кристијан Поцесере dijo

  Честитки заслужувате.