Openshot веќе е вклучен во складиштата на Убунту

OpenShot на крајот беше вклучен во официјалните складишта на Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx). Ако ја имате алфа верзијата на Lucid, веќе можете да пристапите до ова прекрасно парче софтвер од Центарот за софтвер. Вие само треба да пребарувате за "отворено слика".Што е Openshot?

OpenShot е нелинеарен уредувач на видеа тотално бесплатно програмирани во Пајтон, ГТК + и Рамка на МЛТ (Пакет со алатки за медиуми Ловин). Тој е лиценциран според GPLv3 и нуди обемни функции за уредување и компонирање, вклучувајќи алатки за работа на видео со висока резолуција, како на пр. HDV (720p, 24 FPS) и AVCHD. Другите карактеристики вклучуваат поддршка за повеќе траки, транзиции во реално време, мешање и уредување на аудио, повеќе од 20 специјални ефекти и многу повеќе.

Гледано во | Убунту Гик


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.