Linux Mint Debian Edition 3 Edicioni i Kanellës "Cindy" është këtu, azhurnoni tani

Edicioni Linux Mint Debian 3 Edicioni i Kanellës "Cindy"

Clement Lefebvre i Linux Mint njoftoi këtë disponueshmëria e menjëhershme e Edicioni Linux Mint Debian 3 Edicioni i Kanellës "Cindy", bazuar në versionin e fundit të qëndrueshëm të Debian.

Vazhdimi i ëndrrës për t'i ofruar përdoruesve një alternativë ndaj botimeve standarde, të rregullta të bazuara në Ubuntu të Linux Mint, Linux Mint Debian Edition (LMDE) 3 "Cindy" Cinnamon Edition është në dispozicion për shkarkim duke sjellë me vete mjedisin aktual grafik Kanellë 3.8 dhe depoja e fundit e qëndrueshme e Debian.

Përveç rregullimeve të defekteve në kod dhe azhurnimeve të sigurisë së Debian, paketa bazë Linux Mint Debian Edition (LMDE) 3 "Cindy" Cinnamon Edition mbetet e njëjtë, kështu që përdoruesit tuaj duhet të instalojnë vetëm një herë dhe do të marrin përditësime përgjithmonë.

Si të azhurnoni Linux Mint Debian Edition në versionin e tij të fundit

Nëse jeni duke përdorur Linux Mint Debian Edition 2, mund të azhurnoheni në versionin 3 duke nisur mjetin e azhurnimit të përfshirë në sistem, ju duhet vetëm të shtypni butonin e azhurnimit për të rifreskuar memorjen e fshehtë të APT dhe të aplikoni ndryshimet e disponueshme.

Për të vazhduar, instaloni mjetin e azhurnimit me komandën e mëposhtme:

sudo apt instalo mintupgrade

Për të shkarkuar të gjitha paketat e nevojshme për të azhurnuar, ekzekutoni komandën e mëposhtme:

shkarkim mintupgrade

Pastaj aplikoni azhurnimet duke ekzekutuar komandën e mëposhtme:

azhurnimi i mintupgrade

Mbaj mend Edicioni i Kanellës Linux Mint Debian Edition 2 do të mbështetet deri më 1 janar 2019kështu që ju keni disa muaj për të azhurnuar para se sistemi të shkojë pa mbikëqyrje.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.