Stogram, klient ndër-platformë Instagram

Stogrami është një ndër-platformë klient klient e cila do t'ju lejojë të shkarkoni imazhe me shumicë nga Rrjeti social i ndarjes së fotografive si në Windows, Linux dhe Mac.

GJ2F

Pika e fortë e këtij aplikacioni, përveç se është e lirë, qëndron në thjeshtësinë e ndërfaqes së tij, pasi ajo përbëhet vetëm nga një motor kërkimi në faqen kryesore nga ku mund të kërkojmë imazhe duke futur emrin e përdoruesit dhe mund t'i qasemi të gjitha fotot e shpërndara pa pasur nevojë të hyni në rrjetin social ose të regjistroheni në rrjet, duke qenë në gjendje të përdorni materialin edhe nëse nuk kemi një llogari në Instagram.

 Stogram, klient ndër-platformë Instagram

Programi është tepër i shpejtë dhe nuk harxhon pothuajse asnjë burim të sistemit. Një tjetër avantazh shtesë i softuerit është që të kesh përputhshmëria ndër-platformore, mund të përdoret në çdo sistem desktop ku klientët e tjerë të rregullt nuk punojnë.

Pjesa më pak pozitive e këtij aplikacioni është se për shkak të mungesës së funksioneve shtesë (përfshin vetëm opsionin e kërkimit), nuk mund të konsiderohet si një klient i instagramit në vetvete, pasi ka aplikime shumë më të plota për menaxhoni llogarinë tonë në Instagram nga desktopi, e cila përfshin më shumë funksione sesa ndërfaqja origjinale, por nëse gjithçka që dëshironi është të shihni fotot e ndara nga përdorues të caktuar dhe nuk keni një llogari për të futur materialin, është një mundësi e shkëlqyeshme për të bërë thashetheme në internet pa u parë dhe shkarkuar gjithashtu ato nga imazhet janë ultra të shpejta, megjithëse nuk është e mundur të përcaktohet direktoria ku të ruhen fotografitë.

Një tjetër tipar interesant i Stogrami është mundësia për ta përdorur atë si rezervimin e fotove tuaja të ruajtura në Instagram, një funksionalitet shumë praktik që aplikacioni zyrtar nuk e ka natyrshëm.

Shkarkoni Stogramin KETU


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.