Kodi 18 «Leia» arrin me mbështetje për DRM, emulators dhe më shumë

Kodi 18 Leia

Fondacioni Kodi njoftoi sot Disponueshmëria e Kodi 18 Leia të parashikuar shumë, qendra multimediale me burim të hapur që lejon përdoruesit e saj të shijojnë të gjithë përmbajtjen multimediale në një vend.

Me emrin Leia për nder të Carrie Fisher, aktorja që solli në jetë Princeshën Leia të Star Wars Leia, Kodi 18 është një version më i madh se vjen 2 vjet pas Kodi 17 Krypton dhe vjen me shumë veçori dhe përmirësime, plus ndryshime të tjera të mëdha.

Ndoshta ndryshimi më i madh për të ardhur me Kodi 18 është zbatimi i mbështetjes për emulatorët e lojërave video, ROM dhe kontrollet, duke lejuar që sistemi të bëhet një konsol retro. Ky zbatim gjithashtu hap rrugë për gamepads, levë dhe kontrolle të tjera specifike për lojërat video.

"Kjo është një temë shumë e rëndësishme më vete, tani përdoruesit tashmë kanë një botë të plotë të lojërave retro në majë të gishtave, të gjitha nga e njëjta ndërfaqe me filma, muzikë dhe shfaqje TV.”Lexohet në reklamë.

Çfarë ka të re në Kodi 18 Leia?

Kodi 18 Leia

Kodi 18 Leia sjell një numër të madh të lajmeve dhe përmirësimeve, ndër të cilat mund të përmendim Mbështetje DRM kështu që përdoruesit të kenë qasje në shumë më tepër përmbajtje multimediale, një bibliotekë e zgjeruar muzikore me mënyra të reja për të eksploruar dhe shijuar bibliotekën, si dhe mbështetjen e RDS dhe përmirësimet e drejtpërdrejta të TV.

Mbështetja Blu-Ray, si dhe mbështetja për të luajtur video dhe audio janë përmirësuar në Kodi 18, gjë që ju lejon Luaj përmbajtjen 4K, 8K dhe HDR pa probleme. Nga ana tjetër, Kodi 18 shton mbështetje për Bluetooth, pajtueshmëri me ndërfaqen Android TV për të shfaqur përmbajtje në bibliotekën tuaj, mbështetje për depot binare në Android, MacOS dhe Windows.

Sigurisht, ka edhe ndryshime të tjera të rëndësishme që përfshihen në këtë version të ri të Kodi, për ta provuar nga mund ta shkarkoni kjo lidhje për Android, MacOS, Windows dhe shumë platforma të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.