Komuniteti Mandriva kërkon emër të ri

Pothuajse dy muaj më parë u fol se çak do të ishte një komunitet i pavarur larg nga kompania. Në atë drejtim Charles H. Schultz, udhëheqësi aktual i Mandriva, sapo ka hapur një sondazh në blogun zyrtar për të zgjedhur emrin, jo vetëm të shpërndarjes së komunitetit në të ardhmen, por edhe të fondacionit që planifikohet të krijohet.

Charles komenton se në të ardhmen, Mandriva si një markë do t'i referohet kompanisë, por kjo komuniteti do të ketë një emër tjetër dhe një markë tjetër, edhe pse marka dhe emri mund të kenë një lidhje me Mandriva.

Sondazhi do të zgjasë deri të enjten dhe emra të tillë si OpenMandriva, Drake Linux, Mandala Linux dhe Moondrake po merren në konsideratë, megjithëse për emrat e tjerë të palistuar mund të dërgoni një email

Burimi dhe sondazhi: http://blog.mandriva.com/en/2012/07/05/the-road-to-the-foundation-episode-2-vote-for-the-new-name-of-the- shpërndarje /


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Marco dijo

  Mandala ???? emër i tmerrshëm. Unë do të kisha preferuar OpenMandriva.

  1.    elav <° Linux dijo

   Mandala? Kjo tingëllon si Mandela për mua.

   1.    giskard dijo

    Por nëse Wikipedia është falas:

    http://es.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1ndala

    Sa herë që dikush thotë "Mandala" më kujtohet një këngë nga Fito Páez (Një fustan dhe një dashuri) ku ai thotë "... çelësi i mandalës u prish ..."

    Tingëllon si një emër i mirë.

   2.    diazepani dijo

    Ata thonë në komentet që shumica e atyre që votuan për Mandala janë trolls ruse sepse fjala Manda është organi seksual femëror

    1.    MSX dijo

     Rrofte Mandala atehere !!!

   3.    KZKG ^ Gaara dijo

    +1 hahaha.
    Nuk më pëlqen aspak ajo Mandala ... duket e shëmtuar, do të shihni që thonë "Mollë" apo diçka e tillë ... dhe më pas Apple i padit pasi sipas tyre, ata janë mjeshtrat e mollëve në gjithçka që lidhet me teknologjinë ... LOL!

   4.    i duhur dijo

    Qiri

    xDDD

   5.    diazepani dijo

    Ata thonë në komente se shumica e atyre që votojnë për Mandala janë rusë, pasi fjala Mandala është një turp

   6.    Azazel dijo

    Kjo ishte gjëja e parë që më kaloi në mendje.

   7.    Sebastian Varela Valencia dijo

    Hahaha .. !! xD

 2.   Marco dijo

  Lajmi i trishtuar, ndërsa flasim për Mandriva, është se ish-udhëheqësi i zhvillimit të projektit, Eugeni Dodonov, u vra në një aksident trafiku.

  1.    Të ndryshme dijo

   MOS FUCK O_O! eshte e vertete?

 3.   oberost dijo

  Me përjashtim të openMandriva, që nuk është se më pëlqen shumë për të më kujtuar openSuse, është se pjesa tjetër e opsioneve më duken të gjitha drejtpërdrejt të tmerrshme dhe të panumërta.

  Sidoqoftë, demokracia sundon

 4.   Të ndryshme dijo

  Ajo që më ka tërhequr më shumë vëmendjen është Drake Linux

 5.   Rajonant dijo

  Ashtu si unë, ai që më pëlqen më shumë është Drake Linux

 6.   ergean dijo

  Nuk e kuptoj pse ata nuk bashkohen me Mageia, në vend që të përqendrojnë burimet e tyre në lëshimin e një distro që do të jetë pothuajse identike me Mageia, pse ata nuk i bashkohen këtij projekti dhe nuk bashkëpunojnë në të?

  Në fund të fundit, mendoj se kjo do të çojë në dy shpërndarje shumë të ngjashme, duke ngatërruar përdoruesit.

  Le të shohim se nuk jam keqkuptuar, jam i lumtur për Mandriva, por për këtë ata mbështeten te Mageia, e cila ka qenë një projekt dhe komunitet për një kohë, dhe kështu të gjithë përfitojmë.

  1.    Të ndryshme dijo

   Unë mendoj saktësisht të njëjtën gjë.

  2.    Azazel dijo

   Kjo është ajo që ata dëshironin të bënin kur shkuan në komunitet, por burrat Mageia i dërguan në shinën e mjekrës.

  3.    elynks dijo

   Më pëlqen emri i OpenMandriva, tingëllon më shumë OpenSource hehehe ..

   Jam plotësisht dakord me mikun Ergean.

   PS: Për fat të keq humbja e ish-udhëheqësit të Mandriva. PREHU NE PAQE

   Përshëndetje!

   1.    ergean dijo

    Më vjen shumë keq për Eugeni Dodonov, ai ndihmoi që Mandriva 2011 të kthehej në një version shumë të rrumbullakët në të gjitha aspektet, shpresoj që vepra e tij e madhe të mos bjerë në harresë ....

 7.   Kantilevert dijo

  Pershendetje Dhe pse emri Mandrake u ndërpre dhe nuk përfshihet në këtë listë.
  A është i ndaluar ai emër?

  1.    vfmBOFH dijo

   Për arsye të së drejtës së kopjimit të të licencuarve të komikes Mandrake the Magician.

 8.   Versioniti akut dijo

  +1 për Drake Linux !!
  Dhe do të ishte më mirë nëse Rosa Linux + Mageia + Mandriva (tani e tutje Drake Linux) bashkohet me emrin Drake Linux .. hehehe ..

 9.   sieg84 dijo

  Unë votova për OpenMandriva