Linux Mint 19.1 Tessa u njoftua, duke ardhur në nëntor ose dhjetor 2018

Linux Mint 19.1

Projekti Linux Mint njoftoi sot emrin e koduar dhe kohën e parashikuar të lëshimit të azhurnimit të tij të parë të mirëmbajtjes për serinë Linux Mint 19, linux mint 19.1.

Bazuar në kastorin e fundit Ubuntu 18.04 LTS Bionic, Linux Mint 19.1 do të quhet Tessa dhe pritet të mbërrijë në fund të nëntorit ose në fillim të dhjetorit, siç raportohet nga Clement Lefebvre.

Lefebvre gjithashtu përmend se Linux Mint 19.1 Tessa do të ketë mbështetje për pesë vjet, deri në 2023, dhe se përdoruesit e Linux Mint 19 Tara do të jenë në gjendje të azhurnohen në këtë version të ri duke përdorur mjetin e azhurnimit të përfshirë në sistem.

"Dalja e dytë në serinë Linux Mint 19.x do të quhet Tessa, do të dalë në nëntor ose dhjetor të këtij viti dhe do të mbështetet deri në vitin 2023," shkroi Clement Lefebvre në një postim më herët sot.

Linux Mint 19.1 Tessa po vjen me Kanellën 4.0

Ndër shumë përmirësime dhe lajme që do të vijnë me Linux Mint 19.1 Tessa, mund të përmendim përfshirja e mjedisit grafik Kanella 4.0, si dhe mjetin e ridizajnuar Burimet e Softuerit - Burimet e softuerit - me një shirit anësor Xapp dhe shiritin e titullit.

Mjeti Burimet e Softuerit do të ketë një seksion për "Shkronja opsionale”, Si dhe një opsion i ri në mënyrë që përdoruesit të mund të shtojnë depot e tyre pa aq shumë mundime, duke iu përshtatur vendimit të zhvilluesve të Ata duhet të zhvendosin simbolet e korrigjimit dhe depot e dbgsym.

Projektuar Linux Mint

Tema e parazgjedhur Mint-y do të azhurnohet gjithashtu Me ardhjen e Linux Mint 19.1 Tessa, kontrasti do të përmirësohet duke bërë që ngjyrat e sfondit të jenë më të errëta, gjë që do të lejojë që etiketat të dalin më shumë në pah, siç kërkohet nga komuniteti i përdoruesve. Më shumë detaje mbi këtë version të ardhshëm të Linux Mint do të lëshohen shumë shpejt.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.