Linux Mint ndan lajmet për logon e saj të re

Disa muaj më parë Linux njoftoi planet për të azhurnuar logon e saj të famshme me një dizajn më modern dhe megjithëse tregoj disa përparime, nuk u dha më shumë për të, deri më tani.

Puna për të rindërtuar logon Linux Mint vazhdon dhe dizajnerët e komentojnë atë ka disa probleme dhe mospërputhje me marzhin origjinal të logos që janë fiksuar në këtë logo të re, përsëritjet e fundit të saj mund të shihen më poshtë.

Linux Mint

"Ne jemi duke lëvizur në një formë LM që duket si origjinale, por pa gabime, pa hapësirë ​​midis dy shkronjave ose fletës rreth tij,”Siç është përmendur nga menaxheri i projektit Clement Lefebvre në azhurnimin e tij të fundit.

Heqja e tehut është pa dyshim propozimi më i diskutueshëm i ridizajnimit. Shumë përdorues besojnë se fleta është ajo që i jep identitetin logos Linux Mint.

Por mbajtja e fletës në modelin e ri i heq të gjitha qëllimet dhe e bën logon më të vështirë për tu vendosur në vende si ndërfaqja e sistemit ose menyja e fillimit. Kështu që ideja kryesore është zvogëlimi i logos vetëm në shkronjat L dhe M.

Sido që të jetë, dhe sido që logo të mbarojë, duhet të mbahet mend se Linux Mint do të mbetet i njëjti dhe nuk do të ketë ndryshime në funksionimin e tij.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Autopilot dijo

  Më falni nëse nuk është vendi ideal pasi nuk ka forum dhe unë dua të bëj një pyetje falas publikisht:

  Cila është marrëdhënia me të varurit nga Linux? Ka të njëjtin pronar, të njëjtët redaktorë, të njëjtën temë, madje të njëjtin staf ...

 2.   Esau Reneau dijo

  Unë jam një dizajner grafik vetë-mësuar dhe në atë që kam mësuar deri më tani, ndonjëherë më pak është më shumë. Logot duhet të jenë të thjeshta, të qarta dhe të mund të përdorin në çdo format (ueb, shtypje, qëndisje, ikona, etj.) Ato janë në rrugën e duhur ... mbeten inicialet dhe ngjyrat e tyre të korporatave gjithashtu. Edhe nëse faqja hiqet, është ende e qartë se dikush i referohet Linux Mint.