Regjistroni dalje audio me RecordMyDesktop

Shumë herë kam hasur që dua të regjistroj ekranin tim, por nuk dua që mikrofoni të regjistrojë, por të regjistrojë atë që po dëgjoj në riprodhuesin tim, YouTube, etj.

Epo këtu do ta zgjidhim.

Së pari ne instalojmë pavukontrolli (nese nuk e kemi)

$ sudo apt-get install pavucontrol

Atëherë do ta bëjmë RecordMyDesktop dhe filluam të regjistronim të zakonshëm.

Ndërsa regjistroni, ne hapim pavukontrolli (në skedën multimedia të menusë së aplikacioneve) dhe shkoni te skeda regjistrimi. Ne klikojmë në pajisjen e regjistrimit të parazgjedhur dhe zgjedhim Monitor i Stereo Analogut të Brendshëm të Audio-s.

Shenim:
Kur ta bëni këtë, konfigurimi ruhet, kështu që nëse më vonë dëshironi të regjistroni me mikrofonin tuaj, do të duhet të bëni procedurën duke zgjedhur mikrofonin në fund.

Përshëndes!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   LiGNUxero dijo

  Sa të dhëna të mira !!!
  Regjistroj me RecorMYDesktop por kurrë nuk marr një tingull të mirë, është gjithmonë një mut. Do ta provoj këtë falënderim për këshillën

  1.    LiGNUxero dijo

   thotë "RecordMyDesktop" haha ​​Unë jam akoma në gjumë xD

 2.   Carlos-Xfce dijo

  Pershendetje perseri.

  Sapo provova këshillat që jepni në artikullin tuaj. Unë kam një kamerë web Logitech 9100 që ka një mikrofon stereo, por kurrë nuk kam qenë në gjendje të kuptoj se si ta zgjedh atë për të regjistruar mësime video.

  Shumë faleminderit! Funksionon si një sharm. Nesër shpresoj të provoj këshillën që më dhatë në përgjigjen e komentit tim të parë me OpenShot. Nëse funksionon mirë, atëherë do të jem shumë më i lumtur se tani.

  Shpresoj të vazhdoni të ndani më shumë informacion në lidhje me regjistrimet dhe të gjitha ato këtu në FromLinux.

  1.    Carlos-Xfce dijo

   Unë i përgjigjem vetes time sepse kam mbushur shishe (ju e kuptoni këtë) me dy artikuj. Në komentin që sapo bëra, ajo që bëra u vura në praktikë atë që thua këtu, në këtë: artikulli yt i dytë. Për këtë ju falënderoj me komentin e mëparshëm.

   Tani për tani po testoj këshillën që më dhatë në artikullin tuaj të parë se si të hiqni kornizën e zezë në OpenShot. Programi aktualisht po eksporton videon. Mezi prisja deri nesër (siç thashë vetëm në komentin tim të mëparshëm).

   [Minuta më vonë] PUNOI !!! JU FALËNDEROJ PËRSËRI !!! Tani mund të bëj video cilësore me audio të mirë dhe imazh të mirë. Faleminderit!

   1.    @Jlcmux dijo

    Unë jam shumë i lumtur për t'ju ndihmuar.

    Shpresoj të ngarkoni disa vetura të mira të vjetra dhe t'i ndani me ne.

    Brohoritje.!

 3.   Jezu dijo

  FALEMINDERIT ¡¡¡¡Më bën mrekulli, për një kohë nuk kisha mundur të regjistroja audion e brendshme të pajisjeve.

  Tani, të them të drejtën nuk është ajo që unë po kërkoja. Si ta bëj, për të regjistruar mikrofonin dhe audion e brendshme në të njëjtën kohë? Ashtu si në Camtasia.

  Shpresoj te me ndihmoni.

  1.    Meksikan dijo

   Ju e kërkonit si të njëjtën pyetje, regjistroni të dy në të njëjtën kohë!

 4.   Miguel_ ashtu dijo

  Punon!

  Ishte vetëm ajo që më duhej, tingulli nuk ishte regjistruar dhe tani PO

  Faleminderit shume !

  :)