Valve i jep Nvidia një nxitje për drejtuesit e saj Linux.

Valvula Nvidia

lajm e bërë e njohur nga Nvidia Shtë deklaruar që kompanitë pëlqejnë Valve (krijuesit e Avull) dhe kompani të tjera për zhvillimin e lojërave ndihmuan në krijimin e një versioni të ri të shofer de Nvidia për Linux, me emrin R310.

Kjo e re shofer u lançua më 6 nëntor të këtij viti dhe premton të përmirësojë grafikën për një përvojë më të mirë të lojrave Linux

R310 Driver mbështetjen e re Seri GeForce GTX 600. Dhe ata kanë ripërcaktuar lojërat për desktop dhe NoteBooks. Kombinimi i performancës dhe karakteristikave të lojës që do të revolucionarizojnë botën e lojrave me një dizajn të jashtëzakonshëm dhe konsum të ulët të energjisë.

Lojtarët me GPU të gjeneratës së mëparshme GeForce, duke përfshirë 8800 GT dhe më lart, rekomandohen të shkarkojnë këto drejtues të rinj.

Për të shkarkuar Driver-in e ri thjesht shkoni në faqen zyrtare të Nvidia. http://www.nvidia.es/Download/index.aspx?lang=es

 

Përmes | Nvidia


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

20 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Bler Paskal dijo

  O .. shumë mirë, lamtumirë atij miti të vjetër që lojtarët nuk janë bërë për mite. Faleminderit që më dhatë një lajm kaq ngushëllues. Po shkarkohet. Gjithashtu, mendoj se iniciativa NVIDIA është shumë e mirë. Mendova se ata na kishin braktisur plotësisht XD.

  1.    anonim dijo

   Bërë për mite?

   1.    Bler Paskal dijo

    Bërë për lojëra. Një kalim i budallallëkut.XD

    1.    Bler Paskal dijo

     Për Linux, më vjen keq përsëri.

 2.   Luani dijo

  Edhe pse nuk jam lojtar nëse përdor shoferin e pronarit Nvidia dhe një lajm i tillë më bën shumë të lumtur.
  Faleminderit për shpërndarjen.

 3.   ushtarake dijo

  Në të vërtetë .... nëse flasim për serinë 310, kontrolluesit do të ishin këta:

  http://www.nvidia.es/object/linux-display-amd64-310.14-driver-es.html

 4.   Të ndryshme dijo

  Na vjen keq por driver shoferi Linux i lëshuar më 6, të paktën sipas faqes, është R304, jo R310.

  1.    ErunamoJAZZ dijo

   Isshtë se, megjithëse ata tashmë e kanë nisur atë, është në kanalin Beta. http://www.geforce.com/drivers/beta-legacy

   Për fat të keq desktopi erdhi me një GeForce 6150SE, dhe për ata nuk ka optimizime ^^ U.
   Po mendoj të blej një 430 1 GB për Krishtlindje hehehe

 5.   neomit dijo

  Dhe ky është vetëm fillimi

 6.   Rolo dijo

  Në repot eksperimentale të debianit ka tashmë 310. Nuk e di nëse janë të plota, por i instalova në një 520gb gt 2 dhe hapjen e urbanterror 4.1.1 nga 125fps në 75fps Oo
  kernel 3.5
  Intel i5
  4gb ram
  debian 7 64bit

  tani do të funksionojë mirë vetëm për lojërat xddddd

 7.   ubuntero dijo

  Për këtë kemi biseduar kur kemi dëgjuar lajmet e lojërave në Linux

 8.   DanielC dijo

  Unë mendoj se Linus "qij ju" bëri disa të mira! xD

  1.    Carlos-Xfce dijo

   Vetë ajo ishte gati të komentohej.

 9.   Diego Silverberg dijo

  E shkëlqyeshme 😀 Shpresoj që me këtë edhe drejtuesit falas të përmirësohen, për të pritur atë lajm kështu që të ndërtoj një kompjuter me Nvidia

 10.   i paemëruar dijo

  Unë nuk jam i interesuar në shoferët e pronarit

  1.    Giskard dijo

   Mos i përdorni ato. Askush nuk të detyron

 11.   Rots87 dijo

  natën kërkoj shoferin për Harkun tim hahaha më në fund do të ketë lojëra të mira tregtare në linux ... nuhatje ...

 12.   k1000 dijo

  Dhe kur do të vijë shtytja ndaj AMD?
  Shpresojmë në shoferët falas.

  1.    anonim dijo

   Ata të AMD po kthehen mbrapa, shpresojmë që ata të ndryshojnë së shpejti.

bool (e vërtetë)