Kemi shumë për të bërë

Përshëndetje Komuniteti !!

Së pari, unë dua t'ju falënderoj në emër të Nga Linux për të gjithë përdoruesit që kanë parë në mënyrë të favorshme bashkimi i blogut tonë dhe ai i Përdor Linux dhe ata na kanë dhënë komente shumë pozitive dhe natyrisht sugjerimet e tyre.

Kemi shumë për të bërë. Megjithëse ne gjithmonë përpiqemi të bëjmë ndryshimet sapo blog-u të vihet përsëri në internet, për të punuar siç duhet, mund të ndodhë që diçka të shkojë keq ose të jetë e paplotë.

Për momentin, duhet të përfundojmë migrimin e të gjithë artikujve nga Le të përdorim Linux, të cilat gjithashtu duhet të shtojnë disa detaje të vogla për t'iu përshtatur modelit të ri. Tani për tani kjo më duket se është më kritike.

Ne duhet të bëjmë një punë gati titanike për të korrigjuar të gjitha lidhjet në faqet dhe postimet që lidhen Le të përdorim Linux en Blogger, si dhe azhurnoni seksionin ne, por kjo do të bëhet pak nga pak. Ne u besojmë atyre që ta kuptojnë situatën dhe të na japin durim.

Sa i përket dizajnit, mirë, ka edhe shumë për të bërë dhe rregulluar. Do të ishte shumë mirë nëse ata do të na ofronin komentet e tyre dhe nëse diçka shkon jashtë ose duket keq, ata do të merrnin një screenshot dhe do ta ngarkonin diku për të parë se çfarë do të ndodhte. Në të gjitha testet që kemi bërë në vend, gjithçka ka funksionuar mirë, madje edhe në rezolucione të ndryshme.

Pyetjet e shpeshta

Çfarë do të ndodhë me rrjetet sociale të DesdeLinux?

Nga ky moment, rrjetet sociale "Zyrtare" të Nga Linux, do të jenë ato të Le të përdorim Linux, të cilat kanë një numër më të madh të përdoruesve dhe prandaj kjo na sjell dobi.

A do të ndryshojë kjo bashkim frymën e komunitetit që ka pasur gjithmonë blog-u?

NO. Nga Linux Mbetet e hapur për këdo që dëshiron të bashkëpunojë, megjithëse është e mundur që të bëhen disa ndryshime në lidhje me gradat dhe privilegjet e disa përdoruesve që nuk janë më me ne, por që do të jenë gjithmonë të mirëpritur.

Kam probleme me dizajnin, çfarë duhet të bëj?

Do të ishte shumë e dobishme nëse keni një problem, merrni një screenshot, ngarkoni atë në Internet dhe na ofroni disa informacione të tilla si rezolucioni i ekranit, versioni i shfletuesit ... etj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

97 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alberto dijo

  Urime! Nismë e shkëlqyeshme, bashkoni forcat!

 2.   Carlos dijo

  Urime, vazhdoni kështu .. ndani njohuri .. përshëndetje

 3.   Seachello dijo

  Për mua dizajni, nga Barcelona, ​​perfekt;). Dhe me pelqen !!

 4.   James_Che dijo

  Dizajni më duket shumë i mirë, ka vetëm një gjë që mbase duhet të ndryshojnë, imazhi i përdoruesit tim pranë emrit të posterit, mendoj se nuk duhet të shkoj atje, është vetëm mendimi im, përndryshe mendoj se është i mrekullueshëm, pinguin është i shkëlqyeshëm në krye të faqes

 5.   Manuelperez dijo

  Ndryshime shumë të mira për momentin. më pëlqen

 6.   Tel dijo

  Më pëlqen dizajni. Pak "metro";). Jo, seriozisht, më pëlqen. Shihni kur zhbllokoni faqen kryesore.

  1.    i gjallë dijo

   Jojojo. Unshtë shkyçur, vetëm se memorja e internetit nuk ju lejon të shihni .. Jepni një Ctrl + F5 në Firefox për të parë se çfarë ndodh ..

   1.    Tel dijo

    je

 7.   Miguel dijo

  Dizajn shumë i mirë, duket shkëlqyeshëm në versionin celular

 8.   Jorge dijo

  Një sugjerim i vogël: a mund të bëni lidhjen logo.png përsëri në faqen kryesore? E di që do të ishte e tepërt me "Start" por në shumicën e vendeve është kështu

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Bërë, shtoi lidhjen

  2.    i gjallë dijo

   Ne tashmë jemi në të

  3.    le të përdorim linux dijo

   Unë e thashë atë nga dita 1 ... ata më dëgjuan? Sigurisht që jo
   Tani Jorge e kërkon atë dhe ata e kënaqin atë aq lehtë ... Nahh ... haha
   Perqafo! Paul.

   1.    i gjallë dijo

    Ehh !! Xhelozia deri tani? xDD

    Jo, thjesht na ka ndodhur .. Njeri, që unë jam vetëm një dhe midis çështjes së re, hipotekës, fëmijëve, punës, ushqimit, ujit, pagesës aktuale, të dashurës sime, qenit, lloj brejtësi, peshk, pastrim, hekurosje, gatim, pastrim ... mirë kam humbur ..

    xDDD

 9.   Manuali i Burimit dijo

  BTW, dizajni i ri është i shkëlqyeshëm! Kjo është një nga faqet e pakta që me çdo ridizajn bëhet më e bukur sesa e turpshme. 🙂

  Por, siç gjej gjithmonë një por për gjithçka (😀), Urrej dizajne me shumë kolona; megjithëse duket të jetë trendi, gjithsesi. Kështu që në ridizenjimin e ardhshëm ata nuk e bëjnë atë si një tabelë, sepse unë marr avionin e parë për në Kubë dhe i vras ​​ata egërsisht. 😉

  1.    i gjallë dijo

   Epo, shkoni duke përgatitur armët dhe kalimin, sepse modeli tjetër nuk do të ketë një shirit anësor dhe gjithçka do të jetë në kolonat MUAJAJA

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Pss hesht hahahaha mos vazhdo hahahahaha

     1.    KZKG ^ Gaara dijo

      Nga rruga, a e pe si e morëm gabimin 404? - » https://blog.desdelinux.net/404

     2.    eliotime3000 dijo

      Unë tashmë pashë gabimin 404. Për më tepër, nuk mendoj se loja fillon.

 10.   pandev92 dijo

  Unë jam një autor përgjithmonë xD

  1.    eliotime3000 dijo

   E kuptoj këtë ndjenjë vëlla.

 11.   adiazc87 dijo

  Në fakt është një ide e shkëlqyeshme, unë ndjek të dy blogjet, dhe ka shumë të ngjarë që ato të jenë të shkëlqyera. Sukses.

 12.   leonardopc1991 dijo

  shumë e mirë dizajni i ri i blogut

 13.   gato dijo

  Me anë të kritikave / sugjerimeve, faqja kryesore ka shumë hapësira boshe që e bëjnë atë të duket mjaft e shëmtuar, ata duhet të përfitojnë prej tyre ose t'i heqin ato. Në faqet e postimeve ata nuk përfitojnë shumë nga hapësira anësore por gjithçka tjetër duket mirë.

  1.    gato dijo

   nga rruga, pamja në celular edhe pse u përmirësua, është shumë e ngadaltë (madje edhe më e ngadaltë se faqja)

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Ndoshta është për shkak se po ngarkohen shumë gjëra që nuk ka nevojë, ne duhet të kontrollojmë për të parë se çfarë ndarjesh fshehim për celular

    Faleminderit për reagimet

 14.   Gabriela gonzalez dijo

  Ky pinguin i bukur i vogël atje poshtë dhe në të djathtë për të shkuar në fillim. Madje, më pëlqen logoja e re më mirë se e vjetra. Duket bukur.
  E vetmja gjë që unë shoh e çuditshme është se me këtë shtëpi të re me kartat e stilit të postimeve imazhet e paraqitura të artikujve deformohen:

  http://i.imgur.com/U7LAE7q.png

  Duket e ashpër. Dhe me kaq shumë postime që kanë me llojet e tjera të imazheve që nuk janë me të njëjtin raport aspektesh, ata do të vuajnë një kohë më akomoduese ose do të përfundojnë duke e lënë atë ashtu.
  Gjithsesi, fat i mirë për gjithçka.

  1.    eliotime3000 dijo

   Pajtohem me atë aspekt. Për më tepër, në Chromium / Chrome për Linux, duket më keq (sikur po përdorin rezolucionin 4: 3 në një ekran 16: 9).

  2.    i gjallë dijo

   Për fat të keq ne ende duhet të kërkojmë një mundësi më të mirë për të gjeneruar fotografitë e imazheve të paraqitura. Ne jemi duke punuar në të, faleminderit që ju kalova Gabriela.

  3.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po, akomodimi i imazheve do të jetë një dhimbje në gomar ... por, rezultati përfundimtar (kjo temë është 50% e vendit ku duam të shkojmë) padyshim që do të jetë shumë, SHUM tërheqëse, e garantoj atë

   Faleminderit që u ndalët nga ^ - ^

 15.   Peshkopi Ujk dijo

  Artikujt e sugjeruar tani mungojnë, ka shumë pak komente të kohëve të fundit, redaktimi i kërkimit është gjysmë i padukshëm (do të ishte më mirë nëse do të shihej qartë).
  2c e mia

 16.   andrx dijo

  E shkëlqyeshme, unë jam adhuruese e të dy forumeve dhe lajmet me të vërtetë më lumturuan.
  Si një sugjerim, do të ishte mirë nëse pjesa ku logo (<º) duhet të lëvizë së bashku me faqen, kështu që është në dispozicion gjatë gjithë kohës. (A kuptohet?) XD
  Urime dhe vazhdo kështu, është shumë mirë ajo që bën!

 17.   Leper_Ivan dijo

  Shpresoj të vazhdoj bashkëpunimin. Pra, bëhuni gjëra të thjeshta, por për faktin e ndarjes ..

 18.   Ben dijo

  Do të ishte mirë të jeni në gjendje të komentoni duke u lidhur me llogarinë e facebook, google ose twitter.

 19.   kalbet87 dijo

  Epo, dizenjimi i faqes më kujton metronë ... prandaj humbas në të por gjithsesi ... urime për bashkimin, vetëm koha do ta tregojë nëse është për mirë apo për keq ... përndryshe ... ka dikush që e prish këtë faqe

  1.    Françesku_18 dijo

   Pajtohem me ty, dizajni më kujton shumë Metro ... Më pëlqente më mirë dizajni si më parë, por hej, për shijet e ngjyrave.

 20.   Miguel dijo

  Një Sugjerim Unë mendoj se ata duhet të ndryshojnë emrin në rrjetet sociale.-

 21.   Miguel dijo

  Një pyetje tjetër që do të ndodhë me seksionin e faqeve të miqve dhe që nuk do të ekzistojë?

  1.    gato dijo

   Po pyesja të njëjtën gjë, por me pjesën e sondazhit

   1.    eliotime3000 dijo

    Ne jemi në të njëjtën gjë, pasi që sondazhet i dhanë një farë dinamizmi faqes në internet.

 22.   sieg84 dijo

  meqenëse ky është stili i kolonës, po në lidhje me shtimin e navigimit të tastierës si në g + http://box.jisko.net/i/a457cdf3.png

  1.    Nemo dijo

   Unë mbështes lëvizjen!

 23.   pandev92 dijo

  Ndjenja ime kur shoh dizajnin është se ajo është më e përshtatur për 4: 3 sesa për 16: 9, le të shohim nëse mund të bëni diçka që duket pak e shëmtuar në ekranet 1080p: /

  1.    i gjallë dijo

   Më thuaj nëse e sheh më mirë tani në atë rezolucion ..

 24.   manoloks dijo

  Për të ndryshuar lidhjet e brendshme nga "Le të përdorim linux" në "Fromlinux" mund të mendoj për disa gjëra, edhe pse me sugjerimin e Manuel de la Fuente mund të jetë e mjaftueshme.

  1 - Nëse ndryshoni vetëm domenin dhe jo pjesën tjetër të URL-së, do të ishte e mjaftueshme për të shkarkuar përmbajtjen për ta eksportuar dhe edituar atë në një tekst përpara se ta ngarkoni në blogun e ri. «Etja -i….».
  Në këtë mënyrë e përdora me sukses kur kisha idenë e pakënaqur të ndryshoja mënyrën e krijimit të URL-së së postimeve (nga formati me datë + numër në URL me emër titulli). Dhe them i pakënaqur sepse i rregullova lidhjet në një pshurr, por google nuk duket se e pëlqen idenë që URL-të e tyre të indeksuara ishin papritur të ndryshme.

  2 -Një opsion tjetër që është më i lodhshëm, por i dobishëm për të gjitha "lidhjet e humbura" do të ishte shtojca "Broken Link Checker" që zbulon të gjitha lidhjet e prishura dhe lejon redaktimin e tyre një nga një, por pa redaktuar shënimet përkatëse (vetëm lidhjet) .

 25.   patriziosantoyo dijo

  URIME! Si gjithmonë duke bërë ndryshime për t'u përmirësuar.

 26.   José Miguel dijo

  Urime miq

  Thjesht një vëzhgim; shpejtësia e ngarkimit mund të përmirësohet.

  Përshëndetje.

 27.   Saito dijo

  Shkëlqyeshëm, kur lexova lajmet në Le të Përdorim Linux më dukej shumë interesante dhe dje nuk mund të hyja këtu sepse po punonin në faqe (e cila nga rruga ishte spektakolare), unë mendoj se nga këto dy blogje është një bashkim shumë i mirë (kam vetëm një blog më pak për të lexuar kur jam në zyrë hahaha)

  Fat i mirë me udhëtimin tuaj të ri

  1.    i gjallë dijo

   Nuk e kuptoj .. Pse nje blog me pak? Përkundrazi, ju do të vazhdoni të lexoni Pablo, por në këtë blog. Dua të them, në thelb e vetmja gjë që ju humbni është një url ...

   1.    kalbet87 dijo

    ajo që ndodh është se shumë prej nesh marrin "pavarësinë" e secilit blog. kjo është arsyeja pse ata ju tregojnë për humbjen e blogut hehehe ... në rastin tim nuk e ndoqa Le ta përdorim Linux deri dje e kontrollova pak ... dhe mirë ... ka disa gjëra

    1.    kalbet87 dijo

     ** Redakto **

     ajo që ndodh është se shumë prej nesh marrin "pavarësinë" e secilit blog. kjo është arsyeja pse ata ju tregojnë për humbjen e blogut hehehe ... në rastin tim unë nuk e ndoqa Le të përdorim Linux deri dje e shqyrtova pak ... dhe mirë ... ka disa gjëra që janë të dobishme për mua dhe të tjera që duhet t'i rishikoj.

 28.   Algave dijo

  Vështrim i Ri, Fusion i Ri, i shkëlqyeshëm !! 😀

 29.   murg dijo

  Uau! Betohem se një javë më parë mendova ... sa bukur që ne përdorim linux dhe pasi linux ishin një rrjet i vetëm ... i ale! Jam kontrolluar kur e lexoj!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   hahahahahahaha

 30.   itaçi dijo

  Më pëlqen dizajni i ri, dhe shkrirja është e shkëlqyeshme, unë ndoqa të dy blogs. Përpara

 31.   itaçi dijo

  Më pëlqen dizajni i ri, dhe shkrirja është e shkëlqyeshme, unë ndoqa të dy blogs. Shkoni përpara, kjo duket shumë mirë.

 32.   RAW-Bazë dijo

  Po! .. .. Unë e dua se si ata mendojnë të mëdha ..

  Siç thonë ata, ka shumë për të përmirësuar .. .. që ju të mos humbni guximin tuaj .. dhe vendosni një grusht ..

  Unë shoh disa probleme në pikëpamjet ... ka shumë të ngjarë që unë do të dërgoj një email me ekranet e tyre sa më shpejt që të kem një kohë ...

  Nga ana tjetër, unë shpresoj që së bashku me këto përmirësime .. 'postimet e rekomanduara' do të azhurnohen ..

  Më në fund, mirëpritur në familje për të gjithë përdoruesit e Le të Përdorim Linux .. .. Shpresoj se së bashku do ta bëjmë këtë komunitet .. më të mirën .. 😉

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po, më dërgoni pamje nga ekrani që të mund të punoj më mirë.

   Rreth facelift-it të forumit ... është diçka që ne kemi dashur të bëjmë për një kohë të gjatë, por, të bësh shabllone për atë sistem (ato janë me tpl dhe gjëra të tilla) është komplekse

 33.   gonzalezmd dijo

  Urime për këtë ndryshim. Ndryshimet janë gjithmonë të mira.

 34.   piksi dijo

  u_u
  animacioni i kutisë së kërkimit u zhduk

 35.   SaPpHiReGD dijo

  Në rezolucionin 1920 × 1080 px ka shumë hapësirë ​​në anët, por përndryshe e shkëlqyeshme! 😀

  1.    i gjallë dijo

   Keni të drejtë, është që në mënyrë automatike vendosim që blog-u të mos jetë i gjerë 1024px. Kjo mund të rregullohet më vonë. Faleminderit për komentin

 36.   truko22 dijo

  Unë e dua dizajnin e ri.

 37.   aiolia dijo

  Ky është një gëzim i madh, unë jam ndjekës i të dyve, dhe ky bashkim po shkon për mrekulli, Urime për përpjekjet e bëra për ta realizuar këtë. Ajo që ekziston është të kesh vullnet për të bërë gjëra dhe mendoj se kjo është mënyra e LINUX / GNU.

 38.   Marco dijo

  Unë e dua modelin e ri dhe më në fund kemi një faqe origjinale 404.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   HAHAHAHA faleminderit për faqen origjinale 404 hahahaha

 39.   Saito dijo

  Sigurisht, nëse do ta lexoj në këtë blog, vetëm se zakoni është:

  - Kontrolloni bloget që lexoj normalisht, në zyrë
  - Dhe lajmet shumë interesante i lexoj mirë në shtëpi

  Ajo që ndodh tani është thjesht një ndjenjë që unë do të kem një blog më pak për të lexuar, edhe pse e di që do ta lexoj këtu Pablo!
  Më fal nëse nuk e shpjegoj mirë

  Për pjesën tjetër, ky bashkim duket i shkëlqyeshëm

 40.   Wada dijo

  Më pëlqen 😀 nga <° FromLinux te fytyra e lumtur poshtë, pasi duhet të jetë e thjeshtë dhe elegante

 41.   D Guillen dijo

  Unë përshëndes entuziazmin e të gjithë ekipit të blog-ut për të përmirësuar dhe për të mbajtur gjithmonë hapat me trendet e reja të linux. Komenti është për të raportuar se në netbook tim faqja nuk duket mirë kur ngarkoni adresën kryesore, shihet vetëm një vijë vertikale e artikujve, kur zvogëloj rezolucionin e shfletuesit në 65%, dy kolonat e postimit duken mirë. Siç e thashë, është vetëm një koment dhe shpresoj që ky rast të mos ndodhë tek përdoruesit e tjerë.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Çfarë rezolucioni përdorni?

   Faleminderit për reagimet

  2.    D Guillen dijo

   Përshëndetje, mirë unë përdor rezolucionin që përdor është 1024 × 600 në një netbook hp. Në rastin e artikujve të pavarur, gjërat po shkojnë mirë. Unë kam qenë duke kontrolluar faqen në shfletuesin Firefox dhe gjërat po shkojnë mirë. Unë mendoj se në Chrome nuk duket mirë derisa ta ul në 65%

 42.   Cronos dijo

  Për të të dëshiruar që puna sapo ka filluar.

 43.   Mika_Seido dijo

  Unë e dua logon e re, betohem se nuk e kuptova <° më parë, mendova se ishte një lloj shkurtese për përdoruesit e përparuar XD. Me pelqen shume.

  Pinguin për t'u kthyer në fillim është i adhurueshëm, por si Saphire mendoj se nuk shkon me stilin e temës së re.

  Vazhdoni kështu

  1.    eliotime3000 dijo

   Edhe pse uroj që pinguin të ishte më i ngjashëm me pinguin Günter nga seria e animuar Cartoon Network "Adventure Time". Gjithsesi, ai pinguin duket shumë mirë.

 44.   patodx dijo

  Siç thonë ata këtu në Kili, «tani është më mirë»….

  Por elav, me respekt një pyetje ... sipas parullës ... «... le të përdorim linux për të qenë të lirë ...» pse jo ??? ...

  «... le të përdorim GNU / Linux për të qenë të lirë ...»

  është vetëm një sugjerim.
  Përshëndetje.

  1.    eliotime3000 dijo

   Për shkak se shumë prej përdoruesve të GNU / Linux nuk e dinë termin e saktë "GNU / Linux", pasi Linux është bërthama e sistemit operativ dhe GNU, sistemi operativ, sipas konceptimit të Richard Stallman dhe FSF. Përveç kësaj, shumica e distros nuk janë 100% falas për FSF për t'i konsideruar ato si opsione të besueshme kundër Windows dhe Mac (fanatizëm, fanatizëm kudo).

  2.    gato dijo

   Megjithëse është termi i saktë, me «... le të përdorim GNU / Linux për të qenë të lirë ...» asgjë nuk ndodh

   1.    i gjallë dijo

    Lo Le të përdorim Linux të jesh i lirë ishte plotësisht i qëllimshëm .. nga Le të përdorim Linux padyshim.

    1.    gato dijo

     kjo ishte e qartë, nuk kishte asnjë arsye për ta thënë atë

  3.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në të vërtetë, parulla jonë më parë ishte «Mësoni të jeni më të mirë nga Linux«, Duke iu referuar« nga Linux »në faqen tonë, në domen, ne tani e ndryshojmë atë në«Le të përdorim Linux të jesh i lirë ", i cili përfshin më shumë ndjenjën e faqes sonë (për" të qenit i lirë ") dhe gjithashtu" Le të përdorim Linux "padyshim që i referohet bashkimit

 45.   cooper15 dijo

  Thjesht ka qenë e pabesueshme për ju, ju përgëzoj, e di që një punë si kjo nuk është diçka që bëhet në të njëjtën kohë, ju keni respektet e mia kjo është dashuri për komunitetin 🙂 vazhdoni kështu elav, KZKG ^ Gaara, le të përdorni linux dhe bashkëpunëtorë të tjerë.

  1.    le të përdorim linux dijo

   Faleminderit! Nje perqafim!
   Paul.

 46.   Rajonant dijo

  Elav, vetëm një koment, në fillim të artikujve kur jeni regjistruar, imazhi i përdoruesit shfaqet në pjesën e sipërme të majtë, më duket se ose nuk duhet të shfaqet asnjë, ose duhet të shfaqet imazhi i autorit të hyrjes .

  1.    Kosto Granda dijo

   Unë mendoj se është një ide e mirë

  2.    i gjallë dijo

   Mmm, duhet të jetë memoria e fshehtë ose diçka e tillë sepse ideja është që, avatar i autorit të dalë. Gjithsesi më lejoni të kontrolloj. Faleminderit për reagimet.

 47.   FERNANDO dijo

  Urime për projektin.
  Dizajni duket i mrekullueshëm.