Avulli për Linux (beta) më në fund i disponueshëm!

La beta de Avulli për Linux Ajo është bërë në dispozicion, megjithëse me qasje të kufizuar nga Valve. Ai grupi i parë i pjesëmarrësve, e zgjedhur nga më shumë se 60.000 kërkesa të bëra vetëm në javën e saj të parë, tashmë është caktuar, të cilave do të shtohen më shumë përdorues gjatë testimit.


avull për Linux

Çfarë përfshin?

Deri më tani, loja Team Fortress 2 është përfshirë falas së bashku me klientin, edhe pse që nga sot ka tashmë 25 lojëra që mund t'i gjejmë brenda Steam me pajtueshmërinë nën Linux, të cilat mund t'i shihni në këtë lidhje.

Klienti Beta përfshin, në kundërshtim me atë që ishte njoftuar në fillim, modalitetin Big Picture, funksionalitetin e ri të Steam që ju lejon të luani me TV duke përdorur një kontrollues.

Presidenti i Valve, Gabe Newell, ka komentuar se ky klient Steam për Linux është një pellg në zhvillimin e lojrave për PC pasi hap horizontin për shumë lojtarë sistemi operativ bazë i të cilëve nuk është Windows, por Linux:

Përdoruesit e avullit na kanë kërkuar mbështetje për Linux për një kohë të gjatë; ne jemi të lumtur që jemi në gjendje të sigurojmë forma të ndryshme argëtimi për të gjithë përdoruesit e kësaj platforme të hapur dhe miqësore ".

Kush mund ta përdorë atë?

Nëse keni aplikuar për Beta dhe nuk e keni marrë ftesën, mos u shqetësoni, pak nga pak numri i Testuesve Beta do të zgjerohet.

Për të hyrë në këtë Beta duhet të plotësojmë kjo formë nga versioni në internet i Steam, përmes të cilit personat përgjegjës për këtë platformë do të na kontaktojnë kur të jemi zgjedhur për të filluar testimin dhe luajtjen.

Unë dua!

Klienti tashmë është filtruar. Ata që nuk kanë një çelës autentik beta - me sa duket - nuk do të jenë në gjendje të luajnë asgjë, por ata që janë kureshtarë ta shohin atë, mund ta shkarkojnë këtu:

http://media.steampowered.com/client/installer/steam.deb

Ose në Aur

https://aur.archlinux.org/packages/steam/

Si të përdorni klientin pa u ftuar

Me sa duket, pasi të jetë instaluar klienti i avullit dhe të bëhen azhurnimet, thjesht hapni një terminal dhe ekzekutoni sa vijon për të fituar qasje pa marrë ftesën përkatëse:

avull me avull: // ruaj

Siç mund ta shihni, ne tashmë gjetëm gabimin e parë ... megjithëse ky funksionon për të mirën e mijëra lojtarëve që janë atje pa pushim! Mos prisni që klienti të punojë si një sharm, ky është një version beta. Shpresojmë se do të dëgjojmë për një version më të qëndrueshëm në muajt e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luis dijo

  Unë shpresoj se është në dispozicion për të gjitha distros ...

 2.   Joshua Aquino dijo

  Përveç faktit që është një beta ... për ata që nuk janë ftuar në beta me avull nuk është e dobishme të instaloni Team Fortress 2 .... e cuditshme, jo? xd
  Unë nuk mendoj se Valve është aq budalla për të lënë një gabim dhe për të mos e korrigjuar atë.