Fole për CPU-të që duhen mbajtur, thonë Intel dhe AMD

AMD & Intel

Në vazhdim e sipër post që kemi botuar disa ditë më parë në lidhje me braktisjen e Intelit nga CPU të paketuara LGA, sot ne azhurnojmë situatën, me atë që duket të jetë një lajm i mirë:

Dita e fundit 4, Raporti Teknik i bëri jehonë deklaratave nga Chris Hook, Zyrtari Kryesor i Opinionit të Produkteve dhe Drejtori i Përgjithshëm i Komunikimit i AMD, në të cilat ai siguroi që AMD do të vazhdonte të montonte CPU-të në baza dhe atë "që do të vazhdojë deri në vitin 2013 dhe 2014 me APUs 'Kaveri' dhe linjat 'FX' të CPU-ve." Mirë nga AMD, duke sjellë pak qetësi te përdoruesit e saj dhe duke u afruar klientëve të mundshëm të Intel.

Epo, sipas njërës lajm u shfaq dy ditë më parë në PC maksimale, Më në fund Intel theu heshtjen, duke siguruar që ajo do të vazhdojë të ofrojë CPU fole për "të ardhmen e parashikueshme", me fjalët e zëdhënësit të Intel Daniel Snyder, i cili tha se "... edhe pse Intel nuk komenton për planet afatgjata të produktit ...", "Intel do të mbetet i përkushtuar për rritjen e entuziastëve të desktopit dhe kanaleve dhe do të vazhdojë të ofrojë pjesë në paketimin LGA ..."

Me këto deklarata Intel përpiqet të qetësojë temperamentin e nxehur nga ato që janë zbuluar dhe gjoja janë konfirmuar mbi këtë temë dhe të shmangë spekulime të tjera të mundshme që prishin popullaritetin e saj midis entuziastëve të "Bëni vetë". Ajo që shumë njerëz po pyesin tani është: çfarë do të thotë saktësisht "e ardhmja e parashikueshme" për Intel? Shpresojmë se koha do t'i përgjigjet kësaj pyetjeje për të mirën e përdoruesve, të paktën do ta mbaj të azhurnuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   @Jlcmux dijo

  A mund të pendohen? haha

 2.   curefox dijo

  Gjëja më e sigurt është se kur panë reagimet e shumë përdoruesve ata menduan dy herë.

 3.   invisible15 dijo

  Unë mendoj se ata kanë qëndruar ende nga frika e reagimeve që përdoruesit kanë pasur ...

 4.   Daniel Rojas dijo

  Ndërsa lexova nuk më kujtohet se ku, me sa duket LGA do të qëndronte VETM në CPU-të e nivelit të lartë, por e përsëris, e lexova atje.

  Pershendetje

 5.   tammuz dijo

  gjithsesi është një lajm i mirë

 6.   medina07 dijo

  Epo, unë jam prapa burimit të disa thashethemeve në komunitetin Hackintosh për blerjen e mundshme të AMD nga Apple, pasi që këta të fundit duan të prodhojnë CPU-të e tyre dhe t'i thonë lamtumirë atyre të Intel. Thashethemet e para janë lëvizja në arkitekturën Soc e cila nga ana tjetër bazohet në ARM, dhe tjetra është blerja e AMD dhe përfitimi nga prodhimi i CPU dhe GPU (kjo e fundit u ka dhënë atyre rezultate të mira në pajisjet e tyre).

  Nëse këto thashetheme janë të vërteta, atëherë "Ata na kapin rrëfehen".

  1.    Charlie-Brown dijo

   Kjo është për t'u shqetësuar, tani për tani unë do të filloj të kërkoj informacion dhe të jem i azhurnuar; Shpresoj se është vetëm një thashethem sepse nëse është e vërtetë do të ishte fatale për të gjithë.

  2.    mikrozone dijo

   Epo, nëse e bëjnë, momenti është tani që AMD është dembel. Por kjo më jep që ata do të gjuajnë për krah që do t'u japë atyre më shumë gëzim në celular dhe tabletë.

bool (e vërtetë)