Debian 9.0 do të quhet Zurg

Siç e dinë shumë, versionet e Debian GNU / Linux Ata vendosin emra të personazheve të Historisë së Lodrave (paradoksale nëse marrim parasysh se Steve Jobs qëndron pas këtij filmi: D) dhe kësaj radhe ishte radha e zurg, zuzari jo aq i keq në histori

zurg

Lajmi vjen nga dora e njërit prej zhvilluesve të Debian, Dimitri Gjon Ledkov, i cili me sa duket është një nga njerëzit (ose personi) që ka të bëjë me Mbështetjen e Shumë-Arkitekturës për KFreeBSD.

Cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

25 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   dhunter dijo

  Gjithmonë kam menduar se çfarë do të ndodhë kur të mbarojnë emrat? Sepse nuk është se ata janë të pafund.

  1.    elav dijo

   Epo, ka shumë filma ..

  2.    freebsddick dijo

   Unë nuk jam një përdorues debian por pres të shoh kur është radha e Barbie… Debian Barbie xD

   1.    Alexis dijo

    Debian GNU / Linux "Ken" xD

   2.    dhunter dijo

    Gjithsej, nëse unë jam duke përdorur Jessie në fletoren time, nga kaubaja me gërsheta deri te barbi nuk shkon shumë.

   3.    Tyrus Junior dijo

    hehe shpresoj gjithashtu

  3.    pipo65 dijo

   i sigurt se ata do të bëjnë kapituj të rinj të tregimit të lodrave në të cilat do të shtojnë karaktere të reja xD

 2.   Gonzalo dijo

  Unë dua që një të dalë me emrin e koduar: «Skynet»

  1.    elav dijo

   Fundi po vjen !! 😀

  2.    freebsddick dijo

   Nëse më pyet mua do të doja të kishe emrin Atruyu ,. dragoi i historisë së pafund

  1.    elav dijo

   Nuk me pelqen ¬_¬

   1.    freebsddick dijo

    LOL .. !! tani ju mund të jeni një gazetar tabloid i lajmeve xD !! megjithëse siç thotë zhvilluesi .. është një emër shumë i mirë

   2.    përdorues firefox-88 dijo

    hahahahaha eshte kudo!

  2.    eliotime3000 dijo

   A po thoni se është emri më i mundshëm që keni, ose ndoshta jeni mërzitur duke e quajtur degën e paqëndrueshme me emrin e koduar "SID" dhe vendosët ta quani "ZURG" sepse përshtatet në mënyrë të përsosur me karakteristikat e asaj dege të Debian.

   1.    emajvs dijo

    Nuk mendoj se do të ndryshojë. Përveç emrit të djalit me shpirtin Jack the Ripper, ka nga ata që thonë se ky emër i përgjigjet inicialet e Still In Development (SID).

 3.   Gaius baltar dijo

  Epo, edhe nëse është paradoksale, emrat e Toy Story vijnë nga kur Bruce Perens mori Debian, i cili punonte në Pixar

 4.   Louis medina dijo

  Sipas mendimit tim është një emër i shkëlqyeshëm, por e vërteta është se nuk do të jetë kurrë radha e bos ha ha ha mirë mbase kur Debian është i shëndoshë, diçka jashtë realitetit dhe nuk fluturon ha ha ha

  1.    Chicxulub Kukulkan dijo

   Kishte tashmë Debian Buzz; 1.1.

 5.   Luani dijo

  Do të ishte mirë nëse një datë rrjedh për Debian 9

  1.    freebsddick dijo

   Per cfare ? Po, do të ketë akoma pako nga epoka e fundit e akullit xD

 6.   peterçeko dijo

  Më pëlqen

 7.   vidagnu dijo

  Unë nuk jam një përdorues i Debian, por sa herë që dëgjoja emrat e versionit të saj, ajo më kujtoi diçka, deri më tani kam rënë dakord për të! hahaha, sa mesoni ne kete komunitet?

  të fala

 8.   i paemëruar dijo

  interesante, faleminderit për këshillën

  A do të jetë ai që vjen zyrtarisht me Hurd? apo do të vazhdojmë të presim përgjithmonë? xD

 9.   MoiBitW dijo

  Hi all,
  Do të doja të lidhesha me dikë që di për Debian.
  Unë kam qenë duke përdorur versionin e qëndrueshëm Debian 7.4 për vetëm dy muaj, dhe ai vjen si parazgjedhje me versionet python 2.7 dhe 3.2, që të dy bashkëjetojnë së bashku pa probleme. Jam shumë i interesuar të jem në gjendje të përdor Python 3.3.3 ose 3.3.4 sepse vetëm në ato versione mund të filloni të përdorni "venv" (unë e njoh virtualenv, por ideja ime është të provoni "venv"). Ata më thonë se mund të kem probleme në instalimin e tij, që e kap nga magazinat Sid ose nga testimi, që ta shkarkoj origjinalin dhe ta përpiloj.
  Jam mbingarkuar me dyshime, shumë koncepte të reja për tu asimiluar dhe shumë pak kohë. Ju lutem, nëse dikush mund të më ndihmojë, më tregoni.
  Faleminderit shumë për vëmendjen tuaj.