Dialogu i kopjimit KDE 4 si në KDE 3.X

Si çdo përdorues i mirë i KDE duhet ta dini, me mbërritjen e versionit 4, njoftimet u integruan në panel, si dhe dialogu i transferimeve kur kopjoni skedarët.

Ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për ta kthyer këtë dialog përsëri si në KDE 3.x. Ne klikojmë me të djathtën në ikonën e panelit siç tregon imazhi:

Ne zgjedhim Preferencat e njoftimeve. Tjetra ne zgjedhim dy opsionet e para që shfaqen në dritaren që tregon imazhin e mëposhtëm:

Dhe gati. Tani e tutje kur kopjojmë diçka, procesi i kopjimit do të shfaqet gjithmonë si një dritare e pavarur dhe jo si një njoftim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

  HEH ... le të shohim, na tregoni ... çfarë shihni në kopjen e figurës? HAHA… Kaspersky, GGGRRR e mahnitshme ¬_¬

 2.   moskosov dijo

  KZKG ^ Gaara dhe ti kur vendos Gnome?, Elav tashmë dha një sinjal tani po presim për tuajën hahahahahaha

  1.    elav <° Linux dijo

   Ai nuk vë Gnome ose kravatë. As Gnome, as Debian hahaha. Tani për tani ai po shkon jashtë sepse instaloi Grub2 në Arch dhe po përpiqet të riparojë Grub për më shumë se një orë pa ndonjë rezultat. Dhe shiko çfarë të thashë HAHAHAHAAHAHA

   1.    Oscar dijo

    Keni dy gjëra për të bërë, ose jepini një dorë ose sugjeroni seriozisht që ai të kalojë në Debian, partneri juaj përdor Arch sepse sjell më të rejat, por ... përdorni grub-in e së kaluarës, hahaha.

    1.    elav <° Linux dijo

     Hahaha tani ai ishte duke u larguar sepse nuk mund ta rikuperonte Grub dhe ndoshta, ai duhet të instalojë përsëri Arch-in e tij të dashur, i cili është kaq i Rolling, ai nuk përdor Grub2 ...

     Hahahaha gati se vdiqa nga e qeshura kur e pashë duke dalë nga dera e zemëruar .. Shikoni çfarë i thashë hahaha

 3.   sangener dijo

  Disa ditë më parë kam përdorur KDE për më shumë se një javë. Unë isha duke udhëtuar dhe kompjuteri që kisha në dorë kishte Solo OpenSuse, e vërteta është, nuk më mungoi aq shumë për Gnome, edhe pse ishte pak e vështirë për mua të mësohesha me disa programe të reja. Duhet të them se KDE është përmirësuar dhe ndihet mjaft e qëndrueshme. 🙂 Përshëndetje KZKG ^ Gaara

  1.    elav <° Linux dijo

   Unë mund ta vërtetoj atë. Edhe tani, pas gjithë ndryshimeve që bëra, KDE ndihet më e qetë se Gnome2. 🙁

   1.    Oscar dijo

    Sa memorie ka PC juaj dhe sa po ju konsumon? Mendoj se duhet të bësh një udhëzues për instalimin e postimeve.

    1.    elav <° Linux dijo

     E hënë pa dështuar. Me 1Gb nuk i kalon 300 MB me disa aplikacione të hapura .. 😀

     1.    Oscar dijo

      300Mb asgjë më shumë? ju e optimizuat shumë mirë, shpresoj tuto.

     2.    mac_live dijo

      Ne presim për tutorin, unë tashmë kam instaluar mjedisin kde, kështu që ju mund të shihni se unë kam besim, ne do të shohim sa e bukur dhe e lehtë është, nesër duke kontrolluar postimin tuaj.

      1.    elav <° Linux dijo

       Premtoj se do ta bëj sot ..


 4.   Jorgicio dijo

  Ky opsion nuk shfaqet: C Po përdor KDE 4.11.5 dhe pjesa "Kutia e dritares" nuk shfaqet, vetëm 2 opsionet e para.

  Faleminderit