Testimi i plotë i Gnome-Shell

Sot kam instaluar Gnome-Shell për ta provuar mirë në tërësi. Për fat të keq unë kam për të bërë instalimin në Ubuntu 11.04 dhe jo për të dashurin tim Testimi i Debian, sepse paketat e gnome3 ato ende nuk kanë hyrë në depo.

Por hej, unë ju lë një pamje të ekranit se si dukej pas instalimit të një teme të bazuar në fillor. Tani më duhet ta azhurnoj nga APP-ja de gnome3 dhe nëse jo shumë gjëra ndryshojnë, unë premtoj se do të bëj një udhëzues se si të instaloj Gnome-Shell dhe konfiguroni disa gjëra, përfshirë ndryshimin e temës gtk parazgjedhur (Adwaita) e cila është mjaft e shëmtuar.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Shkëlqyeshëm, do të jem i vëmendshëm. Disa kohë më parë e instalova në Arch-in tim dhe pata një përshtypje të mirë të konceptit, megjithatë ka shumë gjëra për t'u lustruar për sa i përket funksionalitetit dhe personalizimit.

  Unë mendoj se, çfarëdo që të thonë ata, në lidhje me ndryshimin, në lidhje me Gnome të vjetër, gjithsesi ky version përfaqëson kalimin në një desktop modern dhe shumë funksional, me kalimin e kohës ai do të vazhdojë të jetë pikë referimi.

  Përshëndetje!

  1.    elav <° Linux dijo

   Ky eshte problemi. Unë vetë kam gjykuar pavarësisht se sa e papjekur është ende kjo tryezë. E njëjta gjë ndodhi me KDE4, kështu që kësaj radhe do t'i jap një shans për të parë se çfarë ndodh

   1.    Eduari 2 dijo

    hahahaha mbaj mend dhe ti u largove i qethur
    http://elavdeveloper.wordpress.com/2011/04/22/gnome-3-ya-esta-aqui-pero-incompleto/
    dhe mirë, nuk më kujtohej nëse e kisha instaluar në 7 ose 8 Prill, por e rilexova dhe tashmë e mbaja mend. Vazhdon të përparojë pak nga pak dhe premton shumë, ata kanë korrigjuar shumë gjëra, ata kanë shtuar të tjerët, ata kanë tërhequr të tjerët, unë vetëm shpresoj se nuk do të mbetet në "premtuese" dhe herët a vonë ajo plotëson pritjet e mia, çfarë nëse unë mund t'ju them versioni 3.2, nëse ka përmirësime dhe nëse ka pasur progres, por jo aq sa prisja. Ah, unë dua një panel gnome në modalitetin e kthimit, megjithëse më pëlqen guaska, unë dua panelin tim dhe doket e mia dhe vendos desktopin ashtu si dua.

    1.    elav <° Linux dijo

     Epo po, në atë kohë pothuajse më dha një sulm në zemër për shkak të asaj se sa keq e pashë Gnome-Shell, por të them të drejtën, unë kurrë nuk thashë (ose mendova) se ata nuk do të përmirësoheshin, apo nëse? Unë ende shpresoj, si ju, që mënyra FallBack do t'i kushtojë vëmendje sepse jo të gjithë dëshirojmë të përdorim Shell.