FacturaScripts është ridizenjuar për 2018

Vitin e kaluar ju thamë për përfitimet e InvoiceScripts: faturimi dhe kontabiliteti me softuer falas, një ERP dhe CRM me potencial të pabesueshëm që spikati për përdorimin e tij të lehtë dhe shpejtësinë me të cilën mund të adaptohet dhe zbatohet në çdo lloj biznesi, sot FacturaScriptts vazhdon të rritet, duke sjellë veçori të reja për përdoruesit e tij dhe duke zgjeruar mbështetjen e tij. Kjo rritje e përshpejtuar ka sjellë me vete nevojën për të përmirësuar softuerin nga zemra e tij në mënyrë që të jetë më i shkallëzuar me kalimin e kohës dhe që të jetë në rrugën e duhur me teknologjitë aktuale, prandaj krijuesi i tij Carlos Garcia (NeoRazorX) na tregon nga dora e parë se si ka qenë Rikonceptimi i FacturaScript për 2018.

Rizenjimi i Skripteve të Faturave për 2018 nga NeoRazorX

Gjatë verës, me më shumë se 60.000 shkarkime, 12.000 instalime që azhurnohen çdo muaj, 4.000 përdorues të regjistruar në ueb dhe 90 shtojca, ne po përballemi me një periudhë të shkurtër qetësie që dëshironim të përfitonim nga rregulloni disa çështje thelbësore të dizajnit në FacturaScript: problemet e varësisë, pamundësia për të trashëguar midis kontrollorëve ose pikëpamjeve, dhe një masë gjigande kodi, rezultat i këtyre viteve të zhvillimit.

Ishte koha të rimendojmë gjithçka. Mësoni nga gabimet dhe sukseset, dhe për të ndërtuar një themel të ri për disa vitet e ardhshme. Përndryshe do të vdisnim nga suksesi, pasi që shtimi i veçorive të reja kërkonte gjithnjë e më shumë përpjekje.

Nën këto ambiente kemi filluar një prototip të bërthamës me kompozitor dhe disa nga përbërësit e simfonisë. Kompozitor na lejon të shtojmë dhe menaxhojmë varësitë në PHP shumë lehtë dhe të përfitojmë nga ngarkimi automatik i klasave të nevojshme. E simfonike ne zgjedhim http themelimi, për të menaxhuar në mënyrë të përshtatshme hyrjen dhe daljen e të dhënave, përkthyes për të kthyer FacturaScript në shumë gjuhë, shpërndarës i ngjarjeve për të menaxhuar ngjarjet, dhe thupër, një motor model me trashëgimi që ne kemi rënë në dashuri.

Mbi këtë themel ne fillojmë të ndërtoni 3 lloje të kontrolluesve të zgjatur: Lista e Kontrolluesve, për listat, Redakto Kontrollorët, për modele të thjeshta, dhe Kontrolluesit e panelit, për modele më komplekse që kanë marrëdhënie me modele të tjera. Për shembull, klientët, kur redaktoni një klient gjithashtu dëshironi të shihni adresat e tyre, llogaritë bankare, faturat e fundit, etj ...

Ndërfaqet e FacturaScriptts ishin tashmë intuitive dhe një nga pjesët më të vlerësuara nga përdoruesit, ajo që peshuam ishte kodi. Kontrolluesit e zgjatur janë diçka që na është dashur për një kohë të gjatë për të ripërdorur kodin dhe për të shtuar veçori të reja shumë më lehtë.

Nëse jeni një zhvillues, shpesh e keni gjetur veten në situatën e të besuarit se kodi juaj është i mrekullueshëm, dhe disa muaj më vonë duke kuptuar se sa i keq është. Eshte normale. Për fat të mirë tani ka mjete dhe shërbime, të tilla si kontrollues-ci, të cilat ju lejojnë të merrni një vlerësim më objektiv të kodit tuaj, përveç theksimit të gabimeve të zakonshme dhe ofrimit të këshillave.

Para se të fillonim me prototipin, ne vendosëm të rishikonim kodin tonë me mbikëqyrës-ci, duke marrë një rezultat prej 5.4, duke qenë klasa fs_controller përgjegjësi i madh, megjithëse jo i vetmi. Dhe me pak mundësi për të përmirësuar dizajnin pa prishur përputhshmërinë. Më shumë arsye për të filluar me një bërthamë të re.

Hoy, Rezultati i FacturaScriptts 2018 është 8.66, duke shkëlqyer në shumicën dërrmuese të klasave dhe metodave të tyre.

Një dizajn më i mirë na ka lejuar të shtojmë mundësi të reja në të gjitha format, të tilla si eksportimi në PDF ose Excel në çdo faqe ose listë, dhe mega motor kërkimi, i cili do të kursejë të gjithë përdoruesit shumë kohë.

Tani mbetet vetëm të mbaroni disa detyra dhe të filloni beta dhe azhurnimin e shtojcës. Ne do t'ju mbajmë të informuar ;-)

Komente mbi FacturaScriptts 2018

Nëse diçka na pëlqen, duhet të shohim që mjetet me burim të hapur që synojnë gjithashtu rritjen e biznesit janë të suksesshme, është punë e vështirë që shpesh shkon nën tryezë, jam i sigurt se nuk është kështu, sepse kënaqësia e përdoruesve që sot ata përdorin këtë mjet është shumë e lartë.

Rritja e kompleksitetit dhe funksionaliteteve të mjeteve pasi që përfshin një sfidë mjaft të madhe teknike, shumë herë aplikacionet nuk janë të përgatitura të rriten aq shumë ose zhvilluesit e tyre janë thjesht të përqendruar në mirëmbajtjen e strukturave të vjetra që nuk janë në përputhje me teknologjitë e reja, mendoj Një pikë shumë e favorshme e FacturaScript është qartësia me të cilën ata shikojnë softuerin e tyre dhe se përulësia për të ditur se kur duhet të bëhen ndryshimet.

Me këtë version të ri, përveç që janë më efikas, FacturaScript do të sjellë funksionalitete të reja që lidhen ngushtë me nevojat e organizatave aktuale, ne besojmë se ky do të jetë gjithashtu një version i suksesshëm dhe se përdoruesit e këtij ERP të fuqishëm do të jenë në gjendje të rriten bizneset e tyre në një mënyrë më të mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.