Firefox 11 do të jetë në dispozicion për disa orë

Sipas kalendari i Mozilla, për disa orë do të kemi me vete Versioni 11 i Firefox-it (y zogu i stuhisë Supozoj) gjë që do të sjellë disa përmirësime, por asgjë që inkurajon lëshimin e raketave.

Shumica e ndryshimeve ne tashmë mund të shihnim në Firefox 11.0 beta:

Pra, tani mund të presim vetëm që skedarët të ngarkohen në FTP ose bëj nisjen zyrtare


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

17 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Tavo dijo

  Shpresojmë që të përmirësojë performancën ... veçanërisht me KDE dhe drejtuesin e pronarit Nvidia. Tani jam me KDE me Firefox në Archlinux me një drejtues të përgjithshëm vesa (në një makinë të vjetër) dhe problemi nuk shfaqet

  1.    Të ndryshme dijo

   Më kupton në OpenSUSE, me KDE dhe drejtuesin e pronarit nga Nvidia, nuk ka problem të dëgjosh ...

 2.   sieg84 dijo

  Se nuk e kishin liruar më 11 Mars?

 3.   anubis_linux dijo

  ohhh shume faleminderit per informacionin ... le te presim qe te dale atehere .. ...

  PS: Gjëja e agjentit të përdoruesit nuk është e vërtetë .. Unë jam akoma në xfce, kështu që ata nuk mendojnë se ekziston një para Midori për Windows

 4.   ceonium dijo

  Epo, e gjej veten mes dy ujërave ... Nga njëra anë (më e vjetra), më duket si një lajm i mrekullueshëm, pasi do të thotë që projekti është i gjallë dhe zhvillohet çdo ditë, por nga ana tjetër, unë jam duke filluar të ngopem me kaq shumë version të ri, saqë nuk bëhem që ndiqet nga afër me azhurnimet përkatëse të shtesave.

  Për shembull, pas dy muajsh pritje që Key Manager të jetë në përputhje me Firefox 8, posa të jetë i pajtueshëm, del versioni 9 i FF, pastaj 10 ... dhe unë jam akoma duke pritur që ai të jetë i pajtueshëm. Justshtë vetëm një shembull, unë kam një listë të shtojcave me aftësi të kufizuara "përgjithmonë", duke pritur që ata të azhurnohen me të njëjtin ritëm si FF.

  Sigurisht, ky nuk është faji i Mozilla (ose ndoshta është, për të mos kërkuar një angazhim të caktuar nga prodhuesit e shtesave), por nga zhvilluesit. Sigurisht, duke marrë parasysh që ata e ofrojnë punën e tyre "falas et amore" dhe ne mund t'i përdorim ato lirisht pa paguar asnjë qindarkë, unë gjithashtu duket se kam një fytyrë të ashpër për t'u ankuar.

  Në fund të fundit, si përdorues, fillon të jetë i bezdisshëm për mua, sepse unë jam një qenie njerëzore, por gjithashtu e kuptoj që, megjithëse kam të drejtë të ankohem, duhet ta ushtroj me një farë mase ... Nuk ka lindur mirë i cili nuk është mirënjohës. Nëse do të dija të programoja aq sa do të doja, do të ndihmoja, por çdo ditë ndihem më pak në gjendje të arrij ...

  Dhe tani pyes veten. Pse i kam lëshuar të gjitha këto gjëra, nëse nuk pyes ose zgjidh asgjë? ...

  1.    Juan Carlos dijo

   «Dhe tani pyes veten. Pse i kam nxjerrë të gjitha këto gjëra, nëse nuk pyes ose zgjidh asgjë? ... »

   Haahaha .... pse po mendoni seriozisht të kaloni në Google Chrome dhe ju vjen keq që u larguat nga FF?

   të fala

   1.    nano dijo

    Chrome është shumë i mirë por ... Nuk e di, nuk më pëlqen të spiunohet në xD

    1.    Juan Carlos dijo

     Jo ... Unë përdor Chromium, dhe gjithashtu FireFox, por më pëlqen kjo e fundit gjithnjë e më pak.

     të fala

     1.    Rajonant dijo

      Njeri Unë e kuptoj problemin, por kjo varet kryesisht nga zhvilluesit e shtesave, Mozilla ka një projekt për të rregulluar këtë çështje dhe një nga zgjidhjet është që të bëjë të gjitha shtesat në përputhje me parazgjedhjen, por është ende në zhvillim . Ajo që unë rekomandoj është që ju të bëni atë që unë jam duke bërë për një kohë të gjatë, përveç nëse ka ndryshime drastike midis versioneve (si ai midis 3 dhe 4) ju mund të bëni shtojcat e përputhshme vetë, të shkarkoni skedarin xpi, ta hapni atë si një skedari i kompresuar dhe modifikoni skedarin install.rdf duke ndryshuar vlerën e gjetur në rresht:

      [Shifra]10.0.2[/ kodi]

      dhe ju vendosni vlerën përkatëse, unë nuk kam pasur ndonjë problem me shtesat që kam mundësuar në këtë mënyrë si në Thunderbird ashtu edhe në Firefox.

     2.    Rajonant dijo

      Mirë Errata, linja në fjalë është kjo:

      10.0.2

     3.    Rajonant dijo

      Duket se etiketat japin probleme, unë vendos në imazh vijën të cilës i referohem

      http://s17.postimage.org/6a0s3yzsv/Pantallazo.png

    2.    KZKG ^ Gaara dijo

     Ju keni mundësinë e Kromit ose Hekurit gjithashtu

    3.    Ares dijo

     Ne të gjithë jemi spiunuar duke përdorur Google dhe Facebook dhe këtë dhe tjetrin. Nëse nuk shihni një artikull nga Guximi ku mund të shihnim (pjesë) profilin që Google kishte bërë për ne ndër vite.

     Kushdo që mendon se është i sigurt për përdorimin e një shfletuesi të caktuar (i cili si parazgjedhje sjell "spiunin e Google" në faqen e tij kryesore) është naiv dhe kushdo që jeton duke u frikësuar nga të tjerët duke përdorur një shfletues tjetër të caktuar është gënjeshtar (pa ndjenja ose jo).

     Apo ka prova të vërteta që Chrome ka diçka të veçantë me të cilën na spiunon në një mënyrë të veçantë? Nëse po, më thuaj që nuk e di dhe do të doja ta takoja.

  2.    Ares dijo

   Sigurisht, ky nuk është faji i Mozilla (ose ndoshta është, për të mos kërkuar një angazhim të caktuar nga prodhuesit e shtesave), por nga zhvilluesit.

   Unë mendoj pikërisht e kundërta. Zhvilluesit nuk kanë faj, ata punojnë nga altruizmi në kohën e tyre të lirë për asgjë, ndërsa Mozilla fiton 300 milion dollarë në vit. Krijuesit e shtrirjes nuk kanë faj që Mozilla u zgjua një ditë duke dashur të rrisë numrin e tyre pa ndonjë arsye. Nuk i kushton asgjë Mozilla për të hyrë në ato fushata të pasuksesshme pasi ato kanë një buxhet të madh, por zhvilluesit janë një histori tjetër dhe me ato gjëra ata i ngacmojnë dhe pështyjnë në fytyrat e tyre.

   Dhe tani pyes veten. Pse i kam lëshuar të gjitha këto gjëra, nëse nuk pyes ose zgjidh asgjë? ...

   Meqenëse jeni të pakënaqur, doni të mos i duroni më ato gjëra dhe t'i shfryni ato dhe që gjërat të ndryshojnë, por keni një ndjenjë (të gabuar) faji ku duhet të kërkoni leje (për të menduar për shqetësimin tuaj) dhe falje (për jo duke qenë me vlerë të shikohet në sytë e "shitësit").

 5.   danilo palomino dijo

  HADUKEN !!! Shpresoj të mos kem asnjë problem me aksesorët

 6.   Diego dijo

  Lajme interesante ... (:

 7.   elektron222 dijo

  buu Unë i dua raketat: S