Këshilla: Si ta ndryshoni Agjentin e Përdorimit Firefox?

Për ndonjë arsye të panjohur, Agjenti i Përdoruesit nga shfletuesi im (Akullore) Nuk më tregon se cilën shpërndarje po përdor në mënyrë specifike në shtojcën që kohët e fundit kemi aktivizuar këtu Nga linux.

Unë tashmë e kam ndryshuar atë siç mund ta shihni, por pyetja është si e bëra atë? E thjeshtë:

1- Hapim një skedë dhe shtypim about: config dhe atë që them gjithmonë, ata e mashtrojnë Firefox / Iceweasel duke u thënë atyre se ne nuk do të vëmë duart tona

2- Klikoni me të djathtën në çdo vlerë » E Re [E Re] » Vargu [Vargu] dhe ne shkruajmë:

general.useragent.override

3- Pastaj kopjojmë sa vijon:

Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:7.0.1) Gecko/20100101 Debian Iceweasel/7.0.1

Padyshim që kjo është në rastin tim të veçantë. Gjëja qesharake është të shohësh se çfarë ndodh kur vendosim gjëra të tilla:

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US) AppleWebKit/534.16 (KHTML, like Gecko) Linux Mint/11 Chrome/11.0.696.57 Safari/534.16

Mozilla/5.0 (X11; Linux:Debian x86_32; rv:2.0b8pre) Gecko/20101011 Opera/10.0

Mund të provojmë variante të tjera


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

493 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oscar dijo

  Faleminderit për këshillat që funksionuan si duhet.

  1.    R @ iden dijo

   i shkëlqyer

 2.   Guxim dijo

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 Arch Linux Firefox / 7.0.1

  Çfarë kam bërë gabim?

  1.    Guxim dijo

   Ah, asgjë, del

   1.    elav <° Linux dijo

    Hahahaha… Shijoni !!

   2.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

    E shihni ...

  2.    Pllakë dijo

   lol hahahahahaha
   kjo është
   Hermoso

 3.   Kafe dijo

  duke parë nëse funksionon ...

  1.    ksskK dijo

   LOL!

 4.   Kafe dijo

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 Linux Mint / 10 firefox / 7.0.1

  E vendosa keshtu dhe me duket se nuk funksionon, a vura diçka gabim?

 5.   Kafe dijo

  Funksionon perfekt haha ​​pashë ... faleminderit

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Një kënaqësi

 6.   KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

  Testimi ... mirë, unë kalova te Firefox tani në vend të Opera, dhe dua të di nëse kjo tashmë më tregon që distroja ime është Arch.

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Po provon përsëri ...

 7.   Eduar2 dijo

  Do të vendos IE dhe Mac OS X hahaha.

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   LOL !!! Më mirë, Windows 2000 & IE 4… LOL !!!

 8.   Eduar2 dijo

  Nga rruga, këto tema ju bëjnë të dëshironi t'i shihni, unë e kisha bërë këtë për një kohë të gjatë, por e vërteta është se nuk kisha ide se cili ishte emri, lloji ose vlera.

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Epo ... një kënaqësi të dini se ne botojmë gjëra me interesin tuaj ... ... që jo gjithçka mund të jetë shaka dhe shaka HAHA

 9.   spyker1925 dijo

  Një pyetje…
  Cila rregull përdoret për të ndryshuar parametrat? Thatshtë se unë përdor Debian amd64 dhe dua që ajo të më tregojë këtë, dhe jo të tux xDD, por unë do të doja të vendosja atë që unë e shoh si të nevojshme dhe të heq pjesën tjetër ... Unë nuk e di nëse më kap xD

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Unë jam përpjekur me të gjitha mjetet për të treguar Debian x64 ... por në asnjë mënyrë, nuk mund ta arrij të më tregojë se është 64bit, nëse nuk ju shqetëson që shfaqet vetëm Debian (pa x64) ju më thoni të largohem nga linja.

   shpresojmë që elav kur të kthehem kam një zgjidhje për këtë.

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Kjo do ta bëjë Firefox-in të tregojë Debian x64:
   Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:7.0.1) Gecko/20100101 Debian Iceweasel/7.0.1

   Mund ta provoni në Chromium, nëse funksionon dhe tregon mirë x64, atëherë ndryshoni pjesën e shfletuesit dhe kaq.
   Mos ngurroni të provoni sa të doni

 10.   mac_live dijo

  Për të pasur atë valë, tani modifikoj nenexhikun, pastaj kontrolloj fedora deri tani isha kurioz ta shënoja

 11.   invisible15 dijo

  E lashë kështu dhe funksionon:
  Mozilla/5.0 (X11; Fedora/Linux i686; rv:9.0a2) Gecko/20111108 Firefox/9.0a2

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   E shkëlqyeshme, faleminderit për ndarjen

 12.   Eduardo dijo

  Thjesht për testimin e agjentit tim të përdoruesit

  1.    antonio dijo

   Thjesht për testimin e agjentit tim të përdoruesit

 13.   Oscar dijo

  Siç bëra m… .. OS dhe unë duhej ta rinstaloja është një provë.

 14.   Alba dijo

  Jam i ngadaltë dhe u hutova djem ... Nuk e kuptova gjënë e dytë që kopjohet xD 'si ta lë në LMDE? o3o sepse atëherë po, e marr një? madhësia e botës në kokë dhe nuk kuptova asgjë nga ajo që është bërë, në hapin e tretë; w; Unë jam i ngadaltë

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Jo aspak ... vajza nuk është kurrë e ngadalta, është djali që është shumë i shpejtë HAHAHA.
   Asgjë serioze më

   Debian si dhe LMDE në Iceweasel nuk është konfiguruar për të treguar distro, ajo që do të bëjmë këtu është ta konfigurojmë për ta treguar.

   Ndërsa lexova, hapi # 1 nuk ju kushtoi punë, apo jo?
   Në hapin # 2 është vendi ku ka probleme
   Vini re që një herë në "about: config", ekziston një shirit filtri në të cilin mund të shkruani, të shkruani atje "agjent" (pa thonjëza) dhe shikoni me kujdes nëse ajo që duket pak më poshtë, është kjo: i përgjithshëm.i përdorueshëm.mbulim

   Nëse shfaqet, ju klikoni me të djathtën mbi atë tekst ose fushë dhe ia jepni për të modifikuar, shikoni ... këtu është një foto për t'ju drejtuar:
   https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/2011/12/user-agent-firefox.jpeg

   Unë kam shënuar ose theksuar atë që është e rëndësishme

   Siç po thosha, ju klikoni me të djathtën dhe pastaj klikoni Modifiko, do të shfaqet një dritare e vogël në të cilën do ta vendosni këtë:
   Iceweasel/5.0 (X11; Linux i686; rv:8.0) Gecko/20111108 Debian/5.0

   Dhe gati.
   Në fakt… Po e lë këtë koment me ndryshimin e bërë

   Tani ... në rast se nuk ju duket i përgjithshëm.i përdorueshëm.mbulim Në opsionet, mos u shqetëso, kliko me të djathtën në pjesën e bardhë dhe zgjedh New - »Zinxhiri, dhe do të shohësh kutinë e vogël në të cilën duhet të shkruash atë që kam vendosur para p

   Epo, na trego nëse punon për ty apo jo ... dhe me të vërtetë, nëse nuk punon për ty, mos u shqetëso, ti thua kështu dhe unë do të të bëj një tutorial video, me të vërtetë nuk bën më rëndo ose më shqetëso

   Brohoritje

   1.    Alba dijo

    LOL me gjënë e parë xD

    Problemi im ishte ky

    Meqenëse nuk ka ide, nga kanë ardhur ato vlera ose ndonjë gjë tjetër (dhe unë ende nuk e di se ku janë nga LOL) por asgjë, nesër do ta vendos në desktop (jam në laptop): B Faleminderit shumë Gaara .w.

    Tani ... diçka që vura re me laptopin në krye të faqes ... Dukem kështu http://i70.photobucket.com/albums/i90/LifeBinnacle/For%20webs/lol.png … A është sepse unë përdor xubuntu në prehër? (Do ta vendos LMDE nesër, shpresoj të mos e marr beben touchpad, prandaj e rregulloj me tutorialin që pashë në blog ~)

    Shumë faleminderit përsëri!

    1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

     Në të vërtetë kjo është problem me cache të shfletuesit lol, pastroni cache ose bëni [F5] derisa Firefox të përdorë banderolën e re dhe jo atë të vjetrën (e cila është ajo që po tregon)

     1.    Alba dijo

      Shikoni çfarë fitoj duke iu përgjigjur pjesëve të larta të natës më shumë në gjumë sesa zgjuar, Gaara ime e mirë xD nuk ka asnjë lidhje me emërimin tim LOL ajo që duhet të them është se problemi im ishte ky:

      Iceweasel / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 8.0) Gecko / 20111108 Debian / 5.0

      Unë tashmë e kam harruar HTML lol që janë të dhënat që nuk e di nga vijnë xD Faleminderit gjithsesi: B

 15.   Perseu dijo

  Duke testuar…

 16.   Alba dijo

  Unë bezdis përsëri xD me dy dyshime o3o

  1) A do të ketë mbështetje për LMDE përveç logos së Debian?

  2) Si të konfiguroni UserAgent në Midori? xD

  1.    Alba dijo

   Unë kam Xubuntu në xhiron e xD Kam harruar të them o3o ku përdor Midori

 17.   David Segura M dijo

  Le të shohim nëse tani ndryshon në nenexhik dhe ndalet së treguari logon e ubuntu

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po, ndryshoi

  2.    Rajonant dijo

   [b] testimi [/ b]

 18.   TavK7 dijo

  Testimi 1,2,3 Testimi i Chakra-testimi i Chakra.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në komente nuk do të ndryshojë, duhet të shihni banderolën sipër

   1.    TavK7 dijo

    Në banderolë nëse logoja ndryshon në logon e Chakra por në ikonë nuk e bën (?)
    Epo shpresoj se ata implementojnë ikonën / logon shumë të fuqishme Chakra xD

    Përshëndetje!

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     HAHA është që në komente, që logo të shfaqet dhe të tilla ne përdorim një shtojcë ... por shtojca NUK është bërë nga ne, aq më pak, unë duhet të kontrolloj nëse do të ishte e ligjshme të modifikohet kjo shtojcë, unë nuk di për këtë

     të fala

     1.    TavK7 dijo

      Ahh atëherë qetësohu, unë jam i kënaqur me Tux të fuqishëm, kështu që do të mbetet një mister se çfarë distro përdor haha

      Gëzuar! 😀

 19.   moskosov dijo

  1… 2… 3… shiko testimin

 20.   ren434 dijo

  testimi i testimit

 21.   ren434 dijo

  nga testimi i chakra-s

  1.    ren434 dijo

   nga testimi i chakrës 123

 22.   Christopher dijo

  Faleminderit, unë kam hyrë tashmë nga Linux dhe shfaqet logoja e Debian: D ...

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Madhe

 23.   alunado dijo

  testimi, shpërndarja e njëjtë e logos së sistemit tim tashmë shfaqet-

 24.   VisitntX dijo

  testimi nëse marr debian

 25.   sieg84 dijo

  Unë kam një problem të vogël
  duke e pasur këtë në agjentin e përdoruesit:
  "Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 openSUSE"
  kjo ndodh ne google:
  http://box.jisko.net/i/d771ca79.png

  Nëse unë lë vetëm openSUSE ose SUSE në faqe, kjo më tregon se unë përdor openSUSE por kjo ndodh në google:
  http://box.jisko.net/i/820a7bcd.png

  dhe nëse klikoj me të djathtën për të rivendosur zinxhirin e agjentëve të përdoruesve kjo ndodh:
  http://box.jisko.net/i/20da4ac6.png

  Pra, cili do të ishte konfigurimi i saktë për të mbajtur google si në imazhin e fundit?

  1.    elav <° Linux dijo

   Provoni këtë:

   Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:9.0.1) Gecko/20100101 openSUSE Firefox/10.0.1

   1.    sieg84 dijo

    Unë kërkoj falje për vonesën në përgjigje por jam këtu.
    Faleminderit shume! 🙂

 26.   anubis_linux dijo

  testimi i përdoruesit-agjent me midori

 27.   anubis_linux dijo

  Unë mendoj se u hutova heheej duke provuar përsëri

 28.   Diazepan dijo

  provë

  1.    Diazepan dijo

   prova2

 29.   Mdrvro dijo

  Testi Hehe 1.

 30.   Mdrvro dijo

  Hehe test # 2 hehe tani mendoj kështu.

 31.   Ujk dijo

  Mesazhi i provës # 1.

 32.   Marco dijo

  mesazhi i provës, nga OpenSuse

 33.   Të ndryshme dijo

  Do të funksionojë…?

  1.    Marco dijo

   duket sikur eshte !!!!

  2.    Të ndryshme dijo

   Po provon përsëri ...

 34.   iterativ dijo

  Testimi i agjentit të përdoruesit nuk funksionon ..

  kjo eshte e imja:

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64; rv: 11.0) Gecko / 20100101 Firefox / 11.0 Iceweasel / 11.0

 35.   iterativ dijo

  tashmë funksionon hahaha ..

 36.   Algabe dijo

  Testimi ...

 37.   Alberto dijo

  Unë gjithashtu dua të provoj nga android

 38.   Roberto dijo

  Duke testuar

 39.   Roberto dijo

  Dhe duke u përpjekur përsëri

 40.   Roberto dijo

  Keni një hroa ..

 41.   Miguel dijo

  Duke testuar!

 42.   hunabku dijo

  testimi dua të shoh nëse del

 43.   hunabku dijo

  kjo e madhe faleminderit shumë !!!!!

 44.   Skarë dijo

  duke testuar!

 45.   nxs.davis dijo

  Unë i bashkohem testit

 46.   ziper dijo

  Testimi i testimit.

 47.   ziper dijo

  duke u përpjekur përsëri ...

 48.   ziper dijo

  edhe njehere..

 49.   Kinez dijo

  Mundohem

 50.   Kinez dijo

  // prova

 51.   Gustavo Castro dijo

  *Duke testuar*
  A di dikush se si ta ndryshojë atë në Epiphany / Web?
  Pershendetje

 52.   dmian6 dijo

  Komenti i provës

 53.   dmian6 dijo

  Vetëm në rast se LMDE ende nuk ka mbështetje?

 54.   ABAGAG dijo

  Duke testuar!!..

 55.   Algabe dijo

  E kam kështu> Mozilla / 5.0 (X11; Fedora / Linux i686; rv: 12.0) Gecko / 20100101 Firefox / 12.0

  Më punon mirë

 56.   pandev92 dijo

  Testimi i konfigurimeve të agjentit të përdoruesit 1 2 .3… .XNUMX

 57.   Greenux dijo

  duke testuar

  1.    Greenux dijo

   testimi 2

   1.    Greenux dijo

    testimi 3

 58.   Jose dijo

  OK

 59.   Crisnepita dijo

  Thithja në Midori ~ (=

 60.   Crisnepita dijo

  një provë tjetër ... dhe meqë ra fjala, unë lë vargun tim të Ubuntu 12.04 / Midori 0.4.3

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux: Ubuntu 12.04; rv: 2.0b8pre) Gecko / 20101011 Midori / 0.4.3

 61.   Hyuuga_Neji dijo

  testimi i Debian-GUTL (Debian 6.0-LXDE Remaster)

 62.   david dijo

  ?

 63.   david dijo

  dhe tani?

 64.   Crisnepita dijo

  Testimi nga Crunchbang 11 =)

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   hehehe ... sa bukur që del logoja? 😉

 65.   Baltazar Calderon dijo

  Faleminderit

 66.   TUDz dijo

  Testimi nga Arch Linux. Po zotëri

 67.   Oberost dijo

  provë

  1.    Oberost dijo

   me desktopin

   1.    Daniel dijo

    provë

 68.   nashua dijo

  testimi

 69.   provë dijo

  testimi +

  1.    Blazek dijo

   Më në fund qëndroj në ArchLinux.

 70.   anonim dijo

  Testimi i testimit

 71.   Don_Dikush dijo

  Testimi ... testimi ... testimi (për herë të katërt?)

 72.   Don_Dikush dijo

  Testimi i Agjentit të Përdoruesit (për herë të 5-të)

 73.   don_dikush dijo

  Pse komentet e mia nuk po dalin? heq, .. Do të provoj edhe disa herë

  Testimi ... (për herë të 6-të)

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Ato dalin, vetëm se ishin në pritje të moderimit.
   Kjo është, kur një përdorues i ri komenton në blog, si masë sigurie ata shkojnë në radhë moderimi, atëherë pas 5 ose 10 komenteve të bëra nga përdoruesi, këto (domethënë komentet) janë të dukshme pa pasur nevojë të kalojnë me moderim

 74.   Aaron Mendo dijo

  Testimi nga Fedora 17.

 75.   Jovani dijo

  provë

 76.   Jovani dijo

  prova2

 77.   Jovani dijo

  Testi 3

 78.   Jovani dijo

  prova4

 79.   Jovani dijo

  prova5

 80.   Jovani dijo

  Testi 6

  1.    Lex.RC1 dijo

   shikoni, dhe nëse kur i bëni testet ndryshoni distro ??? ggg

 81.   Gusht dijo

  Duke testuar

 82.   engjëll dijo

  Testimi nëse funksionon

 83.   patodx dijo

  Faleminderit!!! ka punuar në prekje ..

 84.   TUDz dijo

  Testimi

 85.   Oberost dijo

  Më shumë teste

 86.   Oberost dijo

  Tjetër

 87.   Abraham dijo

  duke testuar

 88.   Abraham dijo

  për të parë përsëri

 89.   Abraham dijo

  xd e fundit

 90.   Abraham dijo

  E shkëlqyeshme, faleminderit

 91.   AMLO dijo

  Duke testuar…..

  1.    Manuel de la Fuente dijo

   WTF? Çfarë po bën predikuesi i largët në këto drejtime? o_O

 92.   B1tBlu3 dijo

  Provë

 93.   B1tBlu3 dijo

  prova e dytë

 94.   B1tBlu3 dijo

  Testi i tretë dhe i fundit

 95.   Juan Carlos dijo

  Asgjë për të thënë, vetëm duke testuar përdoruesin.

  1.    Juan Carlos dijo

   Nga dhjetë ... Mirupafshim

   1.    Juan Carlos dijo

    ??

    1.    Juan Carlos dijo

     Lapsus ... me fal

 96.   Hyuuga_Neji dijo

  duke testuar përsëri UserAgent që para se të njihej debian dhe jo më

  1.    Manuel de la Fuente dijo

   Siç ju thashë tashmëNuk është se ka funksionuar për ju më parë, është se kodi ishte i gabuar dhe Debian ishte distro e vetme që tregoi.

 97.   Hyuuga_Neji dijo

  Tux i bukur por dua spiralen time

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Çfarë UserAgent po vendosni? Sepse pjesa e kodit që njeh Debian nuk ka ndryshuar aspak O_O

 98.   claudio dijo

  Le të shohim se çfarë ndodh me modifikimin e postimit ...

  1.    claudio dijo

   Suksese, faleminderit për kontributin Debian Testing Xfce \ m / xD

 99.   longinus dijo

  Nga Arch LInux

  1.    longinus dijo

   Madhe! faleminderit per postimin.

 100.   anonim dijo

  * Testimi i agjentit tim të përdoruesit

  (Na vjen keq për shqetësimin)

  1.    anonim dijo

   (Testimi përsëri)

  2.    anonim dijo

   (Testimi duke kaluar Iceweasel përmes Firefox)

  3.    anonim dijo

   Tani po (shpresoj të mos e ujit këtë herë)

   Duke testuar…

   1.    anonim dijo

    Duke testuar…

   2.    anonim dijo

    Përsëri

   3.    anonim dijo

    Përsëri

   4.    anonim dijo

    Pothuajse

   5.    anonim dijo

    Epo tashmë.

   6.    anonim dijo

    E fundit haha

    1.    anonim dijo

     Tani po haha ​​e fundit

    2.    anonim dijo

     Duke testuar……

    3.    anonim dijo

     Nje me shume….

     1.    anonim dijo

      Testimi pas një kohe të gjatë

 101.   skaamanho dijo

  testimi

 102.   Mystog @ N dijo

  Kjo më ka vënë mua duhet ... çfarë lloj gjëje përdor xubuntu

  1.    Mystog @ N dijo

   Ah po jo

 103.   pas pak dijo

  duke testuar ..

 104.   anonim dijo

  Duke testuar

  1.    anonim dijo

   Na vjen keq për shqetësimin (mua dhe eksperimentet e mia).

   Përshëndetje.

  2.    anonim dijo

   "Firefox Debian"? cfare eshte ajo gje ???
   Vetëm kur mendova se e kuptova mirë

   *Duke testuar…

  3.    anonim dijo

   Kam vërejtur se kur ndryshon agjentin e përdoruesit, nganjëherë faqja shtesë nuk funksionon siç duhet.

  4.    anonim dijo

   Gati, gjithçka funksionon për mua.

 105.   Diego dijo

  Duke e parë atë të dalë

 106.   Jotaele dijo

  Bërja e ndryshimeve

 107.   anonim dijo

  Duke testuar […]

 108.   test_user dijo

  Duke testuar…

 109.   elendilnarsil dijo

  Duke testuar…

 110.   Alex dijo

  Nuk mund të përdorni 'general.useragent.vendor'?

 111.   INDX dijo

  Testimi nga Xubuntu dhe Firefox ...

  1.    INDX dijo

   Testi i dytë

   1.    INDX dijo

    Shansi i fundit.

 112.   elefece dijo

  Testimi i testimit ... suse, 1 2, 3

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Dhe funksionon

 113.   lolopolooza dijo

  le te shohim nese del distroja ime

 114.   lolopolooza dijo

  Duket se nëse hehehe

 115.   lolopolooza dijo

  Le të shohim nëse del mirë! ¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡

 116.   Kakarot dijo

  .. duke testuar

  1.    Kakarot dijo

   Oh po!

   1.    Kakarot dijo

    E fundit !!

 117.   HANI ME dijo

  Shumë faleminderit!
  Tani të gjithë do ta dinë se cilën distro përdor
  Unë kam përdorur:
  Mozilla / 5.0 (X11; Linux: Kubuntu i686; rv: 9.0a2) Gecko / 20111108 Firefox / 16.0.1

  1.    HANI ME dijo

   Le të shohim nëse është më mirë tani ...

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për ndarjen

 118.   helena_ryuu dijo

  le te shohim si duket

 119.   HANI ME dijo

  Boo! 😛
  OpenSUSE, të dua!

  1.    HANI ME dijo

   Na vjen keq OpenSUSE, unë ju mashtroj me Fedora.

   1.    HANI ME dijo

    Me falni Fedora, ju mashtroj me Arch!

 120.   HANI ME dijo

  provë

  1.    HANI ME dijo

   Këtu keni një shembull të sindromës distro hopper xD

 121.   TUDz dijo

  Na vjen keq që nuk mund të gjej logon Linux Mint të shfaqet duke ndryshuar Agjentin e Përdoruesit. Dikush mund të më ndihmojë? Linux mint 14 - Firefox 17

  1.    Rajonant dijo

   Përdor këtë
   Mozilla / 5.0 (X11; Linux Mint 14; Linux i686; rv: 17.0) Gecko / 20100101 Firefox / 17.0

 122.   Fike dijo

  duke testuar

 123.   Oberost dijo

  Testi 4

 124.   TUDz dijo

  Testim

 125.   iCOMECON dijo

  bo

 126.   diazepan dijo

  Testi 1

 127.   Christopher castro dijo

  Test: D ...

  Mund ta imagjinoj kutinë hyrëse të atij që shkroi hyrjen: \

 128.   Luani dijo

  Shumë e dobishme !!!!

 129.   Luani dijo

  Po provojmë përsëri !!
  (Ne do ta plotësojmë këtë me teste 🙂)

 130.   Blazek dijo

  duke testuar

 131.   Blazek dijo

  duke u përpjekur përsëri

 132.   ngrica dijo

  Nuk mendoj se blogu ka një ikonë për sistemin themelor

 133.   Cronos dijo

  As për Manjaron

 134.   Cronos dijo

  Për kuriozitet, këtu kam Manjaro, por në panelin në anën e Debian: /

 135.   Cronos dijo

  Por unë nuk jam me Iceweasel: /

 136.   unë dijo

  Duke testuar…

 137.   Oberost dijo

  Lalala

 138.   I ngurtë dijo

  Testimi: 3

 139.   andrx dijo

  Testimi… ^^

 140.   Marcelo dijo

  duke testuar

 141.   Të ndryshme dijo

  Le të shohim se çfarë marr ...

 142.   Bler Paskal dijo

  Testimi i përdoruesit.

 143.   dmourgueth dijo

  duke testuar….

  1.    dmourgueth dijo

   provë

 144.   Por dijo

  duke testuar

 145.   Por dijo

  adada

 146.   Por dijo

  aaaa

 147.   Por dijo

  nuk kuptoj
  Unë jam duke bërë diçka të gabuar
  Ose marr google chrome ose marr safari
  dhe nuk di si ta vendos tryezën
  Dikush që mund të më shpjegojë ju lutem
  vargu që vendos është kjo

  Mozilla / 5.0 (X11; U; Linux i686; en-US) AppleWebKit / 534.16 (KHTML, si Gecko) Linux Mint / 13 Firefox / 19.0 Safari / 534.16

 148.   Por dijo

  zzzz

 149.   Por dijo

  cccc

 150.   Por dijo

  zzz

 151.   Por dijo

  Zgjidhet
  falënderim

 152.   Rots87 dijo

  provë

 153.   piksi dijo

  😀

 154.   dae dijo

  🙁

 155.   dae dijo

  mmm

 156.   Fike dijo

  kam

 157.   Fike dijo

  provë

 158.   Fike dijo

  Nje me shume

 159.   José dijo

  Testi LMDE

 160.   José dijo

  Si jeni

 161.   José dijo

  Përsëri: - [

 162.   José dijo

  përsëri

 163.   TheDary dijo

  LINUX HARKU <3

  1.    TheDary dijo

   Nuk funksionoi

   1.    TheDary dijo

    Tani nëse

 164.   Ariki dijo

  duke testuar

  1.    Ariki dijo

   përsëri

 165.   Greenux dijo

  do ta shohim

 166.   Gerker dijo

  duke testuar…

 167.   Gerker dijo

  duket se nuk

 168.   ChristianBPA dijo

  Interesante, testuese

 169.   Nestor dijo

  Duke testuar…

 170.   Nestor dijo

  Provoni 2 ...

 171.   dmourgueth dijo

  szgzdg

  1.    dmourgueth dijo

   ?

 172.   elMor3no dijo

  Testimi i agjentit të përdoruesit

 173.   andrx dijo

  Po provon përdoruesin ...

 174.   TUDz dijo

  Provë

 175.   itachi dijo

  woooooooooooooooooooo

 176.   TUDz dijo

  mjau

 177.   TUDz dijo

  ssvdsvsd

 178.   karrocë dijo

  Tralala

 179.   itachi dijo

  woooooooooooooooo

 180.   mcplatano dijo

  Po provon përdoruesin ...

  1.    mcplatano dijo

   Sa keq që nuk e kuptoj të tmerrshme, e them si "awesome / 3.4.6"
   Gëzuar! hyrje shume e mire

 181.   Oscar dijo

  Shume faleminderit! Sapo provova ...

 182.   SnocK dijo

  duke testuar

 183.   mcplatano dijo

  mmmm

 184.   itachi dijo

  të testeve

 185.   Andrex dijo

  Le të shohim…

  1.    izzyvp dijo

   le të shohim se çfarë marr

   1.    izzyvp dijo

    kanella nuk del

    1.    gato dijo

     shtoni mjedisin në fund të agjentit tuaj të përdoruesit

 186.   John dijo

  Duke testuar…

 187.   itachi dijo

  weeeeeeeeeeeee

 188.   itachi dijo

  tani ??

 189.   itachi dijo

  Le të shohim

 190.   itachi dijo

  ummm

 191.   jesus izrael perales martinez dijo

  kjo është vetëm për të provuar nëse ai kap fedora ime

 192.   kennatj dijo

  Pasi e bëra këtë, kur doja të hyja në google plus, më tha që Shfletuesi juaj nuk mbështetet më.
  Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64; rv: 20.0) openSUSE rroje Gecko / 20100101 Firefox / 20.0

  Më mirë të përdorni një shtrirje xD

 193.   Fike dijo

  Testimi me Debian.

 194.   Gjerësia dijo

  Le te perpiqemi

 195.   Gjerësia dijo

  Meqenëse jam shumë dembel, e kam ndryshuar nga User Agent Switcher, një shtesë për firefox që ju lejon ta bëni:

  https://addons.mozilla.org/es/firefox/addon/user-agent-switcher/?src=ss

  Ju mund të keni disa profile nëse dëshironi dhe t'i modifikoni ose ndryshoni ato në çast, me një klikim të thjeshtë

 196.   Jonathan dijo

  Do të provoj.

 197.   Jonathan dijo

  ....

 198.   Jonathan dijo

  mmm

 199.   Jonathan dijo

  Unë tashmë munda .. hehe

 200.   Plehra_Killer dijo

  provë nga rhel

 201.   Fike dijo

  Testimi me Firefox.

  1.    Fike dijo

   përsëri

 202.   Fike dijo

  Me mjedisin tani

 203.   Hyuuga_Neji dijo

  Po përdor një shfletues të ri, kështu që këtu po testoj nga Debian + LXDE + Firefox 20.0.1

  1.    Hyuuga_Neji dijo

   definitivisht nuk po funksionon duke vendosur:

   Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 Debian Firefox / 20.0.1

   Atëherë unë do t'ju dërgoj një LXDE .svg në mënyrë që ta përfshini atë në wp-user-agent

 204.   Sys dijo

  Testimi nga Kubuntu ...

 205.   Sys dijo

  NE RREGULL !!

 206.   Dante Mdz. dijo

  Na vjen keq që përdor blog-un si një terren testimi.

  1.    Dante Mdz. dijo

   Nga rruga, a mund dikush të më tregojë emrin e shtojcës që WordPress përdor për të treguar sistemin operativ dhe shfletuesit e komentuesit (ai që mund të shohim këtu)?

   1.    KZKG ^ Gaara dijo
  2.    Dante Mdz. dijo

   Si mund ta vendosin mjedisin e desktopit në Agjentin e Përdoruesit (p.sh. KDE, Unity)?
   Si shtesë një faqe që zbulon përdoruesit-agjentë (nuk njeh të gjithë sistemin operativ)
   http://www.useragentstring.com/

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Ne modifikojmë UserAgent të shfletuesit duke treguar mjedisin që përdorim, nga ana tjetër unë riprogramova një shtojcë blog në mënyrë që ajo të njohë mjedisin dhe të tregojë logon e saj, lexoni më shumë këtu: https://blog.desdelinux.net/desdelinux-tambien-te-muestra-el-entorno-de-escritorio-que-usas-en-tus-comentarios/

 207.   Blazek dijo

  duke testuar……….

 208.   Blazek dijo

  prova 2

 209.   duke testuar dijo

  Proofshtë provë

 210.   Juan Camilo dijo

  Duke testuar

 211.   xan dijo

  provë

 212.   xan dijo

  Otra

 213.   itachi dijo

  pssssssss

  1.    itachi dijo

   tani me mire me kde

 214.   Pablo dijo

  Le të shohim nëse funksionon unë jam duke testuar

 215.   Pablo dijo

  Mendoj se nuk funksionon për mua, të lutem më ndihmo të kem Dardhë linux 7 ose dardhë os

  1.    Dante Mdz. dijo

   Unë kam Debian 7 me Gnome dhe përdor Firefox-in si shfletues, mund ta përdorni për referencë:
   Mozilla / 5.0 (Gnome; Linux i686; rv: 21.0) Gecko / 20100101 Debian / 7.0 Firefox / 21.0

   ó

   Mozilla / 5.0 (Gnome; Linux: Debian i686; rv: 21.0) Gecko / 20100101 Firefox / 21.0

 216.   Zironid dijo

  prova

  1.    Zironid dijo

   2 ...

 217.   Gërvisht dijo

  1

 218.   Gërvisht dijo

  2

 219.   Zironid dijo

  provë

 220.   Gërvisht dijo

  3

 221.   Luani dijo

  Edhe një koment !!!

 222.   itachi dijo

  ea

 223.   Blazek dijo

  duke testuar…

 224.   Blazek dijo

  duke testuar……………..

 225.   Blazek dijo

  përfundimtar

  1.    John dijo

   Le të shohim

 226.   Izrael dijo

  provë

 227.   Izrael dijo

  :O

 228.   MorOdox dijo

  ...

 229.   Pavloco dijo

  Duke provuar përsëri, unë jam i sëmurë nga marrja e ubuntu.

 230.   Manuel R dijo

  Duke testuar…

 231.   3rn3st0 dijo

  Për ata që duan të dinë, në http://www.whatsmyuseragent.com/ mund të marrin vargun e plotë të identifikimit të Agjentit përkatës të Përdoruesit.

 232.   3rn3st0 dijo

  Nga mënyra se si unë bëra ndryshimin, në komentin tim mbi vargun tim ishte:
  Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 21.0) Gecko / 20100101 Firefox / 21.0

  Por ende nuk më tregon logon e CrunchBang!, Kështu që vendosa ta ndryshoj në këtë:
  Mozilla / 5.0 (X11; CrunchBang! I686; rv: 21.0) Gecko / 20100101 Firefox / 21.0

  Në fund të këtij komenti do ta di nëse ka funksionuar apo jo

  1.    3rn3st0 dijo

   Bërë, funksionoi!

   1.    3rn3st0 dijo

    Dhe tani kam vendosur Menaxherin e Dritareve (OpenBox)

   2.    3rn3st0 dijo

    Dhe me Firefox?

 233.   ZaZz dijo

  Le të shohim nëse funksionon ...

 234.   ZaZz dijo

  Si do të ishte që kde të paraqitej në rastin tim?

 235.   ZaZz dijo

  Unë nuk kam thënë asgjë. Atje

 236.   Diego dijo

  Tutorial i shkëlqyeshëm! Faleminderit për shpërndarjen

  Brohoritje (:

 237.   Blazek dijo

  Duke punuar !!

 238.   Dragnell dijo

  Duke testuar

  1.    Dragnell dijo

   Provë

 239.   Gërvisht dijo

  4

 240.   ChepeV dijo

  provë

  1.    ChepeV dijo

   test2

 241.   Z. Linux dijo

  Faleminderit për këshillën

 242.   Gjermanisht dijo

  Testimi ...

  1.    Gjermanisht dijo

   Përsëri ...

 243.   DMoZ dijo

  Le të shohim …

 244.   helena_ryuu dijo

  përsëri redaktimi i agjentit tim të përdoruesit

  1.    helena_ryuu dijo

   dhe DE im?

   1.    helena_ryuu dijo

    po !!! ka !! = ^. ^ = ai mi eshte kaq kawaii -w-

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     LOL !!!

 245.   Kaq i cmendur dijo

  !, ", # Duke testuar….

 246.   Kaq i cmendur dijo

  !, », # Testimi… .2

 247.   Helena dijo

  edhe një herë xD

  1.    Helena dijo

   dhe perseri -_-

 248.   Njeri i vjeter dijo

  duke testuar

 249.   Njeri i vjeter dijo

  otra vez

 250.   Gërvisht dijo

  5

 251.   Gërvisht dijo

  6

 252.   Androbit dijo

  Duke testuar

 253.   Havier Orozco dijo

  Hahahaha, kam qenë me këtë për një kohë të gjatë dhe në fund të fundit mendoj se "hoqa dorë", madje instalova shtesën "User Agent Switcher" në Iceweasel por nuk kishte asnjë rast, unë kam një normë të vogël brutaliteti sot ose jo e fiksuar sepse nuk e kuptova . Përdorni: Parabola GNU / Linux-libre, me Iceweasel 23.0.1 dhe ambient desktop LXDE, por Debian del, mendoj nga shfletuesi: p (doja të lija 2 profile për t’i ndryshuar, një me Arch + Iceweasel + LXDE, sepse Parabola nuk mbështetet mendoj, dhe një tjetër me Safari + Trisquel + Aero si ironi trolling, hahaha).

  1.    Havier Orozco dijo

   Testimi ... xD!

  2.    Havier Orozco dijo

   Oh, të paktën ju mund të shihni shpërndarjen, me që unë jam i kënaqur: p

 254.   itachi dijo

  le të shohim nëse do të dalë dritarja ime e re

 255.   itachi dijo

  tani?

 256.   itachi dijo

  umm

 257.   Gërvisht dijo

  8

 258.   patodx dijo

  duke testuar…

 259.   patodx dijo

  Testi 2.0

 260.   patodx dijo

  një herë tjetër

 261.   edgar.kchaz dijo

  Testim, më falni ...

  1.    edgar.kchaz dijo

   Ky postim duhet të ketë disa funksione dhe titull si «Testo Agjentin tënd të Përdoruesit këtu» XD ...

 262.   Juan Camilo dijo

  Duke testuar…

 263.   Manuel Solis-Zavala dijo

  Le të shohim nëse funksionon ...

 264.   Manuel Solis-Zavala dijo

  Tani?

 265.   Manuel Solis-Zavala dijo

  !!

 266.   Bler Paskal dijo

  provë

 267.   Gërvisht dijo

  9

 268.   Gërvisht dijo

  10

 269.   Ivan Molina dijo

  Perfect *. *

 270.   cfare jeni inpota dijo

  Duke testuar *.*

  1.    cfare jeni inpota dijo

   DSD

 271.   Tesla dijo

  Testimi i agjentit tim të ri të përdoruesit! 😉

 272.   edgar.kchaz dijo

  Po provon përsëri ...

  1.    edgar.kchaz dijo

   Ok, ^ _ ^ ...

 273.   Gërvisht dijo

  duke kontrolluar

 274.   Gërvisht dijo

  otra vez

 275.   Gërvisht dijo

  përsëri 2

 276.   patodx dijo

  prova1

 277.   patodx dijo

  Testi 2

 278.   1 dijo

  rrtt

 279.   O_Piksot_O dijo

  duke testuar

  1.    O_Piksot_O dijo

   duke u përpjekur përsëri

   1.    O_Piksot_O dijo

    Herën e fundit

 280.   patodx dijo

  kthimi te Debian nga Arch dhe testimi i xd

 281.   patodx dijo

  otra vez

 282.   patodx dijo

  përsëri

 283.   patodx dijo

  andaaaa

 284.   patodx dijo

  duke kontrolluar ...

 285.   Plehra_Killer dijo

  duke testuar

 286.   Engjëll_Le_Blanc dijo

  Duke testuar

 287.   clow_eriol dijo

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 Linux Mint / 16 firefox / 26.0

 288.   clow_eriol dijo

  Duke testuar

 289.   provë dijo

  Thjesht për testimin e agjentit tim të përdoruesit

  1.    provë dijo

   otra vez

   1.    provë dijo

    e fundit shpresoj

    1.    provë dijo

     por

     1.    provë dijo

      sepse ai më urren shumë

 290.   provë dijo

  Dhe në krye të bërjes spam

  1.    provë dijo

   e fundit

 291.   Pablo dijo

  Një tjetër provë

 292.   David Lozano Campillo dijo

  Testimi i agjentit të përdoruesit

 293.   David Lozano Campillo dijo

  Një provë tjetër

 294.   biskotë dijo

  Duke testuar…

  1.    biskotë dijo

   Përsëri

   1.    biskotë dijo

    Le të shohim…

 295.   biskotë dijo

  duke testuar ...

  1.    biskotë dijo

   ...

   1.    biskotë dijo

    ...

    1.    biskotë dijo

     ...

     1.    DaCooks dijo

      testimi i sistemit operativ elementar

     2.    DaCooks dijo

      ...

 296.   edgar.kchaz dijo

  Po kontrollon përsëri ...

  1.    edgar.kchaz dijo

   Përsëri

   1.    edgar.kchaz dijo

    Uau…

   2.    edgar.kchaz dijo

    Përsëri geez ...

   3.    edgar.kchaz dijo

    Le të shohim…

  2.    edgar.kchaz dijo

   Jam i lodhur: (...

   1.    edgar.kchaz dijo

    AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH ...

 297.   JK dijo

  Testi i parë

  1.    JK dijo

   Shkëlqyeshëm, u shfaq CrunchBang im i dashur
   Testi i dytë (rivendosja e vlerës së zinxhirit dhe konfirmimi që nuk e kap atë si parazgjedhje)

   1.    JK dijo

    Testi i parë
    I kthehem versionit të parë

    Faleminderit 3rn3st0, pa komentin tuaj nuk do të isha në gjendje ta arrija, kush do ta imagjinonte thirrjen pranë CrunchBang

 298.   JK dijo

  Testi i parë
  Mund të jetë gjithashtu kështu

 299.   Rainerhg dijo

  Duke testuar…

 300.   3rn3st0 dijo

  Do të funksionojë?

  1.    3rn3st0 dijo

   Le të shohim nëse kjo provë funksionon

  2.    3rn3st0 dijo

   Asgjë nuk ndodhi me atë të mëparshme. Le ta shohim këtë.

  3.    3rn3st0 dijo

   Shpresojmë që kjo të zgjidhet njëherë e përgjithmonë.

 301.   3rn3st0 dijo

  Dhe kjo?

 302.   @botë dijo

  Një dy tre, provë, po po

 303.   @botë dijo

  123 për të parë nëse marka e kishte atë

 304.   Edgar J. Portillo dijo

  Testimi edhe një herë.

  1.    Edgar J. Portillo dijo

   Përsëri

   1.    Edgar J. Portillo dijo

    Përsëri ...

    1.    Edgar J. Portillo dijo

     Përsëri

     1.    Edgar J. Portillo dijo

      Ahhh oh hajde ...

     2.    Edgar J. Portillo dijo

      Koha e parafundit ...

 305.   amulet_linux dijo

  Faqja zyrtare e testeve XD

 306.   disavantazh dijo

  Testi 01 i agjentit të përdoruesit

  1.    disavantazh dijo

   E përsosur

 307.   Janik Ramirez dijo

  Duke testuar

  1.    Janik Ramirez dijo

   Nje me shume

 308.   Janik Ramirez dijo

  Tjetër

 309.   Janik Ramirez dijo

  provë

  1.    Janik Ramirez dijo

   Le të shohim

   1.    Janik Ramirez dijo

    Një tjetër me lubuntu

 310.   federico dijo

  duke testuar

 311.   5ull1v4n dijo

  Testimi ...

 312.   5ull1v4n dijo

  Testi 2

 313.   5ull1v4n dijo

  Prova e kromit: v 3

 314.   Federico dijo

  duke testuar fedora

 315.   mat1986 dijo

  Duke testuar…

 316.   LOL dijo

  ....

 317.   mbetur 72 dijo

  Një provë tjetër.

 318.   mbetur 72 dijo

  Një provë tjetër

 319.   mbetur 72 dijo

  Prova ..

 320.   mbetur 72 dijo

  provë

  1.    mbetur 72 dijo

   Nje me shume

   1.    mbetur 72 dijo

    Për ta parë këtë

 321.   mbetur 72 dijo

  .

  1.    mbetur 72 dijo

   ?

 322.   amulet_linux dijo

  Unë mendoj se kjo u bë një faqe prove

 323.   amulet_linux dijo

  emm Përshëndetje

 324.   amulet_linux dijo

  nje dy

 325.   amulet_linux dijo

  Unë nuk mund të dal

 326.   amulet_linux dijo

  testimi

 327.   santiago dijo

  testimi

 328.   santiago dijo

  duke dëshmuar 2

 329.   santiago dijo

  një provë tjetër

 330.   santiago dijo

  .

 331.   santiago dijo

  Ai nuk dëshiron të më njohë manjaro

 332.   santiago dijo

  ..

 333.   santiago dijo

  fg

 334.   santiago dijo

  mire do te them qe kam hark

 335.   Irvandoval dijo

  Testimi i agjentit të përdoruesit

 336.   Irvandoval dijo

  Testimi i një agjenti tjetër përdorues (testi i fundit që premtoj) xD

 337.   clow_eriol dijo

  testimi, 1 2 3

 338.   Gërvisht dijo

  testimi i testimit 2

  1.    Gërvisht dijo

   testimi i testimit 3

   1.    Gërvisht dijo

    testimi i agjentit të përdoruesit 4

 339.   2006Përdoruesi dijo

  provë ..

  provë ..

  ping (?

  1.    Herc dijo

   yfyfyf

   test2

 340.   mat1986 dijo

  Testimi në Palemoon

  1.    mat1986 dijo

   Po provon përsëri në manjaro

 341.   Blazek dijo

  Testimi për të parë nëse funksionon