Popcorn Time: Versioni i ri beta 4.0 për të parë filma dhe seriale në internet

Koha e kokoshkave: Versioni i ri 4.0 për të parë filma dhe seriale në internet

Koha e kokoshkave: Versioni i ri 4.0 për të parë filma dhe seriale në internet

Në këto Kohët e izolimit social global (distancimi, karantina), shumë prej nesh që kanë një lidhje interneti, janë detyruar përfitoni nga shfletimi i kohësNëse është leximi, shkrimi, blog-u, apo thjesht shikimi i udhëzimeve, marrja e kurseve, luajtja e lojërave ose shikimi i disa përmbajtjeve multimediale në internet.

Dhe pikërisht, për këtë të fundit, krijuesit e Koha kokoshka kohet e fundit kane nisur nje version i ri beta, 4.0, e mrekullueshme e saj aplikacion me burim të hapur.

Koha e kokoshkave: Hyrje

Po, Koha e Kokoshkave! Aplikacioni është akoma aktiv dhe është azhurnuar për të na lejuar të vazhdojmë të përdorim përrallën tënde platformë funksionimi i të cilave bazohet në protokoll bittorrent. Koha kokoshka është një shembull i mirë se si Software falas Une Burim i hapur thjesht, në mënyrë efikase dhe elegante mund të përdorin teknologjinë e disponueshme për të ofruar zgjidhje praktike për shumë, me kosto të përballueshme ose zero. Edhe pse për disa, Koha kokoshka Shtë një lloj alternative reale, megjithëse jo shumë e ligjshme ose e autorizuar, për platforma streaming si p.sh. Netflix, për shembull.

En Nga Linux Nuk është hera e parë që flasim Koha kokoshka. Postimi ynë i fundit në lidhje me të ishte një telefonatë «Këshilla për të instaluar Popcorn Time, Spotify dhe Telegram në DEBIAN», në të cilën përshkruajmë Koha kokoshka si:

"Popcorn Time: isshtë një aplikacion që transmeton (riprodhon) dhe shkarkon filma, programe televizive (seri) dhe Animes (Komike Japoneze) në internet (përmes Internetit) nga skedarët torrent. Përdorimi i tij është shumë i thjeshtë, shkarkohet, zbërthehet, ekzekutohet, zgjidhet një film ose episod, zgjidhet cilësia e riprodhimit dhe titrat e duhur, më në fund klikoni në lojë dhe shijoni".

Kështu që, ju ftojmë ta lexoni më vonë, për kulturën e përgjithshme të pastër.

Koha e kokoshkave: Përmbajtja

Koha kokoshka

Aktualisht, Koha kokoshka ka një version i qendrueshem (3.0) dhe tani ka një version i ri beta (4.0), e cila ka midis disa lajmeve, një që bie në sy, i cili është njoftimi juaj se i yni Adresa IP është ose mund të jetë gjeo-lokalizuar dhe gjurmuar (monitoruar) nga ana jonë ISP ose Qeveria, mbi të gjitha, nga lloji i përmbajtjes së konsumuar. Në të, ai na fton të përdorim një Rrjeti VPN për të mbrojtur anonimitetin dhe / ose privatësinë tonë, të paktën, kur bën përdorimin e Koha kokoshka.

Përndryshe, versioni i ri funksionon saktësisht njësoj si ato të mëparshëm, domethënë përdor një ndërfaqe intuitive dhe miqësore, kjo është, e qartë dhe e thjeshtë, pasi tregon përmbajtjen në trend (me tipare), si parazgjedhje, dhe na lejon të kërkojmë përmbajtje përmes filtrave të rregulluar në krye, të ndara me seksione. Në varësi të cilësisë dhe gjerësisë së bandës së secilit përdorues, ai mund të përjetojë një riprodhim gati të menjëhershëm të secilës përmbajtje të shfaqur.

Seksionet

 1. Kinema
 2. Seriale
 3. anime
 4. Favoritos

filtra

 1. Lloji: Filma, seriale dhe anime.
 2. Rendit sipas: Artikujt e shikuar, Titulli, viti dhe vlerësimi.

instalim

Shkarkimi i tij dhe përdorimi i tij është shumë i lehtë, duhet vetëm të shkojmë Uebfaqja zyrtare e Popcorn Time, hap zinxhirin, krijoni një shkurtore në menunë kryesore dhe ekzekutoni për të filluar shikoni përmbajtjen tonë multimediale në internet e preferuar ose e dëshiruar.

Të shtëna në ekran

Koha e kokoshkave: Pamja e ekranit 1

Koha e kokoshkave: Pamja e ekranit 2

Koha e kokoshkave: Pamja e ekranit 3

Koha e kokoshkave: Pamja e ekranit 4

Së fundmi, vlen të përmendet se, Koha kokoshka është një aplikacion që gjatë gjithë ekzistencës ose historisë së tij ka paraqitur shumë probleme, të dy ligjore nga përmbajtja e ofruar që shkel të drejtën e autorit të kompanive që i prodhojnë ato, si dhe konkurrencën për betejat midis ekipeve zhvillimore të aplikacioneve të ngjashme (pirun).

Tani për tani Koha kokoshka, është aktiv dhe i azhurnuar, por nuk e dimë për sa kohë. Prandaj, ia vlen ta përdorni dhe shijoni atë në këto kohë të vetmuara në shtëpi, të cilat do të kemi si rezultat i Pandemia e covid-19.

Imazh gjenerik për përfundimet e artikullit

Përfundim

Ne shpresojmë që kjo "post i dobishëm i vogël" në lidhje me aplikacionin e mrekullueshëm të njohur me emrin e «Popcorn Time» krijuar në mënyrë që shumë përdorues të internetit që duan filma, seri televizive dhe anime, mund të gjejë dhe shikojë përmbajtjen e thënë përmes një platformë e bazuar në protokollin bittorrent, të jetë me interes dhe dobi të madhe, për të gjithë «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» dhe me një kontribut të madh në përhapjen e ekosistemit të mrekullueshëm, gjigant dhe në rritje të zbatimeve të «GNU/Linux».

Dhe për më shumë informacion, mos hezitoni gjithmonë të vizitoni ndonjë Biblioteka online si OpenLibra y JedIT te lexosh libra (PDF) për këtë temë apo të tjera fushat e njohurive. Tani për tani, nëse ju pëlqeu kjo «publicación», mos ndalo ndarjen e saj me të tjerët, në tuajin Uebsajtet, kanalet, grupet ose komunitetet e preferuara të rrjeteve sociale, mundësisht falas dhe të hapura si Mastodont, ose si të sigurta dhe private telegram.

Ose thjesht vizitoni faqen tonë në Nga Linux ose bashkohuni në Kanalin zyrtar Telegram nga DesdeLinux për të lexuar dhe votuar për këtë ose botime të tjera interesante në «Software Libre», «Código Abierto», «GNU/Linux» dhe tema të tjera që lidhen me «Informática y la Computación», Dhe «Actualidad tecnológica».


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.