Cryptogames: Lojëra të dobishme nga bota DeFi për të ditur, luajtur dhe fituar

Cryptogames: Lojëra të dobishme nga bota DeFi për të ditur, luajtur dhe fituar

Cryptogames: Lojëra të dobishme nga bota DeFi për të ditur, luajtur dhe fituar

Sot, ne do të lëshojmë një listë interesante të "Kriptogame" ose lojëra të fushës DeFi (Financa të Decentralizuara), që siç e dimë tashmë, është një prirja teknologjike burim i hapur që po ndodh rreth teknologjisë së fundit blockchain në botën financiare.

"Kriptogame" aktualisht janë një modë ose Trendi i IT ne fushen e videolojëra online, e cila po jep shumë për të folur, pasi, ata japin shpërblime monetaremonedhat virtuale dhe kriptovalutat legale, e cila pastaj mund të ndryshohet nga tenderi ligjor para fiat Të secilit vend. Dhe çdo ditë, lojëra të reja të dobishme dhe interesante duket se investojnë, luajnë dhe vazhdojnë të fitojnë para.

Axie Infinity: Një lojë interesante në internet nga DeFi World bazuar në NFT

Axie Infinity: Një lojë interesante në internet nga DeFi World bazuar në NFT

Për më tepër, ky botim kërkon të plotësojë artikullin tonë postimi i mëparshëm i lidhur me "Kriptogame", e cila ishte rreth një e quajtur "Axie Infinity", të cilat ne i përshkruajmë shkurtimisht si më poshtë:

"Pafundësi Axie është një lojë online e Ekosistemit DeFi Open, ku ka Boshtet, të cilat janë krijesa të egra që duan të luftojnë, ndërtojnë dhe kërkojnë thesar. Për më tepër, në Axie Infinity lojtarët mund të krijojnë një koleksion Axies dhe t'i përdorin ato në një univers gjithnjë në zgjerim të lojërave. Së fundi, vlen të përmendet se Axie Infinity përdor një teknologji të përparuar të quajtur Blockchain për të shpërblyer lojtarët për pjesëmarrjen e tyre." Axie Infinity: Një lojë interesante në internet nga DeFi World bazuar në NFT

Artikulli i lidhur:
Axie Infinity: Një lojë interesante në internet nga DeFi World bazuar në NFT

Artikulli i lidhur:
NFT (Token Jo-Kërcitëse): DeFi + Zhvillimi i Softuerit me Burim të Hapur
Artikulli i lidhur:
DeFi: Financa e Decentralizuar, Ekosistemi Financiar me Burim të Hapur
Artikulli i lidhur:
Asetet e kriptos dhe kriptovalutat: Çfarë duhet të dimë para se t’i përdorim ato?

Cryptogames: Nga Falas në Fitore në Falas për të Fituar

Cryptogames: Nga loja në fitore në lojë për të fituar

Çfarë janë Cryptogames?

L "Kriptogame" Ata janë një trend i ri global në fushën e lojërave video, e cila është e lidhur ngushtë me përdorimin e të njohurit tashmë cryptocurrencyMe Trendi, fillimi i të cilit mund të gjurmohet në shfaqjen e platformës së quajtur CryptoKitties rrotull año 2017Me E cila në thelb përbëhej nga një lojë kolektive me letra me kotele të dizajnuara në mënyrë unikeMe Dhe e cila duhej blerë dhe shkëmbyer duke përdorur Monedha dixhitale Ethereum.

Përveç kësaj, si në çdo platformë të bazuar në Blockchain, lojtarët ose përdoruesit e "Kriptogame" duhet të shfrytëzojë Kuletat ose llogari për të blerë dhe shitur kriptovalutat e nevojshme, për të qenë më pas në gjendje të blini / transferoni lojtarët / personazhet e lojës së nevojshme për të marrë pjesë.

Dhe në shumicën e rasteve, këto lojtarët / personazhet e lojës nuk janë asgjë më shumë se një NFT, që është, një skedar dixhital unik dhe i vlefshëm brenda platformës në të cilën është krijuar. Gjithashtu, në varësi të "Kriptogame" vlerat e secilit prej tyre mund të shkojnë nga disa dollarë deri në Mijëra dollarë.

Prandaj, mund të thuhet me qartësi të plotë se, "Kriptogame" kanë ndryshuar plotësisht filozofinë e Luaj për të fituar betejat (Luaj për të fituar) a Luaj për të fituar para.

"Lojërat kripto dhe lojërat NFT janë dy segmente të ndryshme, e para është më e fokusuar në shpenzimin e kriptomonedhës për të fituar dhe kryer transaksione me lojtarë të tjerë, ndërsa lojërat NFT janë të fokusuara në përdorimin e monedhave vendase për të gjeneruar dhe mbledhur NFT unike që mund të përdoren në kostumin e lojës. për veprime të veçanta ose gjithashtu për tu mbajtur dhe shitur më vonë." Çfarë janë NFT në lojëra? Tregu i lojërave kripto në Blockchain

Cryptogames kryesore për 2021

Ka shume "Kriptogame" Aktualisht dhe siç thamë më parë, të reja po shfaqen me një shpejtësi të madhe. Sidoqoftë, ndër më interesantet, të njohurat, fitimprurësit ose të përdorurat, në vijim mund të përmenden, sipas rendit alfabetik:

Për Kompjuterët

 1. Botët e huaja - «https://es.alienworlds.io/»
 2. Pafundësi Axie - «https://axieinfinity.com/»
 3. Kafshët shtëpiake të betejës - «https://www.battlepets.finance/»
 4. CryptoBlades - «https://www.cryptoblades.io/»
 5. CryptoKitties - «https://www.cryptokitties.co/»
 6. Dark Forest - «https://zkga.me/»
 7. Dragonare - «https://dragonary.com/es»
 8. Faraland - «https://faraland.io/»
 9. Gods Unchained - «https://godsunchained.com/»
 10. Illuvium - «https://illuvium.io/»
 11. Lightnite - «https://lightnite.io/»
 12. LiteBringer - «https://www.litebringer.com/»
 13. mir4 - «https://mir4global.com/?lang=es»
 14. mjegull - «https://mist.game/»
 15. Mobox - «https://mobox.io/»
 16. Heronjtë e Mi të Kriptuar - «https://www.mycryptoheroes.net/»
 17. Pet im DeFi - «https://mydefipet.com/»
 18. Fqinja ime Alice - «https://www.myneighboralice.com/»
 19. Rrethi Neon - «https://neondistrict.io/»
 20. Bimët vs Undead - «https://plantvsundead.com/»
 21. RollerCoin - «https://rollercoin.com/»
 22. SkyWeaver - «https://www.skyweaver.net/»
 23. Snook - «http://playsnook.com/»
 24. Kutia e rërës - «https://www.sandbox.game/en/»
 25. Kopshti Zoologjik - Crypto World - «https://zoogame.finance/»

Për celular

 1. Vrapim i huaj - «https://play.google.com/store/apps/details?id=bitcoin.alien.run»
 2. Kërcej Bitcoin - «https://apps.apple.com/us/app/bitcoin-bounce/id1487339632»
 3. Kriptofop - «https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mansoon.cryptopop»
 4. Upland - «https://play.google.com/store/apps/details?id=com.upland.app»

Duke u zhvilluar

 1. Kohe e madhe - «https://bigtime.gg/thegame»
 2. Shpata Ember - «https://embersword.com/»
 3. Esnafi i Kujdestarëve - «https://www.guildofguardians.com/»
 4. Hashrushi - «https://hashrush.com/»
 5. Flota e pafund - «https://www.infinitefleet.com/»

më shumë informacion

Për të marrë më shumë informacion Për këto lojëra të përmendura dhe të tjera më shumë, mund të klikoni në vijim lidhjeMe Dhe nëse dikush njeh ndonjë argëtim tjetër dhe fitimprurës "Kriptogame", Na lini vetëm emrin tuaj në komente në mënyrë që të tjerët ta dinë dhe të mund të hetojnë. Mbi të gjitha, ata që punojnë GNU / Linux dhe të ketë mbështetje për të gjuhë spanjolle.

Përmbledhje: Botime të ndryshme

Përmbledhje

Shkurtimisht, "Kriptogame" janë një mundësi e shkëlqyer për shumë njerëz, për të fitoni para nga koha e shpenzuar për lojëra video falasMe Dhe veçanërisht për ata njerëz, në vendet me të ardhura të ulëta ose me ekonomi mjaft konvulsive ose të përkeqësuara.

Shpresojmë që ky botim të jetë shumë i dobishëm për të gjithë «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» dhe me një kontribut të madh në përmirësimin, rritjen dhe përhapjen e ekosistemit të aplikacioneve në dispozicion për «GNU/Linux». Dhe mos ndaloni ta ndani atë me të tjerët, në faqet e internetit, kanalet, grupet ose komunitetet tuaja të preferuara të rrjeteve sociale ose sistemeve të mesazheve. Më në fund, vizitoni faqen tonë në «Nga Linux» për të eksploruar më shumë lajme dhe për t'u bashkuar me kanalin tonë zyrtar të Telegram nga DesdeLinux.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.