LDD: Wifiway një shpërndarje për auditimin e rrjeteve WiFi

mënyrë wifi është një LiveCD e mbushur me shërbime komunale për auditimit de siguri dhe Analiza e rrjetit WiFi, Bluetooth dhe RFID. Ai përfshin shërbime të njohura si Aircrack, Wlandecrypter, Wepattack ose Wireshark dhe është plotësisht në español.

Wifiway nuk kërkon instalim: thjesht duhet të digjni imazhin ISO në një CD ose pendrive, ta fusni atë në kompjuter dhe të boot me të. Për të filluar ambientin grafik, duhet të shkruani startx në terminal. Pamja e Wifiway është e ngjashme me atë të Knoppix dhe shpërndarjeve të tjera Linux LiveCD.

I përshtatshëm për profesionistët e sigurisë në kompjuter, Wifiway nuk është një mjet për të gjithë, veçanërisht për shkak të vështirësisë së përfshirë në përdorimin e shërbimeve të tij dhe përdorimit të rrezikshëm që mund të jepet. Para se të përdorni Wifiway, këshillohet të lexoni Tutorials në dispozicion në faqen zyrtare të internetit.

Forumi i Ndihmës (në Spanjisht): http://foro.seguridadwireless.net/live-cd-wifiway/


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   anurus bërthamor dijo

  nëse bëhet fjalë vetëm për thyerjen e fjalëkalimeve të internetit, më e mira është beini, larg

 2.   Walter Gomez dijo

  BRILLIANT ..

 3.   Le të përdorim Linux dijo

  Nuk dija për WiFislax. Sidoqoftë, projekti wifiway është ende aktiv. Perqafo! Paul.

 4.   Blackgem vindicare dijo

  Hmmm… Wifiway është zhvendosur për të vazhduar me Wifislax për shkak të vështirësive në ngjitje pak kohë më parë, Backtrack është më i plotë për sa i përket pentesting dhe është një lodër e thjeshtë për fillestarët.

 5.   xxmlud Gnu dijo

  Kontribut i madh, megjithëse BackTrack është më kompleks.
  të fala

 6.   Poker dijo

  As beini as xiaopan, kjo vlen për gjithçka, këtu ju lë si ta instaloni nga usb http://www.zuh.es/linux/wifiway/71/