Si të menaxhoni anëtarësimet në palestër me WordPress

Ditët e fundit një nga lexuesit tanë na pyeti për disa programe kompjuterike për të menaxhuar anëtarësimet në palestër, ka disa alternativa për të kryer këtë punë që do të ndajmë në ditët në vijim, por unë veçanërisht mendoj se mënyra më e lehtë është përdorimi i WordPress dhe shtojcë Menaxhimi i Anëtarësimit në Studio Palestër.

Menaxhimi i Anëtarësimit në Studio Palestër do të konvertojë një instalim të WordPress në një mjet të fuqishëm që do të lejojë menaxhimin e një palestre në një mënyrë efikase, duke ofruar funksione që shkojnë nga regjistrimi i klientëve, përmes administrimit të klasave deri te faturimi i anëtarësive.

Çfarë është Menaxhimi i Anëtarësimit në Gym Studio?

Menaxhimi i Anëtarësimit në Studio Palestër është një shtojcë wordpress me burim të hapur, e shpërndarë nën licencë GPLv2 që na lejon të menaxhojmë anëtarësimet në një palestër në një mënyrë të thjeshtë, të shpejtë dhe efikase. Shtë mjeti perfekt për palestrat e vogla por gjithashtu përshtatet lehtësisht me ato më të mëdha, me një numër të madh funksionalitetesh dhe integrimi me to Shirit e cila mund të jetë shumë e dobishme për shumicën.

Kjo shtojcë e fuqishme na jep mundësinë për të menaxhuar kalendarët, oraret dhe pagesat e anëtarësimit të klasave të ndryshme të ofruara nga një palestër e caktuar, të gjitha këto falë butonave dhe faqeve që shtohen automatikisht kur aktivizohet shtojca.

Menaxhimi i Anëtarësimit në Studio Studio ka një panel të bukur administrimi, një sistem të përparuar të hyrjes për administratorët dhe përdoruesit, si dhe faqet e menaxhimit të instruktorëve, widgetët lundrues dhe një numër të madh të Opsioneve.

Karakteristikat e Menaxhimit të Anëtarësimit në Studio Palestër

Menaxhimi i anëtarësimit në Gym Studio, si shumë shtojca të WordPress, azhurnohet vazhdimisht sipas versionit të thelbit të CMS, përveç kësaj ekipi i zhvillimit po shton funksione të reja dhe po përmirëson veçoritë e tij, një listë përmbledhëse e karakteristikave kryesore të kësaj shtojce është lista më poshtë:

 • Lejon menaxhim të plotë të anëtarësimeve në palestër.
 • Ka funksione për administrimin mujor, javor dhe ditor të klasave.
 • Ka një panel hyrjeje për përdoruesit dhe administratorët, i cili gjithashtu lejon personalizimin e informacionit të pagesës së klientit.
 • Shikuesi i orarit të klasës.
 • Gjenerimi automatik i kodeve QR për secilin përdorues që regjistrohet.
 • Kjo lejon përfshirjen e fletëve të stilit vetanak.
 • Menaxhimi automatik i periudhave kohore të zgjedhura nga klientët, me përfshirjen e pagesave periodike.
 • Menaxhimi i llogarive të arkëtueshme, historikut të pagesave të klientit, mjeteve të pagesave, etj.
 • Përputhshmëria me aplikacionet Android dhe Iphone.
 • Buletinet e fuqishme.
 • Integrimi i përparuar me Stripe.
 • Një mjet i shkëlqyeshëm i marketingut në internet për përfshirjen e klientëve të rinj.
 • Mundësia e menaxhimit të promocioneve për një kohë të kufizuar.
 • Mbështetje e gjerë nga krijuesit e saj.
 • Burim falas dhe i hapur. menaxhoni anëtarësimet në palestër

Hapat për të menaxhuar anëtarësimet në palestër me WordPress

Sapo të njihen karakteristikat e kësaj shtojce të shkëlqyeshme, ne do të japim një përmbledhje me dokumentacion të jashtëm në mënyrë që të mund ta instalojmë dhe aktivizojmë këtë shtojcë në wordpress, me të cilën do të jemi në gjendje të transformojmë CMS-në tonë në një mjet autentik për të menaxhuar anëtarësimet të një palestre.

Padyshim që duhet të kemi të instaluar wordpress Ne shkarkojmë Shtojcën e Menaxhimit të Anëtarësimit dhe ne e aktivizojmë atë si çdo shtojcë tjetër, pastaj shkojmë te Menaxhimi i Anëtarësimit dhe krijojmë një llogari.

Shtë e rëndësishme të ndiqni hapat e treguar nga shtojca dhe të verifikoni emailin që ata na dërgojnë, më në fund ne shkojmë në konfigurimin e shtojcës dhe futim emailin dhe fjalëkalimin e Fitsoft (të cilin e krijuam në hapin e mëparshëm).

Mbetet vetëm të fillojmë të përdorim secilën nga veçoritë që ofron mjeti në mënyrë që të mund të menaxhojmë si duhet anëtarësimet tona në palestër.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   abrahamtamayo dijo

  Faleminderit për informacionin .. për ta studiuar ..