Tauon Music Box: Një Muzikant për Arch Linux që Duhet të Provoni

Ne vazhdojmë të testojmë mjete që lejojnë përdoruesit tanë të pasurojnë sistemin e tyre operativ dhe të zgjidhin nevojat e përditshme. Këtë herë ishte radha e Kutia e Muzikës Tauon çfarë është a muzikant për Arch Linux Pak e njohur, por e mbushur me karakteristika që mund t'i përshtaten përdoruesve fillestarë dhe veteranë.

Çfarë është Tauon Music Box?

Kutia e Muzikës Tauon është një muzikant për Arch Linux Burim i hapur, i zhvilluar në Python duke përdorur bibliotekën audio BASS, e cila na lejon të luajmë çdo lloj skedari audio që ruhet në kompjuterin tonë.

Mjeti ka një ndërfaqe të thjeshtë, të lehtë për tu mësuar dhe përdorshmëri mjaft të pranueshme, ka një konfigurim mjaft gjenerik që është vendosur parazgjedhur për përdoruesit tradicionalë.

Menuja e tij e rishikimit dhe e funksionaliteteve është mjaft tradicionale, ka një numër të madh të shkurtoreve të tastierës, mbështetje për një listë dëgjimi, importimin e muzikës nga një listë dëgjimi, kërkime të shpejta, ndër të tjera.muzikant për Arch Linux

Karakteristikat e Kutisë së Muzikës Tauon

Tauon Music Box vjen i ngarkuar me veçori të ndryshme në mënyrë që përdoruesit e tij të ndihen rehat me një luajtës modern, të thjeshtë, por me performancë të lartë. Ndër karakteristikat më të rëndësishme mund të përmendim:

 • Mbështetje e gjerë për formatet e ndryshme aktuale të luajtjes si MP3, FLAC, OGG, OPUS dhe APE.
 • Zvarritni dhe lëshoni funksionalitetin për riprodhimin e këngës.
 • Menaxhim i shkëlqyeshëm i listës për dëgjim, me tipare kërkimi dhe renditje.
 • Historia e këngëve të luajtura.
 • Afishimi i ekranit të albumit kur luani një këngë.
 • Integrimi me shërbimet Last.fm
 • Shikuesi i teksteve të këngëve me integrimin në platformën LyricWiki.
 • Kjo lejon importimin dhe ruajtjen e listave të dëgjimit në formatin XSPF.
 • Luajtja e transmetimit të Icecast dhe Shoutcast.
 • Shumë karakteristika të tjera që do t'ju pëlqejnë.

Si të instaloni Tauon Music Box

Instalimi i kësaj muzikant për Arch Linux Isshtë bërë në një mënyrë të thjeshtë, thjesht ekzekutoni komandën e mëposhtme dhe ne do të fillojmë të kënaqemi.

$ yaourt -S tauon-music-box

Kutia e Muzikës Tauon Undshtë padyshim një lojtar i thjeshtë, i cili mund të bëhet i preferuari i disa përdoruesve, nëse doni diçka të thjeshtë, me pajtueshmëri të shkëlqyeshme me formatet më aktuale dhe integrim me shërbimet e lartpërmendura, është koha të provoni këtë muzikant të shkëlqyeshëm për Arch Linux.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   O Hatt dijo

  Mendoj se do të ishte mirë të përmendim që pakoja është në AUR dhe se për përdoruesit e komandës komanda është ajo. Yaourt nuk është i vetmi menaxher jo zyrtar i paketave / AUR, ka edhe aura, pacaur, ndër të tjera.

 2.   Babil dijo

  Pse është ekskluziviteti "Për Arch Linux"?

 3.   Arkani dijo

  hardhuca ju lutem bëni një tuto për të instaluar një server postar në archlinux me postfix + squirrelmail

  1.    hardhucë dijo

   Ka tashmë një artikull shumë të plotë nga federico Postfix + Dovecot + Squirrelmail dhe përdoruesit lokalë - Rrjetet SMB Ju ftoj të shijoni leximin