Nga Linux në G +, Facebook dhe Twitter;)

 
A e dini? ... Ju mund të ndiqni <° Linux nga Facebook, Twitter o Google + 😀
Ashtu është

Thjesht nuk mund të na ndiqni më këtu; duke ju shpenzuar çdo ditë dhe duke lexuar artikujt tanë, gjithashtu mund të bëni pajtohuni me email përmes një widget në shiritin tonë në të djathtë:

Por jo vetëm kaq ju gjithashtu mund të na ndiqni nga llogaria juaj personale Twitter, Facebook apo edhe e njohura Google +Këtu janë lidhjet për llogaritë tona:

Nëse dikush dëshiron që ne të krijojmë një llogari në ndonjë shërbim tjetër, ata thjesht duhet ta thonë këtë dhe ne do t'i kërkojmë mikut tonë që merret me këto shërbime, të krijojë atë llogari tjetër

Ne gjithmonë do të përpiqemi t'ju bëjmë të ndiheni sa më rehatshëm, po <° Linux Ju mund të arrini veten përmes rrjetit tuaj të preferuar social, kështu që ne do të will

Faleminderit mikut që kujdeset për këto llogari, menaxho ato dhe të tjerët, sepse i gjallë Tooshtë shumë e vështirë për mua të hyj në këto rrjete sociale, prandaj faleminderit shumë

Epo, asgjë më shumë për të shtuar ... siç ju them gjithmonë, çdo ide apo sugjerim, ankesë, dyshim ose pyetje, na tregoni.

Pershendetje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   akoharowen dijo

  I dashur: Do të ishte mirë të krijoni faqe në Diasporë dhe Identi.ca. Unë mendoj se ka shumë përdorues të Geek atje që do të tërhiqen nga përmbajtja e desdelinux.net

  Gëzuar!

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Mirë, tani dërgoj email duke i kërkuar që të krijojnë llogarinë, atëherë do të shoh se si t'i integroj me faqen në mënyrë që ajo që botojmë të shfaqet gjithashtu atje

   Oh nga rruga, çfarë është URL-ja e Diasporës? ^ _ ^ U

   Përshëndetje dhe mik i mirëpritur.

 2.   akoharowen dijo

  @adalberto: Duke parë që ISP-ja juaj ju ka mohuar qasjen në Face dhe Twitter, ju mund të provoni Diasporën (http://joindiaspora.com) është një rrjet plotësisht i lirë, i decentralizuar që nuk i mban të dhënat tuaja. Duke qenë e decentralizuar, mund të vendosni serverin tuaj! Kjo është e pabesueshme! Sepse ne mund të kemi kontroll të plotë mbi të dhënat tona, e cila nuk është më pak e rëndësishme kur një nga betejat që po zhvillohen në internet është për privatësinë dhe kontrollin e informacionit. Ju rekomandoj që ta provoni që të mos ju zhgënjejë ... Disa muaj më parë mbylla llogarinë time në Facebook dhe nuk kam qëllimin më të vogël për të krijuar një tjetër.
  KZKG ^ Gaara Duke qenë e decentralizuar D * (kështu themi me dashuri :)) Diaspora ka shumë servera. Faqja më e njohur është http://www.joindiaspora.com, sidoqoftë në faqe http://podupti.me/ ata kanë një përmbledhje të të gjithë serverave D *. Një sqarim: Të gjithë serverat (të cilët ne i quajmë Pods) ndërveprojnë me njëri-tjetrin, domethënë që i përkasin njërit nuk do të thotë që ju nuk mund të bashkëveproni me pjesën tjetër të pods. Veryshtë shumë interesante!
  Lidhur me Identi.ca ata kanë mundësinë të kopjojnë ato që shkruajnë në Identi.ca në Twitter dhe anasjelltas. 🙂

  Përshëndetje dhe vazhdoni!

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Faleminderit për URL-në e Diasporës, unë në të vërtetë nuk di asgjë për të ... por nuk tingëllon aq keq
   Çështja është që ISP-ja jonë gjithashtu na bllokon që të mos hyjmë në këtë rrjet social, unë nuk do të përpiqem të shpjegoj se si funksionon (ose nuk funksionon HAHAHA) sepse është shumë e komplikuar, e komplikuar ose e palogjikshme, nuk di çfarë të bëj thirrni atë.

   A do të rekomandonit një mënyrë që ne të lidhemi me Diasporën, në mënyrë që gjithçka që botojmë të publikohet gjithashtu në llogarinë tonë atje?

   Rreth Identi.ca dhe Twitter uff… metoda që kemi përdorur për të "lidhur" me Twitter për rreth 4 ditë nuk funksionon, nuk ka ide pse ... çfarë shtojce do të rekomandonit për të sinkronizuar përmbajtjen tonë me llogarinë tonë në Twitter?

   Përshëndetje dhe vërtet, faleminderit shumë për të gjithë mikun tim

  2.    adalbert dijo

   Shpresojmë ... por ISP-të tanë si @ KZKG ^ Gaara ka bllokuar hyrjen për të gjithë ne !!! rrjete sociale…

 3.   akoharowen dijo

  Nuk e di nëse ka ndonjë mënyrë për të lidhur D * direkt me blogun. Ajo që mund të bëhet është të lidh Twitter me Diasporën, nëse e mbaj mend saktë, ajo lidhet në kuptimin e Diasporës -> Twitter por jo nëse është e kundërta (Kjo e të mos qenit në gjendje të kthejë pasojat logjike, hahahaha. Unë premtoj të gjej nxirrni diçka dhe hidhuni atyre disa të dhëna.
  Dhe shtojca për WP: Unë mund t'ju rekomandoj http://wordpress.org/extend/plugins/simple-twitter-connect/ një shtojcë që e kam përdorur dikur për një punë. 🙂
  Lidhur me bllokimin e ISP-së, unë imagjinoj se nga vjen dora. LOL
  Unë nuk e di nëse ata e njohin TOR (https://www.torproject.org/ ) Cili është dobia e shmangies së blloqeve të ISP ... Unë e përdora atë për një kohë kur një ISP bllokoi portet e mia dhe megjithëse navigimi është pak më i ngadaltë, ju i kapërceni blloqet si asgjë tjetër! Gjithashtu, të gjitha të dhënat që dërgoni dhe merrni janë të koduara ...
  Ekziston versioni Bundle që del nga zinxhiri dhe përdoret: https://www.torproject.org/dist/torbrowser/linux/tor-browser-gnu-linux-i686-2.2.34-3-dev-es-ES.tar.gz (për 32 bit)
  https://www.torproject.org/dist/torbrowser/linux/tor-browser-gnu-linux-x86_64-2.2.34-3-dev-es-ES.tar.gz (Për 64 bit)
  Provojeni dhe komentoni për të parë nëse funksionon ... Dhe nëse jo, ne vazhdojmë të kërkojmë kthesën. 🙂

  Pershendetje jugore!

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Për Torin, haha ​​po, ne e dimë atë, si Vidalia, JAP dhe të tjerët ... problemi është që ne të lundrojmë përmes një serveri proxy që drejtohet nga një listë e bardhë faqesh, nëse faqja X nuk është në atë listë , ne nuk do të jemi në gjendje të hyjmë.
   Më besoni kur ju them se ne kemi provuar gjithçka

   1.    akoharowen dijo

    Me fjalë të tjera, nëse kemi një listë të bardhë, ajo që mund të bënim do të ishte të krijonim një server TOR, për shembull në Argjentinë, që nuk do të ishte në listën e zezë ... dhe ju do të lundroni të sigurt dhe të kodifikuar deri këtu dhe nga këtu do të shkonit në pjesën tjetër të rrjetit ... A e provuan?

    Përshëndetje!
    Alexander

    1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

     Do të ishte e nevojshme të shihet se cilat fusha në Argjentinë na lejohen

 4.   adalbert dijo

  @ KZKG ^ Gaara ai lajm i mirë… është turp që ISP-ja jonë na ka mohuar hyrjen në ato rrjete sociale. por hej, ti bën atë që mundesh.

  Shumë grax

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   HAHA Unë nuk po ju them, ju nuk e dini punën që duhet për të integruar një faqe në rrjetet sociale, kur NUK keni qasje në këto HAHAHAHA.

 5.   Lucas Matthias dijo

  Shikoni Diasporën che, shumë më parë me lulëzimin e Fytyrës kisha lexuar një artikull që do të vinte një rrjet i ri shoqëror që do të shkatërronte Facebook-un sepse do të ishte më i sigurt, fotot tona do të ishin në kompjuterët tanë duke punuar në stilin P2P dhe që kishte Përkrahjen nga sponsorë të mëdhenj, gjithashtu u krijua nga një grup studentësh universitarë dhe ky projekt do të quhej Diasporë, ka kaluar shumë kohë dhe sapo e kam dëgjuar përsëri emrin e tij.

 6.   Hyuuga_Neji dijo

  Ju duhet të kontrolloni shtojcën për Facebook sepse unë nuk kam marrë gjëra nga Fromlinux në Facebook për një kohë të gjatë dhe megjithatë Twitter përditëson tërë kohën

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në të vërtetë nuk është një shtojcë, është thjesht një aplikacion në Facebook.com që lexon artikuj të rinj duke përdorur RSS dhe i vendos ato në faqen tonë të FB, asgjë për të bërë për ne