Çmimet PortalProgramas: DesdeLinux nominuar për blogun më të mirë të Programit të Lirë

një edhe një herë projekti Nga Linux është nominuar në Çmimet PortalProgramas si Blog më i Mirë i Programit të Lirë, dhe natyrisht, na duhet mbështetja juaj që shpresojmë të dalim fitues këtë vit.

Si të merrni pjesë në PortalProgramas?

Simpleshtë e thjeshtë, ata thjesht duhet të shkojnë në lidhjen e mëposhtme:

Votoni për DesdeLinux

dhe kliko në butonin që qartë thotë: votim. Ju duhet vetëm një llogari email për të konfirmuar votimin.

Programet Portal

Ndoshta nëse preferoni, ka blogë të tjerë të emëruar që janë shumë interesantë, siç është kompania jonë yoyo308.

Bazat e konkursit PortalProgramas

 • Rregullat themelore

  1. Secili përdorues mundet votoni vetëm një herë në secilën kategori. Regjistrimi në PortalProgramas nuk kërkohet për të votuar.
  2. puede marrin pjesë në ndonjë projekt të softuerit të lirë; pa marrë parasysh sistemin operativ për të cilin është zhvilluar.
  3. Për të marrë pjesë, projekti duhet të ketë të paktën një version beta i lëshuar.
  4. Në secilën kategori ka 3 faza: nominimi, vota e përdoruesit dhe vota e jurisë. Emërimet bëhen nga përdoruesit dhe vërtetohen nga PortalProgramas. Në fazën tjetër, përdoruesit do të votojnë për projektet e emëruara për të zgjedhur finalistët. Dhe së fundmi, në fazën e votimit të jurisë, ajo do të zgjedhë projektet fituese.
  5. Evolucioni i nominimeve dhe votimit do të shihet në faqe kryesore e çmimeve.
 • Bazat ligjore të konkursit

  Programet Portal, që i përkasin kompanisë RedAccenir, SL me CIF: B-64198963 dhe zyra e regjistruar në calle Balmes numër 1, kati i parë i Terrassa - Barcelona, ​​me qëllimi për të ruajtur dhe intensifikuar mbështetjen që po i jep softuerit falas, kjo përzgjedhje e PortalProgramas Awards 2014 për softuerin më të mirë falas.

  1. Nominimet do të jenë të hapura nga ora 00:00 në 3 Shtator 2014 deri në 23:59 në 20 Shtator 2014
  2. Votimi do të jetë i hapur nga ora 00:00 në 22 Shtator 2014 deri në 23:59 në 11 Tetor 2014
  3. Pjesëmarrja në këto vota është falas dhe falas. Të gjithë përdoruesit e PortalProgramas mund të votojnë pavarësisht nëse janë të regjistruar apo jo.
  4. Nëse ndonjë klauzolë e këtyre bazave deklarohet e pavlefshme ose e paefektshme, pavlefshmëria ose joefektiviteti i tillë do të ndikojë vetëm në dispozitën e përmendur ose në pjesën e saj që është nul ose joefektive, duke mos ndikuar në vlefshmërinë e klauzolave ​​të tjera.

Nëse doni të dini më shumë rreth çmimeve, mund të kontaktoni kjo lidhje. Dhe kjo është ajo djema, ne jemi duke shpresuar te ju !!

Votoni në PortalProgramas Awards për softuer falas


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

75 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   diazepani dijo

  votuan megjithëse konkurrenca do të jetë e vështirë.

  1.    i gjallë dijo

   Gracias

 2.   Gabriel dijo

  Votimi u krye 😀

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit

 3.   peterçeko dijo

  Ata tashmë kanë votën time: D.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit petercheco

 4.   santiago alessio dijo

  Unë tashmë i kam votuar 2 herë, fat i mirë

  1.    i gjallë dijo

   2 herë? Epo, faleminderit por shpresoj që kjo të mos ju sjellë probleme, sepse bazat thonë që ju mund të votoni vetëm një herë për kategori ..

   Faleminderit përsëri.

   1.    peterçeko dijo

    Të kesh 2 posta elektronike nuk është problem:)

   2.    santiago alessio dijo

    përdorni 2 posta elektronike

   3.    udhëtar dijo

    Sigurisht që nuk është shumë e sinqertë ...

 5.   Fabian Guamán dijo

  Gati:) !!!

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Fabian

 6.   eliotime3000 dijo

  Unë tashmë dhashë votën time për ty.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit eliotime3000

   1.    eliotime3000 dijo

    Ju mirëpresim @elav (dërguar nga Chromium 39 në Windows 8: v).

 7.   James_Che dijo

  Votim i gatshëm i bërë !!!! 😉

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit James_Che

 8.   patodx dijo

  Shpresoj të fitohet, të bëhet vota.
  përshëndetje.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Patodx

 9.   Gërvisht dijo

  Nuk mund të ishte ndryshe, blog-u më i mirë i softverit falas spanjishtfolës përgjithmonë dhe larg.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Brizno

 10.   le të përdorim linux dijo

  A mund të votoj edhe unë? Ha ha
  Jam i inkurajuar të parashikoj një majë.
  Dhe kur të shfaqen reklamat e reja, mbajeni!

  1.    i gjallë dijo

   ¬_¬ Ju duhet të votoni PO ose PO ..

 11.   juanra20 dijo

  Gati, tani votoni për ju që jeni blogu që unë ndjek që nga fillimi im në GNU / Linux, shpresoj të fitojnë dhe nëse nuk ndodh asgjë, ata janë akoma më të mirët

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Juanra20

 12.   Bart dijo

  Ju tashmë keni votën time. Dhe e merituar mirë. Shpresoj që kësaj here të zini vendin e parë.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Bart

 13.   daniel dijo

  Unë rendit votën time. A do të mund të votoj përsëri? Unë kam 30 email të ndryshëm.

  1.    i gjallë dijo

   Hahahaha .. votoni 30 herë? Hahahaha faleminderit por me nje mendoj se eshte e nevojshme hahaha.

   1.    le të përdorim linux dijo

    Mashtrimi ... ahem ...:>)

   2.    eliotime3000 dijo

    Opentrashbox? Kjo shkon shumë larg për të bërë atë lloj veprimi.

 14.   OverJT dijo

  Votimi u bë

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit OverJT

 15.   juanli dijo

  Vota ime është këtu ... E shkëlqyeshme !! shkon 1 (54.77% e votave)

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Juanli

 16.   Tina Toledo dijo

  Nga këtu shkojnë katër vota. Ne nuk mashtruam, sqaroj, ne votuam katër njerëz të ndryshëm. 🙂

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit një mijë Tina ..

  2.    eliotime3000 dijo

   Bravo @ Tina.

   Dhe nga rruga, duke parë Agjentin e Përdoruesit, a po përdorni Chromium?

   1.    Tina Toledo dijo

    Përkundrazi, nuk është asgjë Elav: faleminderit një mijë për ju.

    Eliotime3000, ashtu është, po përdor Chromium 32-bit për Windows, versioni 64 ka më shumë defekte sesa kopshti im. 😛

   2.    eliotime3000 dijo

    @Tina_Toledo:

    64-bit Chromium punon më mirë në Windows 8.1 sesa në Windows 8 dhe 7 për sa i përket 64-bit, ndërsa versioni 32-bit, punon si mëndafshi edhe në Windows XP (i qëndrueshëm, i lëngshëm dhe mjaft i rehatshëm nga netbook-u im).

 17.   Albegas elektroide dritë dijo

  Unë tashmë kam votuar për ju, ju keni një blog të shkëlqyer në lidhje me Linux.

 18.   udhëtar dijo

  Votoni për Ralph, nëse Ralph është president pastruesit e vakumit do të ndalojnë së bëri zhurmë dhe nuk do të jenë më të frikshëm

  Nga rruga, unë kam votuar për ju, por në këtë moment ju jeni gjithëpërfshirës ...

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit rrugëtar

 19.   auroszx dijo

  Unë tashmë e vendos kokrrën time të rërës. Deri më sot ata janë në vendin e parë

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit mik

 20.   gusha dijo

  Unë tashmë i votova! Perqafim

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit gussound

 21.   çaparal dijo

  Vota ime sapo është hedhur.

  Do të doja të dija se si mund të kontaktoj në forumin From Linux, duke qenë se jam regjistruar, por kur përpiqem ta bëj atë, ai refuzon fjalëkalimin tim. Nuk e kuptoj sepse në raste të tjera të mëparshme e bëra me normalitet total. A mund te me ndihmosh?

  A do të duhet të hap një llogari të re email për këtë qëllim?

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Chaparral. Më dërgoni në postë problemin që keni. Mund ta gjeni tek Ne.

 22.   liria e gnulinux dijo

  vota e bëri XD

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit shumë

 23.   illukki dijo

  Unë tashmë e lashë votën time. Dhe nëse edhe blogët e tjerë janë të mirë.
  Përshëndetje dhe fat.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit illukki

 24.   mat1986 dijo

  Falë jush kam mësuar se si të "enchular" terminalin tim, në sajë të ju kam mësuar të rregulloje KDE në atë kohë, në sajë të ju kam mësuar gjëra në lidhje me botën e bash, në sajë të ju kam mësuar shumë gjëra ... si mund të nuk te jap voten time? : D. Sapo votova për ju djema, ju me të vërtetë e meritoni atë

  Duke kaluar, unë shfrytëzova rastin për të zgjeruar leximin tim të përditshëm duke shtuar faqet në dispozicion: 3

  1.    i gjallë dijo

   Nder që na bëni mat1986, faleminderit gracias

 25.   Rrjeti i Zi dijo

  Votuan… përshëndetje nga Meksika.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit BlackNeto

 26.   Alexander dijo

  bërë!

  1.    i gjallë dijo

   faleminderit

 27.   Felipe dijo

  Përshëndetje po, por kjo fitohet gjithmonë nga Spanjollët e OJQ-ve

  1.    i gjallë dijo

   Epo duke provuar asgjë nuk ka humbur. Për momentin tani jemi në vendin e parë, le të shohim se si përfundojnë rezultatet ..

 28.   Rolando dijo

  Hi

  Do të ishte mirë nëse lidhja për të votuar këtë çmim që është në të djathtë, hapet në një faqe të re, sepse kur e klikoni, ajo hapet në të njëjtën skedë.

  Salu2

  1.    i gjallë dijo

   Gati! Faleminderit për sugjerimin.

 29.   rober dijo

  Votimi u krye,

  Përshëndetje nga Quito - Ekuador

  =]

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Rober

 30.   Cristian dijo

  fitojmë: qesh?

 31.   mbetur 72 dijo

  Votohen. Faleminderit shumë për përpjekjen dhe këmbënguljen tuaj.

 32.   HO2Gi dijo

  Votoni, komenti i parë :) fat.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit HO2Gi

 33.   ----- dijo

  votimi ,,,, dhe sigurisht !! te Fromlinux,
  «Këtu doja të komentoja diçka, por tani nuk e mbaj mend»